„Taip, aš vis dar jį tebenaudoju. Aš jį nusipirkau, ko gero, gegužės arba birželio mėnesį prieš dvejus metus. Galima surasti internete. Dabar jau turiu dvejų metų patirtį su juo“, – paklaustas, ar vis dar naudoja išmanųjį telefoną „iPhone 5“, portalui iTouch.lt atsakė garsus apžvalgininkas ir žurnalistas Andrius Užkalnis.
Progreso ir informacinių technologijų konferencijoje LOGIN 2015 kaip pranešėjas dalyvavęs A. Užkalnis išskirtinai portalui iTouch.lt davė interviu apie tai, kaip jam sekasi naudotis „Apple“ išmaniuoju telefonu, kokios jo mėgstamiausios šio įrenginio savybės, ką mano apie naujausią „Apple“ gaminį – išmanųjį laikrodį „Apple Watch“ – ir atskleidė svarbiausią priežastį, dėl ko pirmiausiai lietuviai perka „Apple“ įrenginius.
„Man patinka viskas, išskyrus baterijos darbo laiką, bet tai čia nieko naujo nepasakysiu. Ir tas dalykas yra išsprendžiamas. Tai ir įkrovikliai, ir visąlaik nepamiršti automobilyje prijungti arba namuose grįžti ir padedi įsikrauti. Daugiau man patinka viskas. Man patinka jo dydis. Man absoliučiai netrūksta jokio funkcionalumo, bet aš suprantu, kad naujieji procesoriai yra greitesni ir naujos kameros yra šiek tiek geresnės, bet kadangi aš dabar perėjau prie fotografavimo daugiau profesionalia kamera, kurią nešiojuosi dažnai, tai yra mažiau aktualu“, – apie tai, kas po dvejų metų patinka ir nepatinka naudojamame „iPhone“, atsakė A. Užkalnis.
Garsus publicistas atskleidė, kad naujausiu „Apple“ išmaniuoju telefonu ne itin žavisi ne tik dėl dizaino, bet ir dėl stabilaus esamo „iPhone“ veikimo. „Aš, ko gero, „iPhone 6“ nepirkčiau dėl to, kad jis man per daug į „Samsung“ panašus, negaliu su tuo jausmu niekaip kovoti. Man šiek tiek gaila kompanijos „Apple“ šiuo požiūriu, kad praėjo dveji metai, o aš dar vis nepasiruošęs naujam produktui, nes senasis visiškai tenkina. Ačiū Dievui, kad išvengė to, ką „iOS“ buvo padaręs su „iPad“. Mano „iPad“ yra vis dar antros kartos, su juo viskas buvo gerai, kol neatėjo „iOS 7“ atnaujinimas. Tai ten ne tik kad „laginti“ (strigti – red. past.) pradėjo, ten vos nenaudojamas pasidarė. Dabar „iOS 8“ man atrodo jau aptvarkė tuos dalykus, „iPad“ vėl galima naudotis. Bet ką norėjau pasakyti, tai kad vienu metu tas „iPad 2“ jautėsi kaip senas daiktas, kurį reikėtų keisti. Su „iPhone“ nė minutei taip nesijaučiau, niekada, nei per vieną atnaujinimą.“
Pasak A. Užkalnio, apie grįžimą prie kitų gamintojų jis nė negalvoja, nes kiti gamintojai negali pasiūlyti tokio sklandaus tam tikrų paslaugų veikimo ir būtent stereotipinis „Apple“ vartotojo potyris ir yra tas dalykas, kurio kitiems pasiekti iki šiol nepavyko.
„Aš pats dabar šypsausi pagalvodamas, kad kada nors galėčiau pereiti prie „Android“ ar „Windows“ mobilių sistemų. Aš taip pripratau, man taip patinka. Visai neseniai atradau „iCloud“ ir „Pages“. Na, „Pages“ nėra ten ypatingai didelės naudos su „iPhone“, todėl kad jau labai smulkiai tas tekstas išeina, bet pats „iCloud“ funkcionalumas yra absoliučiai tobulas – kontaktų, kalendoriaus ir visa ko derinimas. Tai yra vienas iš dalykų, kuriais aš baisiai džiaugiuosi. Ir žinot, man žmonės dažnai sako, kad su „Android“ ir „Google“ galima tą patį padaryti. Aš naudojausi „Android“ ir galima padaryti beveik tą patį, tačiau ten visą laiką kas nors neveikia, ar dalis kontaktų nenusikopijuoja, arba įsirašo po tris kartus. Būtent tai, apie ką kalba „Apple“ vartotojai, tai – vartotojo potyris, yra visiškai neprilygstamas. Kitas dalykas, ką užtikrino „Apple“, parduodami man „iPhone“, tai, kad mano ir stacionarus, ir nešiojamas kompiuteriai tikrai bus „Apple“. Netgi nėra dėl to abejonės. Nors kainos skirtumas yra, be abejo, didelis“, – tikino žurnalistas.
Nepraleidome progos A. Užkalnio paklausti ir apie tai, ką jis mano apie visai neseniai prekyboje JAV bei dar keliose šalyse pasirodžiusį naujausią „Apple“ gaminį – išmanųjį laikrodį „Apple Watch“, kuris jau spėjo nugvelbti rinkos karaliaus titulą. Visgi visada savo nuomonę turintis garsiųjų „Laukinių žąsų“ autorius į naujos kategorijos „Apple“ produktą žiūri atsargiai bei tikina, jog žmonės, siekdami bent kiek palengvinti sau gyvenimą, tam gali išleisti krūvas pinigų:
„Apple Watch“ yra vienintelis dalykas, kuris man visiškai nesukuria asmeninio santykio. Kol kas negaliu savęs įsivaizduoti juo naudojantis. Jei man užduotumėte šitą klausimą prieš dešimt metų, aš sakyčiau, kad tikrai nieko iš šito nebus, todėl, kad aš nematau didžiulio funkcionalumo proveržio. Na ir kas, kad laikrodis ant rankos, o telefonas kišenėje – aš išsiimu telefoną iš kišenės ir man nereikia pasižiūrėti į laikrodį. Būtent taip atsakyčiau prieš dešimt metų. Jeigu žmonės pasijus, kad tikrai tas nešiojamas įrenginys duoda kažkokį papildomą pojūtį, kurio jie kitokiu būdu negauna, tai tada žmonės pirks ir nežiūrės kiek kainuoja. Nes šitie dalykai niekada nebuvo apie tai, kiek jie kainuoja. Visi „Apple“ dalykai visada buvo brangesni: telefonai, kompiuteriai, planšetės, viskas. Bet visi labai nori. Man būtų įdomu išvysti pusiau profesionalios klasės fotoaparatą iš „Apple“. Aš įsivaizduočiau fotoaparatą su pilna „iCloud“ ir kitų įrenginių integracija, kur nebereikia išsiimti kortelės nuotraukoms persikelti. Bet įdomu yra tai, kad žmonės, siekdami išvengti mažyčio žingsnelio ar nepatogumo, kuris net nėra nepatogumas, o tiesiog veiksmas, sumoka pakankamai daug pinigų, nes labai to norisi. Čia kaip automobilio valytuvai, kurie pajunta lietų ir patys pradeda veikti. Na, niekam nereikia šito dalyko, nes visi važinėja atmerkę akis ir mato, kada pradeda lyti. Bet žmonės įprato ir nori.“
Anot apžvalgininko, lietuviai, rinkdamiesi „Apple“, pirmiausiai pradeda nuo prestižo ir tik paskui jie prisiriša prie funkcionalumų ir privalumų apie kuriuos jis šneka. A. Užkalnis neslepia, jog jį sužavėjo vien „Apple“ produktų įpakavimas bei gražus „obuoliukas“ ant įrenginio nugaros, o visa tai jis vadina estetika ir grožiu.
A. Užkalnis po pusės metų naudojimosi „iPhone“ teigė, kad jam taip ir nepavyko tapti „Apple“ fanatiku. Verčiau priešingai – jis palaiko pasirinkimo laisvę, nors ir mėgsta išdėti visą savo nuomonę tiesiai šviesiai. „Aš tikriausiai nepasidariau fanatiku ta prasme, kad aš neinu ir niekam neaiškinu, ko čia su „Samsung“ vaikšto – nusipirk „Apple“ ir vaikščiosi kaip žmogus. Ir mane šiek tiek juokina tie žmonės, kurie, kai kas nors užduoda klausimą internete, kas geriau – „HTC“ ar „Samung“, būtinai sakys: „būk kaip žmogus ir nusipirk „iPhone 6“. Aš taip niekada nedarau ir nedarysiu, bet kai manęs paklausia, aš visada atsakau, kodėl man patinka „Apple“.