„Apple“ dėl su vaizdu susijusių problemų paskelbė „Mac Pro“ taisymo programą

Kompanija „Apple“ penktadienį patyliukais paskelbė 2013 metų pabaigos „Mac Pro“ kompiuterių taisymo programą, kuriems yra pasireiškusios su vaizdu susijusios problemos, skelbia „MacRumors“.

Pranešama, kad „Apple“ nustatė, jog kai kurios 2013 metų pabaigos „Mac Pro“ modeliuose esančios vaizdo plokštės, pagamintos tarp 2015 vasario 8 dienos ir 2015 balandžio 11 dienos gali sukelti iškraipytą vaizdą, vaizdo nerodymą, nepatikimą sistemos darbą, strigimus, išsijungimus ir persikrovimus arba gali neleisti užsikrauti kompiuteriui.

„Apple“ ar „Apple“ autorizuoti paslaugų teikėjai nemokamai sutaisys programai tinkamus „Mac Pro“ modelius, kuriems pasireiškusios vaizdo problemos. Vartotojai gali kreiptis į „Genius Bar“ ar autorizuotus „Apple“ serviso centrus nustatyti, ar jų „Mac Pro“ yra tinkamas šiai programai.

Tačiau priešingai nei prieš savaitę paskelbtas viešas „Apple“ sieninių kištukų atšaukimas, šios taisymo programos nesiruošia plačiai reklamuoti ir patalpinti į „Apple“ palaikymo tarnybos puslapyje esančios taisymo programų sąrašą.

„Apple“ didina kainas Europoje, kol JAV doleris ir toliau išlieka stiprus

„Apple“

Kompanija „Apple“ padidino dar kelių produktų kainas Europos valstybėse dėl vis dar stiprios JAV dolerio padėties prieš eurą ir kitas tarptautines valiutas. Tarp paveiktų valstybių – Vokietija, Prancūzija, Airija, Italija, Lietuva bei daugelis kitų.

Nuo antradienio visi 21 ir 27 colių „iMac“ modeliai be aukštos raiškos „Retina“ ekranų pabrango nuo 150 iki 300 eurų. Pavyzdžiui, bazinės konfigūracijos „iMac“ modelis Europoje brango nuo 1099 eurų iki 1249 eurų. O 27 colių ekraną turintis aukščiausių parametrų „iMac“ be „Retina“ ekrano dabar kainuos nebe 1799, o 2099 eurus.

Kainos tarp šalių gali skirtis dėl taikomų vietos mokesčių ir tarifų.

Pastebėta, kad brango ir „Mac mini“ bei „Mac Pro“ kompiuteriai. Pastarasis, kuris vadinamas galingiausiu „Apple“ kompiuteriu, brango nuo 400 iki 600 eurų, priklausomai nuo konfigūracijos.

Paskutinį kartą „Apple“ kainas Europoje didino kovo mėnesio pradžioje. Tąkart priežastis buvo ta pati – stiprus JAV dolerio kursas ir euro nuvertėjimas.

„Apple“ didina kainas dėl JAV dolerio ir euro santykio

Galingiausias „Apple“ kompiuteris „Mac Pro“ susprogdintas su C4 sprogmenimis

„Mac Pro“

Internete galima rasti ne vieną šimtą vaizdo įrašų, kuriuose įvairiais būdais „testuojami“ senesni ar naujesni „Apple“ įrenginiai. Tačiau bene pirmą kartą tarp tokių papuolė ir naujausios kartos kompiuteris „Mac Pro“.

Galingiausias „Apple“ kompiuteris buvo ištestuotas negailestingai – susprogdintas su itin galingais C4 sprogmenimis. Kaip matoma vaizdo įraše, po sprogimo iš ne mažiau kaip 10 tūkst. litų kainuojančio kompiuterio neliko nieko.

Tiesa, dar prieš sprogdinimą testuotojai nusprendė atlikti kompiuteriui kritimo testą. Ir nors „Mac Pro“ sveria arti 5 kilogramų, jam nukritus aliuminio korpusas nebuvo nė kiek pažeistas.

Be to, „Mac Pro“ teko išmėginti ir vandens testą: kompiuteris buvo įmestas į didžiulį akvariumą. Įdomu yra tai, kad po didžiulio sąlyčio su vandeniu jis ir toliau funkcionavo.

Kviečiame pasižiūrėti vaizdo įrašą.

[youtube id=“Tv1EVfENcjs“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

Pristatytas „Mac Pro“ transportavimui skirtas dėklas

„Mac Pro“ transportavimui skirtas dėklas

Kompanija „Waterfield Designs“ trečiadienį pristatė brangiausiam ir naujausiam „Apple“ kompiuteriui „Mac Pro“ skirtą dėklą „Mac Pro Go Case“. Iš kimšto balistinio nailono pagamintas dėklas sukurtas apsaugoti neįprastos formos kompiuterį ir jo aksesuarus.

„Go Case“ dėklas primena kuprinę, turi petnešas, o dėklo dugnas dengtas kietu plastiku, kad apsaugotų „Mac Pro“ korpusą nuo smūgių. Į papildomą kišenę dėklo viršuje galima įdėti pelę, maitinimo ar kitus laidus, o į šoninę – klaviatūrą.

Anot gamintojų, šis dėklas specialiai išleistas prieš birželio 2-4 dienomis vyksiančią „Apple“ programuotojų konferenciją WWDC 2014. Būtent tada programuotojai, žaidimų ir vaizdo įrašų kūrėjai iš viso pasaulio sugužės į šią konferenciją su savo turimais „Mac Pro“, o „Go Case“ gali juos apsaugoti.

Dėklo kaina siekia 129 JAV dolerius (apie 325 litus). „Go Case“ galima įsigyti paspaudus čia.

Netolimoje ateityje išmaniųjų telefonų „iPhone“ baterijas gamins robotai

„iPhone“ baterija

Technologijų kompanija „Apple“ dar šiais metais gali automatizuoti išmaniesiems telefonams „iPhone“ skirtų baterijų gamybą, skelbia „DigiTimes“.

Toks sprendimas priimtas po to, kai Kinijoje buvo pakeltas minimalus darbo užmokestis. Be to, pastaruoju metu susiduriama su darbuotojų trūkumu produktų surinkimo srityje, o naujų apmokymas ilgai užtrunka.

„Apple“ jau yra automatizavusi kompiuterių „Mac Pro“ ir „iMac“ gamybos linijas. Žmogaus pagalbos prireikia tik paskutinėje įrenginių surinkimo stadijoje.

„iPhone“ skirtų baterijų gamybos automatizavimas padėtų „Apple“ sutaupyti pinigų ir laiko. Būtent laiko klausimas padėtų išspręsti naujų įrenginių išleidimo metu atsirandančias problemas dėl kai kurių dalių tiekimo, įskaitant ir baterijų.

Išnaudotos didžiausios „Mac Pro“ galimybės

„Mac Pro“

Vaizdo apdorojimo programos „Final Cut Pro X“ bendruomenė internete FCP.co nutarė išmėginti, ką gali vienas iš galingiausių „Apple“ kompiuterių „Mac Pro“. 

Vos praėjusį rudenį pasirodžiusį modelį entuziastai nusprendė ištestuoti nepasigailėdami, naudojant „Final Cut Pro X“ ir aukštos raiškos vaizdo medžiagą. Pirmajame teste jie sujungė net 1600 4K raiškos vaizdo įrašus į vieną. „Mac Pro“ su tuo susitvarkė kuo puikiausiai.

Antrame teste FCP.co atstovai išmėgino 500 tūkst. pikselių pločio vaizdo projektą. Anot jų, „Mac Pro“ yra geriausias pasirinkimas rinkoje skaitmeninių projektų kūrybai.

Paskutiniame teste buvo mėginama išsiaiškinti, kokio ilgio „Final Cut Pro X“ projektą „Mac Pro“ gali apdoroti. Išaiškėjo, kad galingiausias „Apple“ kompiuteris gali apdoroti net 558 dienų trukmės vaizdo projektą.

Kviečiame pasižiūrėti visus testų vaizdo įrašus.

[youtube id=“a9cPY_PM4Fw“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

[youtube id=“vlRbKXUM5NU“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

[youtube id=“t-Drr7oPNOw“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

Lietuvoje pradedama prekiauti galingais „Mac Pro“ kompiuteriais

„Mac Pro“Technologine sensacija tapęs naujasis „Mac Pro“ jau pasiekė ir Lietuvą – praneša „Apple“ atstovė Baltijos šalyse „AVAD Baltic“. Vos 25,1 cm aukščio ir 16,7 cm pločio tuščiavidurio cilindro formos kompiuteris yra aštuonis kartus mažesnis už savo pirmtaką ir yra pats galingiausias „Apple“ sukurtas kompiuteris. Naujojo „Mac Pro“ kaina Lietuvoje nuo 10 529 Lt. Jį galima įsigyti „iDeal“ bei „iDream “ salonuose. 

Naujasis „Mac Pro“ nepanašus į jokį kitą kompiuterį. Vienu įdomiausiu per pastaruosius metus „Apple“ sukurtų produktų tituluojamas kompiuteris išsiskiria unikalia vidinių komponentų architektūra bei lengvu, plonu ir paprastu korpusu. Visi kompiuterio elementai išdėstyti aplink vientisą terminę šerdį. Išformuoto aliuminio korpusas palaiko maksimalų oro srautą bei tolygiai paskirsto šilumą po šerdį, tad kompiuteris veikia itin tyliai.

„Mac Pro“ integruoti naujos kartos „Xeon“ 4-ių, 6-ių, 8-ių arba 12-os branduolių procesoriai, pagreitėjantys iki 3,9 GHz. „PCIe“ pagrįsta saugykla yra beveik 10 kartų spartesnė už įprastą standųjį diską, tad galima akimirksniu įkrauti, paleisti programas ir atidaryti didelės apimties bylas. Dvi „AMD FirePro D300“ vaizdo kortos, kurių kiekvienoje yra po 2 GB, 3 GB arba 6 GB skirtosios VRAM ir beveik 2 048 srauto procesorių, užtikrina iki 8-ių kartų geresnę vaizdo kokybę nei ankstesnės kartos „Mac Pro“.

Itin greiti kelių branduolių procesoriai ir iki 60 Gb/s atminties pralaidumas leidžia greitai ir taikliai atlikti kelias užduotis iš karto. Su integruotais „Thunderbolt 2“, USB 3, „Gigabit“ eterneto ir HDMI 1.4 prievadais naujos kartos „Mac Pro“ – labiausiai išplečiamas „Mac“, kurį galima pritaikyti įvairiems poreikiams ir užduotims.