„Apple“ už patentų pažeidimą turės sumokėti 625 mln. JAV dol.

Jungtinių Amerikos Valstijų federalinio teismo prisiekusieji nutarė, kad kompanija „Apple“ bendrovei „VirnetX“ turi sumokėti 625 mln. JAV dol. už sąmoningą patentų pažeidimą, skelbia „CNBC“.

Pranešama, kad „Apple“ panaudoja „VirnetX“ priklausančią technologiją savo sukurtose „FaceTime“ ir „iMessage“ paslaugose.

„VirnetX“ bylos pradžioje reikalavo 532 mln. JAV dol., tačiau galutinis teismo verdiktas viršijo jų lūkesčius. Tiesa, prieš tai „VirnetX“ buvo priteista 368 mln. JAV dol., tačiau tada apeliacinis teismas nustatė, kad prisiekusieji neteisingai suskaičiavo priteistą sumą ir sugrąžino bylą į teismą.

Teigiama, kad „Apple“ apskundė naujausią teismo sprendimą dėl galimo prisiekusiųjų suklaidinimo. Kol kas nėra aišku, ar teisėjas patenkins skundą. Tačiau „Apple“, spėjama, neigiamu atveju teiks apeliaciją.

Teismas atmetė 368 mln. JAV dolerių ieškinį dėl patentų prieš „Apple“

„FaceTime“

Antradienį JAV apeliacinis teismas atmetė kompanijos „VirnetX“ pateiktą 368 milijonų JAV dolerių vertės ieškinį dėl patentų pažeidimo prieš „Apple“, skelbia „The Wall Street Journal“.

Kaip teigiama oficialiame teismo pranešime spaudai, ieškinys atmestas dėl netinkamos „VirnetX“ pateiktos informacijos prisiekusiesiems teismo metu.

„VirnetX“ savo ieškinyje teigė, kad „Apple“ pažeidė jos patentus savo teikiamoje vaizdo skambinimo funkcijoje „FaceTime“ ir virtualiuose privačiuose serveriuose (VPN).

Nors šimtamilijoninis ieškinys buvo atmestas, „Apple“ visgi pripažinta pažeidusi kelis ieškovo patentus. Byla ir vėl bus sugrąžinta į teisminio proceso stadiją, kurios metu bus nustatytas tikslus nuostolių dydis.

„Apple“ atrado būdą, kaip su „iPhone“ daryti itin kokybiškas nuotraukas

„iPhone 5S“ kamera

„Apple“ JAV patentų biurui neseniai pateikė naują patentą, kuriuo atskleidžiama, kokiu būdu galima pagerinti su ateityje pasirodysiančiais „iPhone“ darytas nuotraukas.

Patento informacijoje teigiama, kad kai įrenginio kamera neturi optinės vaizdo stabilizavimo sistemos, nuotraukos dažnai sukuriamos ne itin geros kokybės, nes vartotojui sujudinus ranką, su kuria laiko įrenginį, nuotraukos tampa išblukusiomis.

Šią problemą, anot „Apple“, gali išspręsti optinė vaizdo stabilizavimo sistema, kurios dėka kameroje esanti optika yra judinama atsižvelgiant į įrenginio sujudinimus. Tokiu būdu, net ir esant nepastoviai įrenginio būsenai, sistema prisitaiko prie besikeičiančio vaizdo ir sukuria kokybišką nuotrauką.

Optinė vaizdo stabilizavimo sistema jau seniai naudojama įprastuose skaitmeniniuose fotoaparatuose. Deja, dažniausiai telefonų gamintojai šios technologijos savo kuriamuose įrenginiuose atsisako dėl vietos trūkumo.

 

„Samsung“ nesutinka mokėti „Apple“ 119 mln. dol. už pažeistus patentus

„Samsung“

„Samsung“ antradienį patvirtino, kad skųs JAV teismo sprendimą, pagal kurį kompanija turi sumokėti „Apple“ per 119 mln. JAV dol. dėl pažeistų 3 iš 5 patentų, praneša „Bloomberg“.

Tokį savo sprendimą „Samsung“ grindžia neva teisme pateiktų įrodymų neatitinkančių verdiktu. Dėl to, kompanija reikalauja sumažinti sumą iki nulio ir persvarstyti iš naujo.

Primename, kad prieš keletą dienų prisiekusiųjų sprendimu „Samsung“ pripažinta pažeidusi tris iš penkių „Apple“ patentų. Už tai Pietų Korėjos kompanija „Apple“ turės sumokėti 119,2 mln. JAV dol. – kur kas mažiau už pastarosios reikalautus 2 milijardus JAV dol.

Nustatyta, kad „Samsung“ pažeidė duomenų sinchronizavimo, įrenginio atrakinimo bei duomenų paieškos patentus.

Tiesa, „Apple“ taip pat pripažinta pažeidusi vieną „Samsung“ patentą, susijusį su skaitmeninio vaizdo ir garso įrašymo technologija. Už tai „Apple“ turės „pakloti“ 158,4 tūkst. JAV dol.

Patentų ginčas: „Samsung“ pripažinta pažeidusi 3 iš 5 „Apple“ patentų

„Samsung“ ir „Apple“

Po beveik mėnesį trukusio antrojo teismų proceso dėl patentų pažeidimų tarp dviejų technologijų kompanijų „Samsung“ ir „Apple“, prisiekusieji priėmė sprendimą, praneša CNET.

Prisiekusiųjų sprendimu „Samsung“ pripažinta pažeidusi tris iš penkių „Apple“ patentų. Už tai Pietų Korėjos kompanija „Apple“ turės sumokėti 119,2 mln. JAV dol. – kur kas mažiau už pastarosios reikalautus 2 milijardus JAV dol.

Nustatyta, kad „Samsung“ pažeidė duomenų sinchronizavimo, įrenginio atrakinimo bei duomenų paieškos patentus.

Tiesa, „Apple“ taip pat pripažinta pažeidusi vieną „Samsung“ patentą, susijusį su skaitmeninio vaizdo ir garso įrašymo technologija. Už tai „Apple“ turės „pakloti“ 158,4 tūkst. JAV dol.

Šiame, antrajame patentų ginče, kuris prasidėjo kovo 31 dieną, „Apple“ kaltino „Samsung“ pažeidus „iPhone“ patentus ir pridarius virš 2 mlrd. JAV dol. vertės nuostolių. „Samsung“ savo ruožtu kaltino pažeidus du patentus ir iš „Apple“ reikalavo 6,2 mln. JAV dol.

Patentų teismas: „Samsung“ norėjo, kad su „Apple“ kovotų „Google“

„Samsung“

Šiuo metu vykstančio patentų teismo tarp dviejų bene didžiausių technologijų kompanijų – „Apple“ ir „Samsung“ – metu atskleidžiama vis daugiau intriguojančios ir slaptos informacijos. Naujausioji skelbia apie tai, kaip „Samsung“ siekė priversti „Google“ vykdyti reklaminę kampaniją, nukreiptą prieš „Apple“, rašo tinklaraštis 9to5Mac.com.

Paviešintuose slaptuose susirašinėjimuose elektroniniu paštu matoma, kaip „Samsung Telecommunications America“ vadovas Dale’as Sohnas prašo savo viršininko, „Samsung“ marketingo vadovo:

„Kaip pats minėjote anksčiau, mūsų marketingui nepavyks kovoti su „Apple“ tiesiogiai. […] Ar galime paprašyti „Google“, kad jie išleistų reklaminę kampaniją prieš „Apple“, skelbiančią, jog sekantį ketvirtį pasirodys kur kas geresni „Android“ įrenginiai?“

Likus trims mėnesiams iki „iPhone 5“ pasirodymo, Sohnas šį išmanųjį telefoną įvardino kaip „cunamį“.

„Kaip jau žinote, kai pasirodys „iPhone 5“, kils tikras cunamis. Tai turėtų nutikti rugsėjį ar spalį, – savo laiške 2012 metų birželio 5 dieną įspėjo Sohnas. – Vadovo paliepimu, mes turime paruošti atsarginį planą šiam cunamiui neutralizuoti“, – pridūrė jis, rašydamas „Samsung“ mobiliųjų įrenginių padalinio vadovui JK Shinui.

Tačiau, „Google“, atrodo, nesusidomėjo arba apskritai negavo tokio „Samsung“ prašymo. Savo ruožtu Pietų Korėjos kompanija nusprendė savarankiškai kovoti su „Apple“ ir yra išleidusi reklamos kampaniją „The Next Big Thing“, kuri yra tiesiogiai nukreipta į „Apple“ vartotojus.

Svarbiausias „Samsung“ tikslas – įveikti „Apple“

Svarbiausias „Samsung“ tikslas - įveikti „Apple“

Šiuo metu vykstantis antrasis patentų teismo procesas tarp dviejų technologijų kompanijų – „Samsung“ ir „Apple“ – vartotojams suteikia progą susipažinti su slaptais dokumentais. Vienas paskutiniųjų – slaptos „Samsung“ verslo prognozės iš 2011-ųjų.

Jose rašoma, kad svarbiausias 2012 metų tikslas yra „įveikti „Apple“. Prognozėje taip pat teigiama, jog „Apple“ yra labai reali ir aktuali grėsmė“.

Kas įdomiausia, paviešintame slaptame dokumente rašoma apie tai, kad „Samsung“ prioritetas 2012-aisiais yra ne vystyti naujas technologijas, o kaip tik įmanoma labiau išreklamuoti „Galaxy“ prekinį ženklą, imantis visų įmanomų priemonių.

Tokio „Samsung“ susirūpinimo „Apple“ populiarumu priežastį ekspertai įvardina vis didėjančiu vartotojų susidomėjimu „Apple“ ir nusigręžimu nuo kitų gamintojų produktų.