Gandas pasitvirtino: „Apple“ pristatė mažesnę „iPad Pro“ versiją

Kelis mėnesius sklidę gandai, kad kompanija „Apple“ išleis mažesnę planšetinio kompiuterio „iPad Pro“ versiją – pasitvirtino. Pirmadienį vykusio pristatymo metu kompanija parodė naują 9,7 colio įstrižainės ekraną turintį „iPad Pro“.

Naujoji planšetė pasižymi tokios pat kokybės ekranu, kaip ir „didysis“ „iPad Pro“. Ekranas turi didelį jautrumą ir itin greitą vaizdo atnaujinimą bei 40 proc. mažiau atspindžių. Be to, jis yra 25 proc. ryškesnis už „iPad Air 2“.

Tačiau ryškiausia mažesniojo „iPad Pro“ ekrano savybė yra „True Tone Display“. Ši funkcija specialių sensorių pagalba nustatys aplinkos, kurioje naudojama planšetė, šviesumą ir spalvas, ir pritaikys ekrano spalvas pagal aplinką.

„iPad Pro“, kaip ir didesnioji versija, atkurs garsą 4 garsiakalbių pagalba, kurie „triukšmaus“ dvigubai garsiau už „iPad Air 2“.

Sklandžiu įrenginio veikumu rūpinsis „A9“ procesorius ir „M9“ koprocesorius. O fotografuoti mėgstančius turėtų stebinti ne 12 megapikselių įrenginio kamera, bet pirmą kartą „iPad“ planšetėje įmontuota „True Tone“ blykstė, kuri išspręs „iPad“ nuotraukų problemą tamsiu paros metu. Vaizdo įrašus „iPad Pro“ gebės kurti 4K raiška.

„iPad Pro“ sulaukė ir „Apple Pencil“ palaikymo bei „Smart Connector“ jungties, kuri leis prijungti išmanią „Apple“ klaviatūrą „Smart Keyboard“, veikiančią ir kaip dėklas-stovas.

Naujoji planšetė prekyboje pasirodys kovo 31 dieną, o išankstiniai užsakymai pradedami priimti nuo kovo 24 dienos, t.y. šio ketvirtadienio. Pirkėjai galės rinktis keturių spalvų, įskaitant rausvojo aukso, 32, 128 ir 256 gigabaitų talpos modelius su galimybe įdėti SIM kortelę arba be jos. „Wi-Fi“ modelio kaina prasidės nuo 599 JAV dol., o su SIM kortele – nuo 729 JAV dol.

„iPad mini 4“: tylus, bet didelis atnaujinimas

„iPad mini 4“

Kompanija „Apple“ trečiadienį vykusio produktų pristatymo metu didžiąją dalį laiko skyrė planšetinio kompiuterio „ipad Pro“ pristatymui, todėl visai nenuostabu, kad galima buvo pro akis praleisti naujos kartos „iPad mini“ pristatymą. 

Tiesa, 4-osios kartos mažesniosios planšetės su 7,9 colio įstrižainės ekranu atnaujinimas yra gerokai ryškesnis nei „iPad mini 3“, kurio prekybą „Apple“ patyliukais nutraukė.

Trečios kartos „iPad mini“, arba tiesiog „iPad mini 3“, buvo pristatytas kartu su „iPad Air 2“ praėjusį rudenį. Ir nors antros kartos „iPad Air“ buvo vertas dėmesio, vieninteliai „iPad mini 3“ skirtumai nuo pirmtako buvo pirštų antspaudų sensorius „Touch ID“ ir naujas auksinės spalvos korpusas. Tačiau trečiadienį „iPad mini“ sulaukė atnaujinimo, kurio ši planšetė jau ilgai laukė.

Pilnavertis daugiaprogramis režimas

Didžiausia „iPad mini 4“ naujovė, be abejonės, yra galimybė palaikyti visas „iOS 9“ daugiaprogramio režimo (angl. – multitasking) funkcijas: „Slide Over“, „Picture in Picture“ ir „Split View“. Pastaroji iki šiol buvo galima tik „iPad Air 2“, nors iš esmės visos šios trys funkcijos buvo sukurtos orientuojantis į dabar jau oficialiai didžiausią „Apple“ planšetę „iPad Pro“.

„Split View“, žinoma, yra pati ryškiausia „iOS 9“ naujovė, kurią palaikys ir „iPad mini 4“ ir kuri leis vartotojams vienu metu ekrane naudotis dvejomis  greta esančiomis aplikacijomis.

Priežastis, kodėl atnaujintas „iPad mini“ galės palaikyti „Split View“ funkciją, yra „A8“ procesorius. Tiek „iPad mini 3“, tiek „iPad mini 2“ anksčiau naudojo senesnį ir lėtesnį „A7“ procesorių.Teigiama, kad pastarasis yra net 60 procentų lėtesnis už „A8“. Naujesniojo procesoriaus sparta turėtų atsiskleisti žaidimuose, vaizdo įrašų montavime ir, žinoma, daugiaprogramio režimo veikime.

Be to, „iPad mini 4“ viduje slypi ir „M8“ koprocesorius, kuris taip pat yra naudingas žaidimams ir navigacijai.

„iPad mini 4“

Plonesnis, lengvesnis ir su geresne kamera

Su 6,1 milimetro korpusu, „iPad mini 4“ yra 18 procentų plonesnis už savo pirmtaką ir 30 gramų lengvesnis. Naujausiąją „mini“ versiją galima laikyti sumažintu „iPad Air 2“. Abi planšetės pasižymi laminuotais ekranais, kurie padengti atspindžius mažinančia medžiaga, 8 megapikselių kameromis ir galimybe filmuoti 120 kadrų per sekundę sulėtintus vaizdo įrašus.

„iPad mini 4“ prekyboje Lietuvoje turėtų pasirodyti spalio mėnesį. Numatoma kaina – nuo 413 eurų.

Didesnę „iPad“ versiją išvysime – tą atskleidžia „iOS 9“ klaviatūra

„iPad Pro“ konceptas

Programuotojas Stevenas Troughtonas-Smithas atskleidė, kad operacinės sistemos „iOS 9“ klaviatūra programiškai yra sukurta taip, kad prisitaikytų pagal įrenginio ekrano dydį. 

Tai reiškia, kad gandais apipinto planšetinio „iPad Pro“ pasirodymas įgauna vis daugiau realybės. Naują planšetinį kompiuterį „Apple“, tikimasi, pristatys šių metų rudenį.

Programuotojo paviešintose nuotraukose matyti, kad didesniam ekranui skirta prisitaikanti „iOS 9“ klaviatūra pasižymi papildoma klaviatūros mygtukų eile, kuri daro šią klaviatūrą itin panašią į fizines klaviatūras, kurias spaudinėjame savo nešiojamuose ar šalia stacionarių kompiuterių.

Kartu su „iOS 9“ praėjusį pirmadienį „Apple“ pristatė ir naujas daugiaprograminio režimo galimybes, kurios leidžia su „iPad“ patogiai dirbti keliomis aplikacijomis. Šios funkcijos būtų itin patogios ant dar didesnį ekraną turinio „iPad Pro“.

Kviečiame pasižiūrėti kaip atrodo didesnė (prisitaikanti) ir standartinė „iOS 9“ klaviatūra.

Didesnė (prisitaikanti) klaviatūra

„iOS 9“ klaviatūra „iOS 9“ klaviatūra

Standartinė klaviatūra

„iOS 9“ klaviatūra „iOS 9“ klaviatūra

„Apple“ pradėjo prekiauti perdirbtais „iPad Air 2“ planšetiniais kompiuteriais

„iPad Air 2“

Trečiadienį kompanija „Apple“ savo internetinėje parduotuvėje į prekybą išleido keletą perdirbtų planšetinio kompiuterio „iPad Air 2“ modelių. Tai pirmas kartas, kai į prekybą išleidžiamas toks „iPad Air 2“ modelis.

Išleistas 2014 metų spalio mėnesį, „iPad Air 2“ pasižymi plonesniu nei pirmtako korpusu, trijų branduolių „A8X“ procesoriumi, 8 megapikselių kamera bei piršto antspaudų sensoriumi „Touch ID“.

„Apple“ šiuo metu siūlo įsigyti keletą perdirbtų „iPad Air 2“ modelių, pradedant paprasčiausiu 16 gigabaitų vidine talpą turinčiu modeliu su „Wi-Fi“ palaikymu, baigiant brangiausiu 128 gigabaitų talpos modeliu su SIM kortele.

Visi perdirbti modeliai yra atpiginti 15-17 procentų arba 80-160 JAV dol. Paprasčiausias perdirbtas „iPad Air 2“ modelis su 16 gigabaitų vidine atmintimi kainuoja 419 JAV dol. Palyginimui, visiškai naujas identiškas modelis – 499 JAV dol.

Kaip ir visi kiti „Apple“ perdirbti produktai, „iPad Air 2“ pasižymi vienerių metų tarptautine garantija, nauja baterija bei nauju korpusu. Kiti vidiniai komponentai yra panaudoti iš jau naudotų modelių.

Lietuvoje perdirbtų „Apple“ įrenginių oficialiai įsigyti nėra galima. Įgalioti „Apple“ pardavėjai šalyje dažnai parduoda buvusius demonstracinius modelius už mažesnę kainą.

Internete nutekintas tariamai „iPad Pro“ dėklas, palygintas su „iPad Air 2“

Tariamai „iPad Pro“ dėklas

Internete pasirodė nuotraukos, kuriose pavaizduota neva dar neišleistam kompanijos „Apple“ planšetiniam kompiuteriui „iPad Pro“ skirtas dėklas. Nuotraukos pirmiausiai pasirodė garsaus tinklaraštininko Sonny Dicksono tinklaraštyje.

Nuotraukose matyti, kad tariamas planšetės dėkle yra dvi jungtys: viena apatinėje, kita – kraštinėje dalyje. Manoma, kad tokios jungtys leistų vartotojui prijungti planšetę per „Lightning“ ar USB-C jungtis nepaisant planšetės padėties – vertikalios ar horizontalios.

„Mums pavyko gauti keletą dėklų, kurie, teigiama, yra skirti naujam „Apple“ planšetiniam kompiuteriui. „iPad Pro“ atrodo panašus į esamus „iPad“, tik su papildomais stereo garsiakalbiais, kurie yra viršutinėje ir apatinėje įrenginio dalyse“, – rašo S. Dicksonas.

Pažymima, kad nei vienas kitas įprastas „iPad“ komponentas, pavyzdžiui, pirštų antspaudų nuskaitymo sensorius „Touch ID“ ar „iSight“ kamera, regis, savo vietos nepakeitė.

O štai vokiečiai jau spėjo palyginti numanomo „iPad Pro“ dydžio dėklą su kol kas naujausia „Apple“ planšete „iPad Air 2“. Nuotraukose matyti, kad dar neišleistas „iPad Pro“ yra gerokai didesnis už savo pirmtaką.

„Apple“ pristatė atnaujintus planšetinius kompiuterius „iPad Air 2“ ir „iPad mini 3“

„Apple“ pristatė atnaujintus planšetinius kompiuterius „iPad Air 2“ ir „iPad mini 3“

Kompanija „Apple“ ketvirtadienį surengto pristatymo metu vartotojams pristatė atnaujintus planšetinius kompiuterius „iPad Air 2“ bei „iPad mini 3“. Abi planšetės pasižymi tuo, kad turi piršto antspaudų nuskaitymo sensorių „Touch ID“ bei galimybę rinktis auksinės spalvos korpusą.

Didžiausio atnaujinimo sulaukė „iPad Air 2“, kurio korpuso storis dabar siekia vos 6,1 milimetro. Tai – 18 procentų mažiau už pirmos kartos „iPad Air“. Naujosios planšetės ekranas, kaip teigia „Apple“, 56 procentais mažiau atspindi šviesą bei atkuria ryškesnius vaizdus.

Kaip ir buvo tikėtasi, planšetėje įmontuotas naujos kartos greitesnis „A8X“ procesorius su 64 bitų architektūra. Šis procesorius yra 40 procentų greitesnis už savo pirmtaką „A7“ bei 2,5 karto greičiau atkuria grafinį vaizdą. Kaip ir ankstesniuose modeliuose, antros kartos „iPad Air“ pasižymi 10 valandų veikiančia baterija.

„Apple“ pristatė atnaujintus planšetinius kompiuterius „iPad Air 2“ ir „iPad mini 3“

„iPad Air 2“ sulaukė ir kameros atnaujinimo. Nuo šiol vartotojai galės džiaugtis 8 megapikselių „iSight“ kamera, kuri pasižymi f/2.4 diafragma ir geba filmuoti 1080p vaizdo kokybės įrašus. Atnaujinta kamera taip pat leis kurti 43 megapikselių panoramines nuotraukas bei naudotis fotografavimo serijomis režimą (angl. – burst mode).

„iPad mini 3“ sulaukė kiek mažesnių naujovių. Kaip ir didžioji planšetė, įrenginys pasižymės pirštų antspaudų nuskaitymo galimybe, 1080p vaizdo įrašus gebančia kurti 5 megapikselių „iSight“ kamera bei auksinės, kosminės pilkos ir sidabrinės spalvų korpusu.

„Apple“ nenustebino ir kainų atžvilgiu. „iPad Air 2“ kainuos tiek pat, kiek iki šiol kainavo pirmos kartos „iPad Air“. Identiška situacija bus ir su „iPad mini 3“ – kainos bus tokios pat kaip ir pirmtako.

„Apple“ jau nuo rytojaus priims išankstinius naujų „iPad“ užsakymus, o prekyba prasidės jau nuo kitos savaitės antros pusės.

„Apple“ pristatė atnaujintus planšetinius kompiuterius „iPad Air 2“ ir „iPad mini 3“