Timas Cookas pateikė atsakymą į D. Trumpo raginimą boikotuoti „Apple“ produktus

Nieko neturėtų stebinti, kad „Apple“ vadovas Timas Cookas nesutinka su respublikonų kandidato į JAV prezidentus Donaldo Trumpo vasario mėnesį pareikštu raginimu rinkėjams boikotuoti „Apple“ produktus.

Žurnalui „Time“ duoto interviu apie „Apple“ kovą su FTB metu T. Cookas buvo paklaustas ar tiki, jog respublikonų kandidatas skatinti boikotuoti „Apple“ produktus galėjo dėl to, kad nesuprato tikrosios „Apple“ pozicijos.

„Aš su juo nesikalbėjau, todėl nežinau, ką jis galvoja, – teigė Cookas ir pridūrė: „Apple“ yra nuostabi amerikietiška kompanija, kokia tik galėjo čia įsikurti. Mes matome tai kaip atsakomybę stoti prieš kažką tokio ir kalbėti už visus tuos žmones, kurie galvoja kaip mes, bet neturi balso.“

D. Trumpas, kuris yra telefono „iPhone“ naudotojas ir buvęs „Apple“ akcininkas, paragino savo rinkėjus boikotuoti „Apple“ produktus praėjusį mėnesį, kai „Apple“ atsisakė padėti teisėsaugos institucijoms nulaužti teroristo naudotą „iPhone“.

Tuo metu atrodė, kad tokia JAV verslininko idėja kilo spontaniškai, kaip ir daugelis kitų jo viešai deklaruojamų idėjų.

„Apple“ ir kitų technologijų kompanijų vadovai svarsto, kaip sustabdyti Donaldą Trumpą

Respublikonų kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas, neseniai pareiškęs skambių frazių apie „Apple“, regis, susirado galingų priešų. Kaip praneša „The Huffington Post“, „Apple“ vadovas Timas Cookas su kitų technologijų kompanijų vadovais ir respublikonų senbuviais susitikime aptarė būdus, kaip sustabdyti D. Trumpą nuo galimo laimėjimo rinkimuose.

Skelbiama, kad susitikimas įvyko vienoje Džordžijos valstijoje esančioje privačioje saloje, kurioje be Timo Cooko lankėsi „Google“ įkūrėjas Larry Page’as, verslininkas ir investuotojas Seanas Parkeris, automobilių gamintojos „Tesla“ vadovas Elonas Muskas, Baltųjų rūmų atstovas Paulas Ryanas ir nemažai respublikonų partijos narių.

Nors susitikimas buvo uždaras nuo žiniasklaidos, pagrindine jo tema įvardinta siekis sustabdyti Donaldą Trumpą nuo tapimo pagrindiniu respublikonų partijos kandidatu į JAV prezidentus. Be to, buvo diskutuojama, kaip ekscentriškam verslininkui pavyko tapti vienu iš lyderių šiuose rinkimuose.

Anksčiau D. Trumpas yra sakęs, kad jei taps prezidentu, privers „Apple“ gaminti savo produktus ne kitose šalyse, o JAV. O praėjusį mėnesį kandidatas į prezidentus paragino savo rinkėjus boikotuoti „Apple“ produkciją dėl šios atsisakymo padėti teisėsaugai prieiti prie teroristo „iPhone“ esančių duomenų.

Rinkimai į JAV prezidentus vyks šių metų lapkričio 8 dieną.

Donaldas Trumpas siūlo boikotuoti „Apple“ produktus, „Apple“ tai kelia tik šypseną

Kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas pagrasino ilgam laikui pereiti nuo „Apple“ prie „Android“, jei „Apple“ nesutiks patenkinti vyriausybės prašymo. Tą žymus verslininkas siūlo padaryti ir savo sekėjus.

Pokalbyje su rinkėjais D. Trumpas teigė, kad gyventojai turėtų boikotuoti naudojimąsi „Apple“ produktais tol, kol „Apple“ nesutiks padėti „nulaužti“ San Bernardino tragedijos teroristo „iPhone 5c“.

Netrukus po šio pareiškimo, kandidatas į JAV prezidentus pradėjo naudotis „Android“ įrenginiais, tačiau dar 40 minučių prieš tai socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė žinutę, parašytą iš telefono „iPhone“.

twitter-trump

Žymus verslininkas buvo pirmasis iš kandidatų į JAV prezidentus, kuris sukritikavo „Apple“ sprendimą nepadėti pasiekti teroristo Syedo Rizwano Farooko, nužudžiusio 14 žmonių, telefono duomenų.

Kaip praneša „Reuters“, vienas neįvardijamas „Apple“ vadovas telefonu atskleidė, kad kompanija džiaugiasi patekusi į būrį gerų kompanijų, kurias Trumpas kritikavo praeityje.

Tarp tokių kompanijų – ir kavos gigantas „Starbucks“, neįtikęs dėl per mažai kalėdinių kavos puodelių, ir universalinė parduotuvė „Macy“, atsisakiusi Trumpui priklausančių parduotuvių po to, kai šis Amerikos imigrantus išvadino žudikais ir prievartautojais.

Kandidatas į JAV prezidentus D. Trumpas apie „Apple“ atsisakymą padėti FTB: „Kas jie mano esantys?“

Kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas sukritikavo kompanijos „Apple“ sprendimą nesuteikti pagalbos federaliniam tyrimų biurui (FTB) „nulaužti“ masinių žudynių organizatoriaus ir teroristo Syedo Farooko naudoto išmaniojo telefono „iPhone 5c“.

„Kas jie mano esantys? Jie turi jį atidaryti“, – teigė D. Trumpas „Fox“ interviu metu, paklaustas, ar „Apple“ turi padėti tirti San Bernardino mieste, Kalifornijoje vykusią ataką, kuomet žuvo 14 žmonių.

„Aš šimtu procentų sutinku su teismu, – pažymėjo pasitikėjimo savimi prezidento rinkimuose neslepiantis respublikonų kandidatas. – Mes turime jį (telefoną – red.past) atidaryti, ir mes turime naudotis savo galvomis. Turime naudotis sveiku protu.“

D. Trumpas situaciją pakomentavo po to, kai „Apple“ vadovas Timas Cookas paviešino laišką, kuriame teigia, kad padėjimas FTB apeiti „iOS“ sistemą būtų beprecedentis žingsnis, keliantis pavojų „Apple“ vartotojų saugumui.

Tai ne pirmas kartas, kai D. Trumpas pasisako apie „Apple“ vykdydamas savo galimą kelionę link baltųjų rūmų. Praėjusį mėnesį, kandidatas į prezidentus pasižadėjo, kad jei bus išrinktas, privers „Apple“ gaminti savo produktus JAV, o ne kitų šalių teritorijoje.

„Apple” pradėjo siųsti pranešimus dėl „iPhone 6S” pristatymo

iPhone 6S

Kompanija „Apple” pradėjo siųsti pranešimus dėl pristatymo klientams, kurie buvo pateikę išankstines išmaniųjų telefonų „iPhone 6S” ir „iPhone 6S Plus” rezervacijas.

Naujausios kartos „iPhone” modeliai, kaip teigia „Apple”, anksčiausiai užsisakiusiems klientams bus pristatyti jau rugsėjo 25 dieną.

Tiesa, Niujorke ir Filadelfijoje gyvenančiųjų užsakymai gali būti atidėti dėl popiežiaus Pranciškaus vizito.

Prieš keletą dienų keli klientai dėl kurjerių klaidos jau sulaukė savo išankstinių užsakymų.

„Apple“ didina kainas Europoje, kol JAV doleris ir toliau išlieka stiprus

„Apple“

Kompanija „Apple“ padidino dar kelių produktų kainas Europos valstybėse dėl vis dar stiprios JAV dolerio padėties prieš eurą ir kitas tarptautines valiutas. Tarp paveiktų valstybių – Vokietija, Prancūzija, Airija, Italija, Lietuva bei daugelis kitų.

Nuo antradienio visi 21 ir 27 colių „iMac“ modeliai be aukštos raiškos „Retina“ ekranų pabrango nuo 150 iki 300 eurų. Pavyzdžiui, bazinės konfigūracijos „iMac“ modelis Europoje brango nuo 1099 eurų iki 1249 eurų. O 27 colių ekraną turintis aukščiausių parametrų „iMac“ be „Retina“ ekrano dabar kainuos nebe 1799, o 2099 eurus.

Kainos tarp šalių gali skirtis dėl taikomų vietos mokesčių ir tarifų.

Pastebėta, kad brango ir „Mac mini“ bei „Mac Pro“ kompiuteriai. Pastarasis, kuris vadinamas galingiausiu „Apple“ kompiuteriu, brango nuo 400 iki 600 eurų, priklausomai nuo konfigūracijos.

Paskutinį kartą „Apple“ kainas Europoje didino kovo mėnesio pradžioje. Tąkart priežastis buvo ta pati – stiprus JAV dolerio kursas ir euro nuvertėjimas.

„Apple“ didina kainas dėl JAV dolerio ir euro santykio

Tyrimas rodo: „Apple“ vadovas T. Cookas geriausiai tarp vadovų JAV pateisina savo atlyginimą

„Apple“ vadovas Timas Cookas

Kompanijos „Apple“ vadovas ir generalinis direktorius Timas Cookas turi geriausią atlyginimo ir pasiektų rezultatų reitingą tarp visų vadovų Jungtinėse Amerikos Valstijose, skelbiama remiantis leidinio „Bloomberg“ sudaromu indeksu.

Anot duomenų, T. Cookas praėjusiais metais iš „Apple“ gavo 65,2 mln. JAV dol. kompensacijų. Per tris fiskalinius metus, per kuriuos jis vadovavo kompanijai, „Apple“ pajamos padidėjo 69 procentais ir siekė 183 mlrd. JAV dol., o grynasis pelnas išaugo 53 procentais iki 39,5 mlrd. JAV dol.

Be to, išmaniojo telefono „iPhone“ pardavimai padvigubėjo. Per trijų metų T. Cooko vadovavimo laikotarpį jų parduota už 102 mlrd. JAV dol.

Visi šie skaičiai rodo, kad T. Cookas moka vadovauti.

„Toks geras lyderis kaip T. Cookas aplink save kurią komandą, kuri gali atlikti savo darbą“, – teigia bendrovės „Hudson Square Research“ analitikas Danas Ernstas.

„Apple“ vadovo gaunamas kompensacijų paketas daro jį 17-u geriausiai apmokamu vadovu JAV. Tiesa, T. Cooko atlyginimo ir kompanijos pasiekto grynojo pelno santykis yra pats didžiausias.