„Samsung“ pagamina 6 iš 10 „iPad“ skirtų ekranų

„iPad mini“

Remiantis naujausiais tyrimų bendrovės „DisplaySearch“ duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį „Samsung“ tapo didžiausiu planšetei „iPad“ skirtų ekranų tiekėju.

Remiantis duomenimis, „Samsung“ pagamino 5,2 mln. ekranų, kurie yra naudojami naujos kartos „iPad Air“ ir neseniai į prekybą sugrąžintame ketvirtos kartos „iPad“.

Tai sudaro net 62 procentus visų per pirmąjį ketvirtį specialiai „Apple“ pagamintų 9,7 colio įstrižainės ekranų. Ilgametė JAV kompanijos partnerė LG per tą patį laikotarpį pagamino 3,2 mln. ekranų, o tai sudarė 38 procentus.

Skelbiama, kad „Apple“ prioritetą gaminti „iPad“ ekranus „Samsung“ skyrė praėjusių metų rugpjūtį, o spalį šiai Pietų Korėjos kompanijai pavedė gaminti ir „iPad mini“ skirtus „Retina“ ekranus, nes „Sharp“ ir LG nesugebėjo susidoroti su milijonus vienetų siekiančiais užsakymais.

Nors buvo skelbiama, kad dėl didelės konfrontacijos mobiliųjų įrenginių rinkoje tarp „Samsung“ ir „Apple“ pastaroji mažins priklausomybę nuo kitos, rodos, vyksta priešingai.

„Apple“ jau spėjo įsitikinti, kad „Samsung“ geba įvykdyti jos užsakymus ir pateikti kokybiškus ekranus, o „Samsung“ iš to uždirba milžiniškus pinigus. Tad, regis, šios dvi kompanijos ir toliau plėtos bendradarbiavimą gamybos srityje.

Gandai pasitvirtino: išleistas 8 gigabaitų „iPhone 5C“, perleidžiamas „iPad 4“ modelis

Gandai pasitvirtino: išleistas 8 gigabaitų „iPhone 5C“, perleidžiamas „iPad 4“ modelis

Kaip buvo skelbta vakar, kompanija „Apple“ oficialiai išleido išmanųjį telefoną „iPhone 5C“ su 8 gigabaitų vidine atmintimi. Be to, amerikiečių technologijų gigantė atgaivina ketvirtos kartos planšetinio kompiuterio „iPad“ prekybą, kuri jau buvo nutraukta.

Kol kas „iPhone 5C“ yra prieinamas tik Europos gyventojams oficialioje „Apple“ internetinėje parduotuvėje. Vos 8 gigabaitų talpos modelio kaina siekia 429 svarus (apie 1775 litų). Tai – 170 litų mažesnė kaina už 16 gigabaitų modelį.

„Apple“ taip pat paskelbė oficialiai atgaivinanti „iPad 4“ prekybą, kuri buvo nutraukta. 16 gigabaitų talpos modelis yra prieinamas visame pasaulyje esančiose „Apple“ internetinėse parduotuvėse. Tokio modelio su „Wi-Fi“ ryšio palaikymu kaina siekia 399 JAV dolerius (apie 990 litų). Tokio pačios talpos modelio su mobiliuoju internetu kaina yra 130 JAV dol. didesnė – 529 JAV dol. (apie 1310 litų).

Manoma, kad ketvirtosios kartos „iPad“ perleidimas gali būti įtakotas „Apple“ sprendimo šiais metais nutraukti „iPad 2“ prekybą.

Paaiškėjo, kiek kainuoja pagaminti „iPad Air“

Planšetinis kompiuteris „iPad Air“

Tyrimų bendrovė „IHS iSupply“, išardžiusi ir įvertinusi planšetinio kompiuterio „iPad Air“ sudedamąsias dalis, išsiaiškino, kiek „Apple“ kainuoja pagaminti naująją planšetę. Paaiškėjo, jog pagaminti vieną „iPad Air“ reikia kur kas mažiau nei kaina parduotuvėje – „vos“ 274 JAV dol.

„iSupply“ pažymi, kad pagaminti „iPad Air“ kainuoja pigiau nei jo pirmtaką „iPad 4“. Viena pagrindinių to priežasčių yra lengvesnis, plonesnis, iš aliuminio pagamintas korpusas.

Nenuostabu, kad brangiausia naujos planšetės dalis yra 9,7 colio įstrižainės ekranas, kuris yra 20 proc. plonesnis už įmontuotą „iPad 4“. Teigiama, kad ekrano kaina siekia 90 JAV dol., o liečiamoji ekrano dalis – dar 43 JAV dol. Todėl bendroje sumoje ekranas yra brangiausia „iPad Air“ dalis, kainuojanti 133 JAV dol.

Pasak „iSupply“, „Samsung“ gaminamas „A7“ procesorius kainuoja 18 JAV dol., o „Qualcomm“ kuriamas LTE ryšio siųstuvas – 32 JAV dol. Dar viena iš brangesnių „iPad Air“ dalių yra atminties modulis, kuris, priklausomai nuo atminties dydžio (16-128 gigabaitai), kainuoja nuo 9 iki 60 JAV dol.

Palyginimui, 128GB vidinę atmintį turintis „iPad Air“ modelis „Apple“ parduotuvėje kainuoja 929 JAV dol., o jo gamyba atsieina 361 JAV dol.

„iPad Air“ penkiskart populiaresnis už savo pirmtaką

Planšetinis kompiuteris „iPad Air“

Vos prieš kelias savaites pristatytas kompanijos „Apple“ planšetinis kompiuteris „iPad Air“ jau spėjo susilaukti milžiniško dėmėsio. Tyrimų bendrovės „Fiksu“ duomenimis, naujos kartos planšetė yra penkis kartus populiaresnė už savo pirmtaką, „iPad 4“.

„Fiksu“ tai pavyko išsiaiškinti savo sukurtų aplikacijų pagalba. Aplikacijų naudojimosi statistika rodo, kad su „iPad Air“ aplikacijomis vartotojai naudojasi vidutiniškai 45 minutes kas valandą. Tuo tarpu prieš metus „iPad 4“ vartotojai per valandą prie „Fiksu“ aplikacijų praleisdavo vidutiniškai 14 minučių – penkis kartus mažiau.

Remdamiesi šiais duomenimis, „Fiksu“ daro išvadą, kad „iPad Air“ yra populiaresnė planšetė, nes ja vartotojai naudojasi ilgiau.

Naujasis „iPad Air“ net 40-70 proc. greičiau apdoroja vaizdą nei „iPad 4“

Planšetinis kompiuteris „iPad Air“

Vos kiek daugiau nei prieš savaitę pristatytas planšetinis kompiuteris „iPad Air“ jau skina pirmąsias vietas įvairiuose testuose. „AnandTech“ išsiaiškino, jog naujausia „iPad“ versija 40-70 proc. greičiau apdoroja vaizdo elementus, nei tai daro ketvirtosios kartos „iPad“, rašo macrumours.com.

„iPad Air“ yra įmontuotas „IMG PowerVR G6430“ grafikos apdorojimo įrenginys, kuris veikia kartu su 64 bitų architektūros „A7“ procesoriumi. Teste 3D grafiko elementus „iPad Air“ apdorojo 75 proc. didesniu greičiu, nei „iPad 4“, o aukštos raiškos HD žaidimus – 36 proc. sparčiau.

Tiesa, sparta pasižymi ne tik grafikos apdorojimo, bet ir pagrindinis – „A7“ – procesorius, kuris, anot „Geekbench“ testo, yra dvigubai spartesnis už „iPad 4“.