Paaiškėjo, kiek kainuoja pagaminti „iPad Air“

Planšetinis kompiuteris „iPad Air“

Tyrimų bendrovė „IHS iSupply“, išardžiusi ir įvertinusi planšetinio kompiuterio „iPad Air“ sudedamąsias dalis, išsiaiškino, kiek „Apple“ kainuoja pagaminti naująją planšetę. Paaiškėjo, jog pagaminti vieną „iPad Air“ reikia kur kas mažiau nei kaina parduotuvėje – „vos“ 274 JAV dol.

„iSupply“ pažymi, kad pagaminti „iPad Air“ kainuoja pigiau nei jo pirmtaką „iPad 4“. Viena pagrindinių to priežasčių yra lengvesnis, plonesnis, iš aliuminio pagamintas korpusas.

Nenuostabu, kad brangiausia naujos planšetės dalis yra 9,7 colio įstrižainės ekranas, kuris yra 20 proc. plonesnis už įmontuotą „iPad 4“. Teigiama, kad ekrano kaina siekia 90 JAV dol., o liečiamoji ekrano dalis – dar 43 JAV dol. Todėl bendroje sumoje ekranas yra brangiausia „iPad Air“ dalis, kainuojanti 133 JAV dol.

Pasak „iSupply“, „Samsung“ gaminamas „A7“ procesorius kainuoja 18 JAV dol., o „Qualcomm“ kuriamas LTE ryšio siųstuvas – 32 JAV dol. Dar viena iš brangesnių „iPad Air“ dalių yra atminties modulis, kuris, priklausomai nuo atminties dydžio (16-128 gigabaitai), kainuoja nuo 9 iki 60 JAV dol.

Palyginimui, 128GB vidinę atmintį turintis „iPad Air“ modelis „Apple“ parduotuvėje kainuoja 929 JAV dol., o jo gamyba atsieina 361 JAV dol.