Rimta saugumo spraga: „iPhone“ tampa nebenaudojamas po tam tikros datos nustatymo

Ketvirtadienį interneto forumuose pradėjo plisti pranešimai, kad išmaniuosius telefonus „iPhone“ įmanoma „užlaužti“ tiesiog pakeičiant telefono datą į specifinę.

Nors patys nedrįsome išmėginti šios atrastos operacinės sistemos „iOS“ spragos, dešimtys internautų svetainėje „Reddit“ pasisakė, kad jiems taip nutiko, kai telefoną datą pakeitė į 1970 metų sausio 1-osios.

Įdomu tai, kad būtent šia data yra laikoma operacinės sistemos „Unix“ epochos pradžia.

Teigiama, kad nustačius specifinę datą ir perkrovus sistemą, įrenginys tampa nebenaudojamas ir jo nepavyksta „prikelti“ net perrašius operacinę sistemą ar pasitelkus kitokių gudrybių.

Manoma, kad tai galioja visiems „Apple“ mobiliesiems įrenginiams su 64 bitų architektūros procesoriai, pradedant „iPhone 6s“ ir „iPad mini 3“, baigiant šeštos kartos „iPod touch“.

Vienas „Reddit“ vartotojas skelbia, kad „Apple“ parduotuvėse esančio pagalbos skyriaus „Genius Bar“ darbuotojas negalėjo patikėti tokios spragos egzistavimu, kai klientas atnešė dėl šios priežasties sugedusį telefoną garantiniam aptarnavimui.

„Jis pabandė atkartoti problemą savo paties telefonui, o rezultatas toks, kad jis turėjo siųsti remontui savo ir kliento telefonus“, – teigiama komentare.

Nors ši problema, spėjama, pasireikšti gali ne visose laiko zonose gyvenantiems vartotojams, iTouch.lt rekomenduoja neatlikti datos pakeitimo į nurodytą.

„Apple“ kol kas nekomentuoja šios situacijos.