Tim Cook

Ar „Apple“ vadovas sės į kalėjimą?

Kompanijai „Apple“ nesutinkant vykdyti teismo sprendimo padėti prieiti prie San Bernardino teroristo telefone „iPhone“ esančių duomenų, teisės ekspertai svarsto, kokių sankcijų galima sulaukti atsisakius tai padaryti.

Anot advokato Peterio Fu, jei bus nustatyta, kad „Apple“ pažeidė įstatymus, baudos gali pakilti nuo kelių šimtų tūkstančių iki milijonų dolerių. Tačiau didžiausia problema yra ta, kad nesant precendentui, bausmės skyrimas priklausytų nuo teismo diskretiškumo.

Palyginimui, galima būtų prisiminti bylą, kurioje valdžia žadėjo kompanijai „Yahoo“ 250 tūkst. JAV dolerių baudą už dieną, jei ji atsisakys suteikti vartotojo duomenis nacionalinei saugumo agentūrai.

Advokatas teigia, kad galima apsvarstyti ir kitą scenarijų, pagal kurį „Apple“ vadovą Timą Cooką galima būtų išvysti už gotų – netgi jei tai sunkiai įmanoma.

Amerikos universiteto nacionalinio saugumo įstatymų ekspertas Stephenas Vladeckas tikina, kad, dėl „Apple“ kaip korporacijos statuso, T. Cookas nebūtų tinkamas prisiimti kaltinimus kompanijai.

Artimiausias teismo posėdis dėl šios bylos numatytas kovo 22 dieną.