„Apple Music“: kas tai ir kaip pradėti naudotis?

„Apple Music“

Kompanijai „Apple“ oficialiai išleidus muzikos transliavimo internetu paslaugą „Apple Music“, vartotojams kyla daug klausimų apie paslaugos veikimą ir kaip pradėti ja naudotis.

Pirmiausiai reikėtų paminėti tai, kad norint pradėti naudotis pagrindine „Spotify“ konkurente „Apple Music“, reikia atnaujinti „iPhone“, „iPod“ ir „iPad“ operacinės sistemos versiją į „iOS 8.4“, o „Mac“ ar PC kompiuteriuose turėti ne senesnę kaip „iTunes 12.2“ programos versiją.

Kiek vėliau šiais metais paslauga taps prieinama ir „Apple TV“ bei „Android“ įrenginiams.

„Apple Music“

Tai – daugiafunkcė muzikos transliavimo internetu paslauga, pasižyminti visą parą veikiančia radijo stotimi ir socialine platforma, kurioje muzikos atlikėjai gali tiesiogiai bendrauti su savo gerbėjais, pateikdami jiems išskirtinį turinį.

Paslaugos kaina – 6,99 euro per mėnesį. Būtent tiek kainuoja ir dauguma kitų rinkoje esančių alternatyvų. Be to, „Apple Music“ siūlo vartotojams pirmus tris mėnesius paslaugą išmėginti nemokamai. Ja gali naudotis virš 100 šalių gyventojai, įskaitant ir Lietuvą.

„Apple Music“„Apple Music“

 

Iš esmės „Apple Music“ naudoja tą pačią „iTunes“ parduotuvės duomenų bazę, kurioje yra dešimtys milijonų muzikos kūrinių. Tačiau vietoje to, kad vartotojas mokėtų po 1 eurą ar daugiau už vieną kūrinį, jis visą kolekciją gali pasiekti už mažesnę kainą. Svarbu ir tai, kad paslauga siūlo šeimos planą, kuris suteikia galimybę už 10,99 euro per mėnesį mokestį paslauga naudotis iki 6 asmenų grupei.

„Apple Music“ yra dalis gamyklinės „iOS“ muzikos aplikacijos, todėl norint ja naudotis, reikia į įrenginį įsidiegti naujausią „iOS 8.4“ versiją. Kompiuteriuose „Mac“ ir PC paslauga pasiekiama naujausioje „iTunes“ versijoje, kuri yra nemokama ir kurią galima atsisiųsti iš „Apple“ interneto svetainės.

Kadangi „Apple Music“ yra dalis gamyklinės aplikacijos, manoma, kad dabar „Apple“ vartotojai dažniau rinksis jos siūlomą paslaugą nei tokių konkurentų kaip „Spotify“, „Rdio“ ar „Google Play Music“. „Apple“ trumpai šią paslaugą apibūdina kaip „geriausią būdą mėgautis muzika – viskas vienoje vietoje“.

„Apple Music“ „Apple Music“

 

„Apple Music“ pamatai yra grįsti alternatyvia „Beats Music“ paslauga, kurią praėjusiais metais „Apple“ įsigijo kartu su „Beats Electronics“ už 3 milijardus JAV dol. Iš „Beats Music“ naujoji paslauga perėmė nemažai savybių, pavyzdžiui, tikrų žmonių kuruojamus grojaraščius, o ne sudaromus algoritmų.

Ir nors vartotojas savo įrenginyje nesaugo visos „Apple Music“ kolekcijos, paslauga leidžia neribotai transliuoti muzikos kūrinius per „Wi-Fi“ ar mobilųjį ryšį su galimybe atsisiųsti juos ar grojaraščius į įrenginio atmintį klausymuisi be interneto prieigos.

Kaip ir „iTunes Match“, „Apple Music“ gali skenuoti visą vartotojo turimą muzikos kolekciją ir įkelti visus muzikos kūrinius, kurių nėra naujoje paslaugoje, taip juos padarant prieinamus visuose įrenginiuose su ta pačia „iCloud“ paskyra. Ir nors „iTunes Match“ ir toliau išliks galima ir kaip atskira paslauga, „Apple Music“ vartotojams nereikės mokėti už abi paslaugas.

„Apple Music“ „Apple Music“

Kadangi „Apple“ turi galiojančias sutartis su tokiais muzikos rinkos milžinais kaip „Universal Music Group“, „Sony Music Entertainment“ ir „Warner Music Group“ bei neseniai pasiekė susitarimą daugiau kaip 20 tūkst. nepriklausomų muzikos įrašų bendrovių, „Apple Music“ vartotojams dabar gali pasiūlyti maždaug apie 37 milijonus muzikos įrašų. Palyginimui, rinkos lyderis „Spotify“ dabar turi prieinamų apie 30 mln. muzikos kūrinių.

Kaip naudotis?

  • Atnaujinkite savo „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“ programinės įrangos versiją į „iOS 8.4“. Tai galima padaryti per įrenginio nustatymus: Settings > General > Software Update.
  • Po atnaujinimo, atidarykite naująją muzikos aplikacija ir spauskite „Start 3 Month Free Trial“ mygtuką.
  • Pasirinkite jums labiausiai tinkantį „Apple Music“ planą: individualų už 6,99 euro arba šeimos už 10,99 euro.
  • „Apple“ patikrins, ar jūsų mokėjimo informacija yra atnaujinta ir paprašys patvirtinti „Apple Music“ prenumeratą.
  • Pagrindinėje „Apple Music“ paslaugos skiltyje „For You“ pasirinkite jums patinkančius muzikos žanrus, spausdami ant jų vieną (patinka) arba du (labai patinka) kartus.
  • Sekančiame žingsnyje pasirinkite jūsų mėgstamų žanrų mėgiamus muzikos atlikėjus.
  • „Apple Music“ sugeneruos kuruojamus grojaraščius ir muzikos rekomendacijas, paremtas pagal jūsų asmeninį muzikos skonį.

 

Patarimas: jei nenorite, kad „Apple“ automatiškai nuskaičiuotų „Apple Music“ prenumeratos mokestį pasibaigus nemokamam bandomajam laikotarpiui, atlikite šiuos veiksmus. Eikite į savo „Apple ID“ nustatymus (Settings > iTunes & App Store > Apple ID: … > View Apple ID > Subscriptions – Manage) ir išjunkite „Auto Renewal“ funkciją.

„Beats 1“

Viena iš „Apple Music“ sudedamųjų dalių yra visą parą veikianti radijo stotis „Beats 1“, kuri yra pasiekiama vartotojams visame pasaulyje ir kuriai vadovauja žinomi radijo didžėjai Zane’as Lowe’as, Ebro Dardenas ir Julie Adenuga, atitinkamai vadovaujantys Los Andželo, Niujorko ir Londono radijo stotims.

Kaip skelbia „Apple“, radijo turinys pasižymės ne tik naujausia ir geriausia muzika iš viso pasaulio, bet ir išskirtiniais kviestinių svečių interviu. „Beats 1“ yra transliuojama daugiau kaip 100 šalių, o jos klausymasis nereikalauja „Apple Music“ prenumeratos – tai galima daryti nemokamai. Tiesa, tokiu atveju bus girdimos reklamos.

„Beats 1“ „Beats 1“

 

 

 

 

 

 

 

 

„Spotify“ vadovas į „Apple Music“ pasirodymą atsakė dviem žodžiais

„Apple Music“

Vienos populiariausių muzikos transliavimo internetu paslaugos „Spotify“ vadovas Danielis Ekas, regis, nėra taip sužavėtas naująja „Apple“ alternatyva „Apple Music“ kaip daugelis kitų.

Tiesioginio savo valdomos kompanijos konkurento pasirodymą pirmadienio vakarą D. Ekas socialiniame tinkle „Twitter“ apibūdino dviem žodžiais: „Oh ok.“ (angl. – Oi, gerai.).

Ir nors jis jau spėjo šią žinutę pašalinti iš savo paskyros, internautai spėjo užfiksuoti šią trumpą, tačiau daug minčių keliančią žinutę.

Dar pirmadienio vakaro „Apple“ pristatymo metu „Spotify“ vadovas tame pačiame „Twitter“ buvo pasidalinęs kito vartotojo žinute, kuri kritikavo naująją „iOS 9“ naujienų aplikaciją.

Trumpai apie „Apple Music“

„Apple Music“ yra nauja „iOS“ įrenginių aplikacija, kuri kartu sujungia iki tol buvusias muzikos ir „iTunes“ aplikacijas. „Apple Music“ viešai taps prieinama birželio 30 dieną daugiau kaip 100 šalių. Paslauga veiks ne tik „Apple“ – „Mac“, „iPhone“, „iPad“, „iPod touch“ ir „Apple TV“ –, bet ir „Android“ ir „Windows“ įrenginiuose.

„Apple Music“ siūlys vartotojams ne tik dešimtis milijonų muzikos kūrinių, išmanių grojaraščių ir išskirtinio turinio tiesiai iš muzikos kūrėjų, bet ir kiaurą parą grosiančią radijo stotį „Beats 1“, kuriai vadovaus buvęs „BBC Radio One“ didžėjus Zane’as Lowe’as.

„Apple“ pristatė muzikos transliavimo internetu paslaugą „Apple Music“, taps prieinama birželio 30-ą

„Apple Music“

Pirmadienį kompanija „Apple“ pristatė naują muzikos transliavimo internetu paslaugą „Apple Music“, kuri vartotojams siūlys ne tik platų muzikos kūrinių bazę, bet ir išskirtinį pačių muzikos atlikėjų talpinamą turinį bei pasaulinę be pertraukos veikiančią radijo stotį.

Iš dešimčių milijonų „iTunes“ muzikos bibliotekoje jau esančių kūrinių vartotojai tikrai turės ką išsirinkti. Jie turės galimybę gauti pačių žmonių atrinktas muzikos rekomendacijas, kas savaitę – naujus kūrinių bei atlikėjų sąrašus, įvairių žanrų ir stilių grojaraščius, tinkančius bet kokiai veiklai.

Ne ką mažiau įdomus ir populiarus turėtų būti „Apple Music“ radijas, kuris siūlys pačią geriausią muziką be jokių sustojimų. Transliacija bus vykdoma daugiau kaip 100 šalių iš trijų didžiųjų miestų: Los Andželo, Niujorko ir Londono. „Beats 1“ siūlys naujausią muziką, kviestinius svečius, interviu ir naujienas iš muzikos pasaulio.

„Apple Music“ vartotojai taip pat turės puikią terpę sekti savo mėgiamiausius atlikėjus bei gauti naujausią informaciją apie jų pasirodysiančias dainas ar koncertus iš jų pačių.

Naujoji „Apple“ muzikos paslauga taps prieinama jau birželio 30 dieną. Jos kaina – 9,99 JAV dolerio per mėnesį, tačiau vartotojai galės išmėginti paslaugą nemokamai net 3 mėnesius. Pasibaigus bandomajam laikotarpiui, registracijos metu pridėta banko kortelė automatiškai bus apmokestinama kas mėnesį minėtu mokesčiu iki tol, kol automatinis apmokestinimas bus nutrauktas.

Be to, „Apple“ taip pat siūlys planą šeimoms, kuris suteiks galimybę iki 6 asmenų šeimai naudotis „Apple Music“ už 14,99 JAV dol.

„Apple Music“ taip pat bus prieinama „Android“ ir „Windows“ vartotojams nuo šio rudens.

„Apple Music“

Išleidus „iOS 8“, internetinė radija „iTunes Radio“ gali tapti aplikacija

Muzikos klausymosi internetu paslauga „iTunes Radio“

Praėjusią vasarą pirmą kartą pristatyta, o rudenį viešai tapusi prieinama muzikos klausymosi internetu paslauga „iTunes Radio“ šiuo metu yra prieinama „iTunes“ vartotojams arba „iOS“ muzikos aplikacijoje. Tačiau jau greitai „iTunes Radio“ gali tapti atskira aplikacija, skelbia 9to5Mac.com.

Anot tinklaraščio, vartotojai „iTunes Radio“ kaip aplikacija galės naudotis išleidus mobiliąją operacinę sistemą „iOS 8“. Tokio žingsnio priežastis – siekis padidinti paslaugos naudotojų skaičių.

„Kaip atskira aplikacija „iTunes Radio“ bus greičiau pasiekiama vartotojams. Tai privers vartotojus manyti, jog „iTunes Radio“ yra tokių paslaugų kaip „Pandora“, „Spotify“ ar „iHeartRadio“ konkurentė ir ja labiau naudosis“, – rašo tinklaraštis.

Teigiama, kad „iTunes Radio“ vartotojo sąsaja išliktų tokia pati, skirtųsi tik jos įjungimas.

Kiek anksčiau buvo skelbta, kad „Apple“ turėjo planų dar su „iOS 6“ kartu išleisti „iTunes Radio“ kaip atskirą aplikaciją, tačiau dėl iškilusių licenzijavimo nesklandumų su didžiausiomis muzikos įrašų kompanijomis šio plano įgyvendinti nepavyko.