„Apple“ iš tiesų gali atsisakyti ausinių jungties telefone „iPhone 7“

Kompanija „Apple“ pasižymi istorija, kuri kupina atvejų, kai JAV technologijų milžinė atsisako visuotinai pripažintų technologinių standartų ir mano, kad jie yra pasenę. 

Tarp tokių atvejų – diskelių atsisakymas kompiuteryje „iMac“, CD diskų nuskaitymo įrenginio pašalinimas kartu su nešiojamo kompiuterio „MacBook Air“ išleidimu, „30-pin“ jungties iškeitimas į „Lightning“ su „iPhone 5“ modeliu bei naujasis „MacBook“, kuriame vietoje visų mums įprastų kompiuterio jungčių įmontuota viena „USB-C“ jungtis.

Ir kai „Apple“ nusprendžia taip pasielgti, vartotojai neretai siunta iš pykčio.

Tačiau šie metai gali būti ne išimtis „Apple“ naujovėms. Jau seniai sklinda gandai, kad išmanusis telefonas „iPhone 7“ greičiausiai nebeturės standartinės 3,5 mm ausinių jungties, kurią palaiko beveik visos mūsų turimos ausinės ar kiti išoriniai garso įrenginiai.

Gandus skelbiantis ir informaciją nutekinantis „Twitter“ kanalas @OnLeaks teigia paviešinęs „iPhone 7“ apsauginio dėklo nuotraukas. Jose matyti, kad telefono korpusas turėtų būti panašus į savo pirmtako „iPhone 6s“, tačiau vietoje dėklo išpjovos garso jungčiai matome išpjovą antram garsiakalbiui.

Jei tai tiesa ir šis dėklas yra sukurtas pagal jau pagamintą „iPhone 7“, naujasis „Apple“ išmanusis telefonas gali būti pirmasis „iPhone“, kuris pasižymės „stereo“ garsiakalbiais.

Žinoma, ausinių jungties atsisakymas vartotojams neturėtų sukelti daug problemų. Pirma, dėl to, kad prie telefono greičiausiai būtų pridėtos ausinės, prijungiamos per „Lightning“ jungtį. Antra, komplektacijoje pirkėjams būtų suteiktas adapteris, skirtas 3,5 ausinių jungtį koncertuoti į „Lightning“.

Tačiau, žinant „Apple“ ir jos papildomų aksesuarų verslą, galima spėti, kad toks adapteris galėtų būti parduodamas ir atskirai.

„iPhone 7“ ausinės nepasižymės triukšmo slopinimo technologija?

Kompanija „Apple“ kartu su išmaniuoju telefonu „iPhone 7“ nepristatys išorės triukšmą slopinančias ausines, skelbia „Business Insider“, remiantis „Barclays“ analitikų prognoze.

Jau kuris laikas sklando gandai, kad „Apple“ ne tik atsisakys įprastos garso jungties, taip priversdama vartotojus ausines jungti per „Lightning“ jungtį, bet ir kartu su sekančios kartos „iPhone“ modeliu išleis išorės triukšmą ir garsus slopinančias ausines.

Analitikas Blayne’as Curtisas ir Christopheris Hemmelgarnas teigia, kad su „iPhone 7“ kartu „Apple“ pridės „Lightning“ jungtį turinčias ausines, tačiau jose nebus panaudota JAV technologijų milžinės vienos iš tiekėjų „Cirrus“ sukurta triukšmo slopinimo technologija.

Anot analitikų, ši technologija turėtų praturtinti prie „iPhone“ pridedamas ausines ne vėliau kaip su „iPhone 7s“ išleidimu.

Manoma, kad būtent „Cirrus“, tiekianti „Apple“ su garsu susijusius komponentus ir technologijas, suteiks „iPhone“ gamintojai galimybę išleisti „Lightning“ jungtimi pasižyminčias ausines, o ateityje – ir išorės triukšmą slopinančias.

Išmanųjį telefoną „iPhone 7“ tikimasi išvysti jau šį rudenį. Be atsisakytos įprastos garso jungties, naujasis modelis gali nebeturėti ir „iPhone 6“ ir „iPhone 6s“ būdingų antenų juostų.

„Apple“ tiekėjas patvirtino gandus apie pašalinius garsus šalinančias „iPhone 7“ ausines

Pastaruoju metu netylant kalboms, kad išmanusis telefonas „iPhone 7“ gali nebeturėti standartinės ausinių jungties, kyla vis daugiau naujų gandų apie su tai susijusiomis naujovėmis. Atsisakius ausinių jungties, „Apple“ iš esmės turėtų perkurti prie „iPhone“ pridedamas ausines.

Kompanija „Cirrus Logic“, kuri specializuojasi garso technologijų kūrimo srityje, praeityje buvo identifikuota kaip „iPhone“ telefonuose esančios garso įrangos gamintoja, nors užtikrintai sąsajų su „Apple“ kompanija nesiryžta patvirtinti.

Visai neseniai, finansinių duomenų skelbimo metu „Cirrus Logic“ vadovas Jasonas Rhode’as investuotojams sakė, kad kai vartotojai išgirsta apie esminį dar neišleisto įrenginio patobulinimą, gamintojas yra priverstas šią funkciją pristatyti. Įdomu tai, kad visa tai buvo paskelbta aplinkos garsus šalinančios technologijos kontekste.

„iPhone“ be ausinių jungties
„iPhone“ be ausinių jungties taps realybe? / 9to5mac.com nuotr.

Atsižvelgiant į „Apple“ ir „Cirrus Logic“ tarpusavio santykius, nesunku suprasti, kad tokia žinia gali reikšti, jog sekančio „iPhone“ ausinės pasižymės aplinkos triukšmą šalinančia technologija. Būtent toks gandas jau yra pasklidęs.

„Apple“ dalis tiekiančios kompanijos vadovas taip pat pozityviai mano apie ausines, kurios jungiasi ne per įprastą garso, o per „Lightning“ jungtį: „Kiekis informacijos, kurį galime paskleisti išorėje, yra labai ribotas, kaip ir kitų MFI („Made for iPhone“ – specialiai „iPhone“ sukurtų aksesuarų programa) partnerių, tačiau taip, reikalai juda pirmyn ir žmonės jau dabar gali pagal šią programą kurti (ausines – red. past.).

Tad skaitant tarp eilučių galima prieiti prie išvados, kad „Apple“ tiekėjai yra pasiruošę šioms technologijoms ir tikisi, kad jų imsis ir pati „Apple“, tokiu būdų patvirtindama jau plačiai pasklidusius gandus apie bevieles ar su „Lightning“ jungtimi, triukšmą slopinančias ausines.

Naujame „iPhone“ gali nebelikti ausinių jungties

Kompanija „Apple“ planuoja pašalinti ausinių jungtį iš sekančios kartos išmaniojo telefono „iPhone“, vietoje to pasiūlysianti „viskas viename“ „Lightning“ jungtį, skelbia patikimas japonų tinklaraštis „Mac Otakara“.

Taip pat, „Apple“ gali atnaujinti ausines „EarPods“, kurios pasižymės „Lightning“ jungtimi bei išleisti skaitmeninį garso konverterį, skirtą standartine 3,5mm audio jungtimi pasižyminčioms ausinėms.

Žinoma, tam, kad ausines su įprasta garso jungtimi būtų galima klausyti per „Lightning“ jungtį, vartotojai turės įsigyti papildomą garso konverterį.

Kaip viena iš pagrindinių tokio galimo „Apple“ sprendimo priežasčių yra siekis suploninti taip vadinamo „iPhone 7“ korpusą, kurio storis dabartiniame „iPhone 6S“ modelyje siekia 7,1mm. Atsisakius įprastos ausinių jungties, naujasis „iPhone“ galėtų suplonėti mažiausiai 1mm.

Įdomu tai, kad „Phillips“ per pastaruosius 14 mėnesių yra išleidusi dvi „Fidelio“ ausines, pasižyminčias „Lightning“ jungtimi.

„Beats Solo2 Wireless“ ir „urBeats“ įgauna „iPhone“ spalvas: išleisti rožinio aukso spalvos modeliai

Ketvirtadienį kompanija „Apple“ išleido rožinio aukso spalvos ausinių „Beats Solo2 Wireless“ ir „urBeats“ modelius. Taip „Apple“ siekia, kad ausinės atrodytų panašios į naujausius kompanijos išmaniuosius telefonus „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“.

„Beats Solo2 Wireless“ pasižymi „Bluetooth“ ryšio palaikymu, iki 12 valandų veikiančia įkraunama baterija ir jos talpos indikatoriumi, mikrofonu ir valdymo pulteliu pokalbiams ir muzikos valdymui. Kaina Europoje – 299,95 eurai.

„Beats Solo2 Wireless“

Į ausis įkišamos „urBeats“ ausinės yra patvarios, nes jų korpusą dengia vienos dalies aliuminis. Ausinių antgaliai yra keičiami, o jų dizainas suprojektuotas taip, kad kuo labiau sumažintų išorės triukšmą. Rekomendacinė šių ausinių kaina Europoje – 99,95 eurai.

Ausinės „Earpods“ ateityje gali būti bevielės?

apple_earpods

Kompanija „Apple“ galimai užregistravo pavadinimą „AirPods“, kuris reikštų, kad JAV technologijų gigantė ateityje gali išleisti bevielę ausinių „EarPods“ versiją.

Tiesa, kol kas tai tik spėjimai, nes JAV šį prekės ženklą užregistravo niekam negirdėta, vos rugsėjo mėnesio pradžioje įsteigta įmonė.

Tačiau manoma, kad tai gali būti „Apple“ įregistruota įmonė, nes tai būtų jau ne pirmas kartas, kaip kompanija prisidengia naujomis įmonėmis registruojant jai reikalingus prekės ženklus ar patentus.

Ir nors „Apple“ po savo sparnu yra priglaudusi „Beats“, kurios produktų linijoje yra gausu bevieliu ausinių, kompanija gali siekti turėti bevieles ausines su jos prekiniu ženklu ir stiliumi.

Dalis interneto komentatorių spėlioja, kad „Apple“ ateityje netgi gali atsisakyti ausinių jungties ir taip priversti vartotojus naudotis bevieliais ryšiais, pavyzdžiui, „Bluetooth“.

„Apple“ atnaujino „Beats Powerbeats2“ ausines „Apple Watch Sport“ spalvomis

„Beats Powerbeats2“ ausinės

Kompanija „Apple“ atnaujino bevieles ausines „Beats Powerbeats2“, suteikdama joms tokias pats spalvas, kokios yra ant išmaniojo laikrodžio „Apple Watch Sport“ apyrankių.

„Bevielės „Beats Powerbeats2“ ausinės dabar yra tokių spalvų, kurios dera prie jūsų „Apple Watch Sport“ apyrankės“, – teigia „Apple“.

Vartotojai dabar gali rinktis juodos, baltos, rožinės, mėlynos ir žalios spalvų ausinių modelius.

„Beats Powerbeats2“ ausinės yra sukurtos orientuojantis į sportuoti mėgstančius žmones, nes yra prakaitui ir drėgmei atsparios. Jos taip pat pasižymi „Bluetooth“ iki 30 metrų palaikymu, aukšto lygio garso kokybe bei iki 6 valandų veikiančia baterija.

„Beats Powerbeats2“ kaina Europoje – 199,95€. Šių ausinių galite rasti ir „iDeal“ salonuose.