„Apple“ išleido atnaujinimą „iOS 9.0.2“

iOS 9

Kompanija „Apple“, praėjus vos savaitei po paskutinio atnaujinimo išleidimo, paviešino dar vieną operacinės sistemos „iOS 9“ atnaujinimą 9.0.2. 

Šį atnaujinimą sudaro klaidų ištaisymai ir patobulinimai, įskaitant:

  • ištaisymą, kuomet netinkamai veikia aplikacijų mobiliųjų duomenų išjungimas ir įjungimas
  • ištaiso klaidą, dėl kurios daliai vartotojų neveikė „iMesseges“ aktyvacija
  • ištaiso klaidą, kai „iCloud“ atsarginė kopija gali pažeista atkuriant rankiniu būdu
  • ištaiso klaidą, kai ekrano vaizdas gali pasiversti netinkamai gavus pranešimą
  • „Podcasts“ patobulinimai ir pagerinimai

Apie šio atnaujinimo saugumo patobulinimus galite skaityti čia.

Įdiegti šį atnaujinimą galite per įrenginio nustatymus: Settings > General > Software Update. Prieš tai rekomenduojame sukurti įrenginio atsarginę kopiją.

„iOS 9“ saugumo spraga leidžia peržiūrėti telefono nuotraukas ir kontaktus be užrakto kodo

14369-9863-150923-Security-l

Naujausia aptikta operacinės sistemos „iOS 9“ saugumo spraga leidžia bet kam, atlikusiam nesudėtingą veiksmų seką, prieiti prie skaičių užraktu apsaugoto įrenginio nuotraukų bei kontaktų.

Internauto Jose Rodriguezo aptikta ir vaizdo įrašu įamžinta „iOS 9“ saugumo spraga jau nėra pirmoji aptikta „iOS“ klaida. Dar prieš kelis metus jis pademonstravo „iOS 6.1.3“ užrakinimo kodo apėjimą.

Vaizdo įraše rodoma, kaip keturis kartus suvedus neteisingą telefono atrakinimo kodą ir pasinaudojus virtualaus balso asistento „Siri“ pagalba, buvo įsigauta į telefono su „iOS 9“ operacine sistema vidų ir prieita prie funkcijų, kurias minėtas užrakinimo kodas turėtų apsaugoti.

„AppleInsider“, tiesiogiai bendravusi su J. Rodriguezu, patvirtino šią „iOS 9“ klaidą po g

gausybės atliktų testų. Portalas pažymi, kad ši saugumo spraga liečia tik tuos įrenginius su „iOS 9“, kurie yra apsaugoti keturių arba šešių skaitmenų kodais. Tekstinių slaptažodžių naudotojai gali jaustis ramūs.

Ir nors „Apple“ visiems vartotojams išleido „iOS 9.0.1“ atnaujinimą, o patvirtinti programuotojai sulaukė ir „iOS 9.1“, nei viena versija nepasižymi šios saugumo spragos ištaisymu.

Kol „Apple“ nėra sugalvojusi sprendimo šiai problemai, geriausias pasiūlymas yra apriboti „Siri“ veikimą užrakintame įrenginyje. Tai galima padaryti nukeliavus į įrenginio nustatymus – Settings > Touch ID & Passcode – ir ten išjungus „Siri“ funkciją „Allow access when locked“.

„Apple“ skuba taisyti klaidas – išleistas „iOS 9.0.1“ atnaujinimas

iOS 9

Kompanija „Apple“ trečiadienį, po savaitę trukusių vartotojų nusiskundimų dėl netinkamai veikiančių tam tikrų „iOS 9“ funkcijų, išleido atnaujinimą „iOS 9.0.1“.

Šis atnaujinimas, kaip skelbia „Apple“, ištaiso klaidas, tarp kurių:

  • įrenginių užstrigimas po atnaujinimo aktyvacijos etape;
  • žadintuvo ir laikmačio neveikimas;
  • netinkamas vaizdo įrašų atkūrimas „Safari“ ir „Photos“ aplikacijose.

Norėdami atsinaujinti „iOS“ versiją į naujausią, eikite į telefono nustatymus: Settings – General – Software Update. Prieš atliekant atnaujinimą rekomenduojame sukurti įrenginio atsarginę kopiją. Kaip tai padaryti, galite rasti informacijos mūsų parengtame gide.