Po „El Capitan“ atnaujinimo „Mac“ vartotojai susiduria su problema prisijungiant prie „iMessage“ ir „FaceTime“

Šios savaitės pradžioje išleistas operacinės sistemos „OS X El Capitan“ atnaujinimas 10.11.4 ne visiems vartotojams sukėlė maloniausius įspūdžius. Dalis jų skundžiasi, kad po atnaujinimo nepavyksta prisijungti prie „iMessage“ ir „FaceTime“ paslaugų.

„Apple“ diskusijų forume galima rasti nemažai sukurtų temų apie tai, kai bandant prisijungti prie minėtų paslaugų pasirodo klaida ir informuojama, kad nepavyko autentifikuoti mėginamos prijungti paskyros.

Tiesa, regis, kad su šia problema susiduria tie vartotojai, kurie atliko „švarų“ operacinės sistemos perrašymą, t.y. nenaujino, o įdiegė visiškai naujai.

Keli internautai teigia, kad susisiekė su „Apple“ dėl šios problemos ir ji patikino, kad yra informuota apie ją bei ieško sprendimo būdų. „Apple“ svetainėje, kurioje matomas visų kompanijos teikiamų internetinių paslaugų aktyvumas trečiadienį buvo užfiksuotas prisijungimo prie „iMessage“ ir „FaceTime“ sutrikimas.

Kompiuterių „Mac“ vartotojams – operacinės sistemos atnaujinimas „OS X El Capitan 10.11.1“

Kompanija „Apple“ trečiadienį, kartu su mobiliosios operacinės sistemos atnaujinimo „iOS 9.1“ išleidimu, pristatė kompiuteriams skirtos operacinės sistemos „OS X El Capitan“ atnaujinimą 10.11.1.

Kaip teigia „Apple“, atnaujinimą sudaro patobulintas veikimas, suderinamumas su programomis, sustiprintas saugumas. Todėl kompanija rekomenduoja atsinaujinti visus „Mac“ vartotojus.

Šį atnaujinimą sudaro:

  • patobulintas „OS X El Capitan“ instaliavimo procesas;
  • pagerintas suderinamumas su „Microsoft Office 2016“;
  • ištaisyta klaida, kai pradingsta išeinančių elektroninių laiškų serverio informacija;
  • išspręsta problema, kai pašto programa nerodydavo el. laiškų;
  • išspręsta problema, kai dalis garso įskiepių veikdavo netinkamai;
  • patobulinta „VoiceOver“ paslauga;
  • „Emoji“ paveiksliukų biblioteka papildyta 150 naujų „veidukų“.

Norėdami atsinaujinti kompiuterio„Mac“ versiją į naujausią, eikite į „Mac App Store“ parduotuvę: (Mac) App Store – Updates ir ties „Software Update“ pasirinkite „Update“. Prieš atliekant atnaujinimą rekomenduojame sukurti įrenginio atsarginę kopiją.

Naujausias „OS X“ atnaujinimas leidžia labiau išnaudoti vaizdo plokštę

Naujausias „OS X“ atnaujinimas leidžia labiau išnaudoti vaizdo plokštę

Praėjusią savaitę išleistas operacinės sistemos „OS X“ atnaujinimas „OS X 10.9.3“ naujausių nešiojamųjų kompiuterių „MacBook“ vartotojams leidžia pusantro karto daugiau išnaudoti įrenginio vaizdo plokštę.

Tai paaiškėjo ištyrinėjus įrenginio sistemos nustatymus, kuriuose po atnaujinimo skelbiama, jog operatyvioji vaizdo darbinė atmintis (VRAM) yra 1536 megabaitai, kai tuo tarpu prieš atnaujinimą buvo 1024 megabaitai.

Šis VRAM pagerėjimas galioji tik 2013 ir 2014 metų „MacBook“ modeliams su „Intel HD 5000/5100/5200“ vaizdo plokštėmis.

Tiesa, šis skaičių pasikeitimas labiausiai turės įtakos vartotojams, dirbantiems su 4K raiškos monitoriais. Būtent tokios raiškos monitorių palaikymą „OS X“ terpėje suteikia naujausias operacinės sistemos atnaujinimas.

Konferencijos WWDC 2014 žvaigžde gali tapti ne „iOS 8“, o nauja „OS X“ versija

„WWDC 2014“

„Apple“ šių metų konferencijoje WWDC 2014 planuoja susikoncentruoti ties naujausios operacinės sistemos „OS X“ versijos pristatymu, skelbia 9to5Mac.com.

Teigiama, kad „OS X 10.10“ pasižymės visiškai nauju dizainu ir esminiais pokyčiais, panašiai kaip „iOS 7“ praėjusiais metais. Todėl „Apple“ nori konferencijos metu programuotojams išsamiai pristatyti šią versiją.

Sklinda gandai, jog „Apple“ net perkėlė dalį „iOS“ kūrimo komandos prie „OS X“ projekto, kad šis spėtų būti užbaigtas iki WWDC 2014 pradžios.

Nors naujausia „OS X“ versija labiau bus orientuota į estetinius pokyčius, kartu su ja turėtų pasirodyti nemažai techninių atnaujinimų. Manoma, kad naujausios versijos pavadinimas greičiausiai bus „Syrah“ arba „Yosemite“.

Dėl laikinai sumažinto „iOS“ kūrimo komandos narių skaičiaus, pranešama, keletas „iOS 8“ naujovių gali būti atidėtos ir pristatytos su „iOS 8.1“ versija.  Tarp tokių – muzikos atpažinimo funkcija, galimybė sekti miesto viešojo transporto maršrutus žemėlapių aplikacijoje bei „iOS in the Car“ funkcija, leidžianti susieti „iOS“ įrenginį su automobiliu.

Konferencija WWDC 2014 vyks šių metų birželio 2-4 dienomis.

„Apple“ leis vartotojams testuoti bandomąsias „OS X“ versijas

„Apple“ leis vartotojams testuoti bandomąsias „OS X“ versijas

„Apple“ antradienį pristatė naują operacinės sistemos „OS X“ bandomų versijų programą, kuri suteiks galimybę vartotojams atsisiųsti bandomąsias „OS X“ versijas dar prieš oficialų jų išleidimą.

Specialiai tam sukurtame „Apple“ puslapyje kiekvienas vartotojas gali prisijungti prie šios programos su savo „Apple ID“ ir atsisiųsti į savo „Mac“ specialų įskiepį, kuris suteiks prieigą prie oficialiai dar neišleistų „OS X“ versijų.

Iki šiol, norint išmėginti dar neišleistas „OS X“ versijas, vartotojas privalėdavo mokėti 99 JAV dolerių metinį „Apple“ programuotojo narystės mokestį.

Manoma, kad ši programa padės „Apple“ išspręsti visas su naujomis „OS X“ versijomis kylančias problemas dar prieš jų išleidimą.

Prognozė: „Apple“ šį pusmetį išleis atnaujintus „iMac“, kitą – „iWatch“, „iPad“, „iPhone“ bei „Apple TV“

Analitikas: „Apple“ šį pusmetį išleis atnaujintus „iMac“, kitą - „iWatch“, „iPad“, „iPhone“ bei „Apple TV“

Tyrimų bendrovės „KGI Research“ analitikas, žinomas „Apple“ prognozių specialistas Ming-Chi Kuo paviešino naują savo prognozę apie šįmet pasirodysiančius naujus bei atnaujintus „Apple“ produktus.

Anot prognozės, didžiausios „Apple“ naujovės pasirodys trečiąjį šių metų ketvirtį, kuomet kompanija turėtų išleisti atnaujintus „iPad Air“ ir „iPad mini“ modelius, dviejų dydžių išmanųjį laikrodį „iWatch“ bei visiškai naują išmanųjį telefoną „iPhone“ su 4,7 colio įstrižainės ekranu.

Tiesa, 5,5 colio įstrižainės ekraną turintis „iPhone“ dėl sutrikusios komponentų gamybos pasirodys ne anksčiau kaip ketvirtąjį šių metų ketvirtį – per Kalėdas.

Kaip teigia analitikas, šį pusmetį galime tikėtis išvysti tik šiek tiek atnaujintą stacionarių „Apple“ kompiuterių „iMac“ liniją, o „Apple TV“ ir „MacBook“ bus atnaujinti ketvirto šių metų ketvirčio pradžioje.

„Apple“ oficialiai yra paskelbusi, jog šių metų birželio 2-4 dienomis vyks programuotojų konferencija WWDC 2014. Joje greičiausiai išvysime atnaujintus „iMac“ bei naujas operacinių sistemų „OS X“ bei „iOS“ versijas.

„Apple“ dizaineris Jony Ive’as perima vartotojo sąsajos kūrimo grupę, jos vadovas palieka „Apple“

Jony Ive'as

Po kilusių nesutarimų su vyriausiuoju „Apple“ dizaineriu Jony Ive’u, vartotojo sąsajos kūrimo padalinio vadovas Gregas Christie palieka kompaniją. Vietoje jo padaliniui vadovaus pats Ive’as, praneša 9to5Mac.com.

Tiesa, neoficialiai vyriausiasis „Apple“ dizaineris padaliniui vadovavo nuo 2012-ųjų, kuomet kompaniją paliko „iPod“ „krikštatėvis“ Scottas Forstallas. Nuo tada Ive’as save įvardino kaip visos dizaino grupės lyderį, įskaitant ir vartotojo sąsajos padalinio.

G. Christie per savo darbo metus „Apple“ nuveikė išties daug. Jis buvo atskaitingas tik Craigui Federighiui, kuris vadovauja visam operacinių sistemų „iOS“ ir „OS X“ kūrimui. Tačiau kai kalba pakrypdavo apie dizainą, anot 9to5Mac.com, G.Christie nerasdavo bendro dialogo su Ive’u.

Įdomu yra tai, kad G. Christie, kuris „Apple“ dirba nuo 1996-ųjų, komanda buvo atsakinga ir už „iOS 7“ dizainą, tačiau šis ne itin tiko pačiam Ive’ui.