„Apple“ netikėtai atnaujino nešiojamuosius kompiuterius „MacBook“ ir „MacBook Air“

Kompanija „Apple“ trečiadienį netikėtai išleido atnaujintus nešiojamųjų kompiuterių „MacBook“ ir „MacBook Air“ modelius.

Praėjusių metų pavasarį pasirodęs 12 colių „Retina“ ekraną turintis „MacBook“ sulaukė atnaujinto „Intel Core M“ procesoriaus, iki 25 proc. greitesnio „Intel“ grafikos procesoriaus, spartesnių „flash“ ir RAM atminčių modulių.

Be to, pirkėjai galės rinktis ir rausvojo aukso spalvos „MacBook“ modelį. Iki šiol buvusios spalvos – auksinė, sidabrinė ir kosminė pila – ir toliau lieka prekyboje. Ne mažiau svarbus šio kompiuterio atnaujinimas – papildoma baterijos veikimo valanda.

„MacBook“

Kartu su „MacBook“ atnaujintas ir 13 colių „MacBook Air“ modelis. Tiesa, šis kompiuteris sulaukė tik operatyviosios atminties atnaujinimo. Dabar standartinis modelis atkeliaus nebe su 4, o su dvigubai daugiau – 8 gigabaitais – operatyvios atminties.

Atnaujintų modelių kainos nesikeičia nuo iki tol prekyboje buvusių. Artimiausiu metu šie kompiuteriai turėtų pasiekti „iDeal“ salonus.

„Apple“ viceprezidentas patvirtino: aplikacijų uždarymas neprailgina baterijos veikimo laiko

Kompanijos „Apple“ kuriamų išmaniųjų telefonų „iPhone“ ir planšetinių kompiuterių „iPad“ vartotojai kažkodėl yra įsitikinę, kad dažnas aplikacijų pašalinimas iš daugiaprogramio režimo (angl. – multitasking) pagerina įrenginio baterijos veikimą ir paspartina sistemos darbą.

Vienas internautas nutarė parašyti „Apple“ vadovui Timui Cookui elektroninį laišką, kuriame paklausė, ar jis pašalina aplikacijas iš aktyviųjų sąrašo ir ar tai yra būtina.

Nors T. Cookas neatsakė į šį laišką, tai sumanė padaryti „Apple“ viceprezidentas ir programinės įrangos padalinio vadovas Craigas Federighis (ar bent jau jo padėjėjai), kuris yra atsakingas ir už „iOS“ sistemą. Jo atsakymai į abu klausimus buvo vienareikšmiški ir trumpi: ne ir ne.

Oficialiame „Apple“ palaikymo puslapyje yra skelbiama, kad visiškai pilnai pašalinti aplikaciją iš daugiaprogramio režimo reikia tada, kai ši pasidaro neveiksni, užstringa ar netinkamai atlieka savo funkcijas.

iTouch.lt anksčiau jau rašė, kad aplikacijos daugiaprograminiame režime neveikia pilnu pajėgumu, yra „užšaldytos“, todėl neeikvoja įrenginio resursų. Dažnas jų priverstinis pašalinimas iš aktyvių programų sąrašo sunaudoja daugiau baterijos energijos, nes kitą kartą jas įjungus, aplikacijos turi būti ir vėl iš naujo užkrautos į operatyviąją RAM atmintį.

Craig FederighiCraig Federighi

Vaizdo įrašas atskleidžia „iPhone 6S“ didesnės operatyviosios RAM atminties privalumą

iPhone 6S RAM Safari

Kai „Apple“ pristatė išmanųjį telefoną „iPhone 6S“, nebuvo paminėta, kad naujasis modelis turi nebe 1, kaip pirmtakas, o 2 gigabaitus (GB) operatyviosios RAM atminties. Toks RAM padidinimas vėliau buvo patvirtintas „Xcode“ programuotojų ir apžvalgininkų.

Operatyviosios atminties padidinimas leis „iPhone“ savo darbinėje atmintyje laikyti daugiau aplikacijų ir duomenų, o tai užtikrins greitesnį jų apdirbimą ir užkrovimą.

„iDownloadBlog“ atliko apžvalgą, kuria demonstruoja, kaip skiriasi kelių svetainių užkrovimo greitis naršyklėje „Safari“ tarp dviejų įrenginių: „iPhone 6“ ir „iPhone 6S“.

Vaizdo įraše matoma, kad „iPhone 6S“ gali atmintyje laikyti daugiau aktyvių svetainių ir jų nebereikia iš naujo perkrauti, kai vėl yra atidaromos svetainių kortelės. Didesnis RAM kiekis taip pat turėtų leisti fone veikti daugiau aplikacijų ir nereikalauti naujo jų paleidimo.

Telefonas „iPhone 6 Plus“ gali turėti „vos“ 1 gigabaitą darbinės RAM atminties

„iPhone 6 Plus“

Nors daugelis tikėjosi, kad „Apple“ pagaliau nustebins savo gerbėjus ir neseniai pristatytą išmanųjį telefoną „iPhone 6 Plus“ išleis su 2 gigabaitų darbine RAM atmintimi, regis, kad toks scenarijus greičiausiai neišsipildys.

Tokia nuomonė susidaro po to, kai antradienį viename korėjiečių internetiniame forume pasirodė ekranvaizdis, kuriame rodoma neva naujausio ir didžiausios įstrižainės ekraną turinčio „Apple“ telefono išsami darbinės atminties išklotinė.

Ekranvaizdyje matoma, kad „iPhone 6 Plus“ galimai turi „vos“ 1 gigabaitą darbinės atminties, o tai šio modelio nedaro išskirtiniu nei nuo pagal specifikacijas paprastesnio „iPhone 6“, nei nuo metais senesnio „iPhone 5S“.

Gandai: antros kartos „iPad Air“ pasižymės 2 gigabaitų darbine atmintimi

Timas Cookas ir planšetinis kompiuteris „iPad Air“

„Apple“ sekančios, antrosios kartos planšetinis kompiuteris „iPad Air“ gali pasižymėti ne 1 gigabaito kaip dabartiniame modelyje, o 2 gigabaitų darbine (RAM) atmintimi, skelbia taivaniečių naujienų portalas TechNews.tw.

Kaip praneša portalas, darbinės atminties padidinimas numatomas tik „iPad Air“ modeliui, o sekančios kartos „iPad mini“ ir toliau turės 1 gigabaitą darbinės atminties.

Jau ilgą laiką „Apple“ planšečių vartotojai laukia šios specifikacijos atnaujinimo, nes 1 gigabaito darbinę atmintį „iPad“ modelyje kompanija pirmą kartą pristatė išleisdama dar trečio kartos „iPad“. Tas pats RAM kiekis išliko ketvirtoje ir penktoje planšetės versijoje.

Manoma, kad darbinės atminties padidinimas „Apple“ reikalingas dėl numatomos kelių aplikacijų veikimo viename lange funkcijos, kuri pareikalaus daugiau įrenginio resursų.

Kol kas nėra aišku, kada pasirodys atnaujinti „iPad“, tačiau spėjama, jog tai gali būti šių metų spalio mėnesis.

Išardytas galingiausias „Apple“ kompiuteris „Mac Pro“

„Mac Pro“

Technikos įrenginių ardymo asai iš „iFixit“ išardė galingiausią kompanijos „Apple“ sukurtą kompiuterį „Mac Pro“. Tai atlikus paaiškėjo, kad remonto atveju prieiti prie kompiuterio komponentų nėra sudėtinga.

Anot „iFixit“, norint pakeisti „Mac Pro“ operatyviosios atminties (RAM) lustus, užtenka nuimti korpusą dengiantį dangtį. Tokiu atveju galima prieiti prie beveik visų svarbiausių kompiuterio sistemos dalių.

iTouch.lt jau rašė, kad naujos kartos „Mac Pro“ yra galimybė pačiam vartotojui pasikeisti procesorių.

Kviečiame pasižiūrėti išardyto „Mac Pro“ nuotraukas.