Jobs filmas

JAV pradėta rodyti dokumentika apie S. Jobsą, kurios „Apple“ nenorėtų, kad pamatytumėte

Jobs filmas

Kino fanai tikriausiai laukia, kada jau spalio mėnesį kino sales pasieks Aarono Sorkino ir Danny Boyle’o kurtas filmas apie „Apple“ įkūrėją Steve’ą Jobsą. Tačiau iki tol gerbėjai JAV nuo šiandien turi galimybę pamatyti dokumentinį filmą apie tą patį asmenį, tačiau iš kitos pusės.

Pavadinimu „Steve Jobs: The Man in the Machine“ filmą sukūrė Oskaro laureatas Alexas Gibney, kuris anksčiau į dienos šviesą yra išvilkęs vienos didžiausių JAV energetikos kompanijų „Enron“ nusikaltimus.

Todėl nenuostabu, kad naujausiame savo kūrinyje A. Gibney vienos didžiausių technologijų kompanijos įkūrėją bando parodyti ne iš pačios geriausios pusės. Daugelis kino kritikų šį dokumentinį filmą vertina neigiamai ir teigia, jog tai tėra visapusiškas Jobso atakavimas.

„Filmas labiausiai yra sutelktas į tezę, jog Jobsas visąlaik tebuvo mulkis, o žmonės, kurie mėgsta „Apple“ produktus ir žavisi Jobsu yra idiotai ir kulto aukos“, – rašo dienraštis „Huffington Post“.

Jam antrina ir „Denver Post“: „Gibney čia nesinaudoja pigiais triukais, tačiau galite pajausti, kad jis naudojasi visais savo arsenale turimais ginklais.“

Kol kas nėra aišku, kada galima bus išvysti dokumentinį filmą ir Lietuvoje. Tačiau žadama, kad filmas netrukus gali būti patalpintas ir „YouTube“.