Skaičiai, kuriais „Apple“ gali didžiuotis

Kompanija „Apple“

Kompanija „Apple“, antradienį pristačiusi šūsnį naujų produktų, paviešino įdomios statistikos apie mobiliąją operacinę sistemą „iOS 7“, muzikos transliavimo internetu paslaugą „iTunes Radio“, didžiausią mobiliųjų aplikacijų parduotuvę pasaulyje „App Store“ ir planšetinį kompiuterį „iPad“.

Dar vasaros pradžioje pristatyta, tačiau tik prieš daugiau nei mėnesį viešai prieinama tapusi „iOS 7“ susilaukė itin didelio vartotojų susidomėjimo. Pranešama, kad per pirmas penkias dienas nuo išleidimo naujausią operacinės sistemos versija įdiegta į 200 mln. „iOS“ įrenginių.

Kaip teigė „Apple“ generalinis direktorius Timas Cookas, „iOS 7“ yra greičiausiai auganti „iOS“ versija iki šiol“. Anot jo, „iOS 7“ šiuo metu naudoja 64 procentai kompanijos sukurtų mobiliųjų įrenginių.

Per kiek daugiau nei mėnesį nuo oficialaus išleidimo, „iTunes Radio“ jau turi virš 20 mln. muzikos klausytojų, kurie per daugiau nei 30 dienų perklausė 1 milijardą muzikos kūrinių. Tiesa, šie skaičiai – JAV gyventojų pasiekimas, mat kol kas tik šioje šalyje galima naudotis šia paslauga.

Prieš pristatant planšetinį kompiuterį „iPad Air“, paminėta, kad „Apple“ jau yra pardavusi 170 mln. „iPad“ planšečių. Tai išties geras pasiekimas atsižvelgiant į tai, jog pirmasis „iPad“ pristatytas vos prieš trejus metus, 2010-aisiais.

„Apple“ nepraleido progos nudžiuginti ir mobiliųjų aplikacijų mylėtojus. Pranešama, jog elektroninėje parduotuvėje „App Store“ jau yra virš 1 mln. aplikacijų, iš kurių 475 tūkst. yra skirtos „iPad“. Aplikacijų kūrėjams „Apple“ jau yra išmokėjusi per 13 mlrd. JAV dol.