Ką reiškia raidė „i“ kiekvieno „Apple“ produkto pavadinime?

Nors daugelis naudojamės bent vienu „Apple“ produktu, retas susimąstome, ką reiškia jų pavadinimus pradedanti raidė „i“, žengianti prieš kiekvieną išmanųjį telefoną „iPhone“, planšetinį kompiuterį „iPad“ ar stalinį kompiuterį „iMac“.

Dar 1998-ųjų metų kompiuterio „iMac“ pristatymo metu „Apple“ įkūrėjas Steve’as Jobsas atskleidė, ką simbolizuoja ši raidė. Tiesa, ji simbolizuoja ne vieną, o net penkis dalykus.

Anot Jobso, pagrindinė raidės „i“ reikšmė prieš kiekvieną pagrindinį „Apple“ produktą reiškia internetą, nes žmonės ilgai norėjo paprasto ir greito būdo prie jo prisijungti, o „iMac“ gali tai užtikrinti.

Kitos reikšmės – individualus, instruktuojantis, informuojantis ir įkvepiantis. Svarbu paminėti, kad sprendimą taip vadinti svarbiausius savo produktus „Apple“ priėmė dar nepasirodžius „iPod“, „iPhone“ ir „iPad“.

Kviečiame pasižiūrėti vaizdo įrašą, kuriame „Apple“ pristato pirmąjį „iMac“ modelį.

Gandai: „Apple“ pradėjo „iMac“ su 21 colio 4K ekranu gamybą

iMac

Kompanija „Apple“ pradėjo stacionaraus kompiuterio „iMac“ su aukštos raiškos 21 colio 4K ekranu gamybą, skelbia „DigiTimes“.

Taivane įsikūrę tiekėjai, anot leidinio, per ketvirtį „Apple“ galės pasiūlyti apie 1,4-1,5 mln. vienetų tiekimą.

„Šaltiniai teigia, kad naujasis 21 colio „iMac“ turės mažus pokyčius savo dizaine, tačiau bus atnaujintos techninės specifikacijos, o ypač – aukštos raiškos kranas“, – rašo „DigiTimes“.

Kie anksčiau „KGI Securities“ analitikas Ming-Chi Kuo paviešino savo spėjimą, kad „Apple“ turėtų pristatyti atnaujintus „iMac“ trečiajame 2015 metų ketvirtyje.

Naujieji „iMac“ – su pagerintu ekrano spalvų sodrumu?

iMac

Kompanija „Apple“ jau greitai pristatys naujus stacionarius kompiuterius „iMac“, kurie pasižymės kur kas geresne ekrano kokybe, skelbia „KGI Securities“ analitikas Ming-Chi Kuo. Kartu su atnaujinimu taip pat tikimasi sulaukti pajėgesnių „Intel“ procesorių.

Analitikas pažymi, kad naujieji „iMac“ pasižymės šviesos diodo fosforo medžiaga, dar žinoma kaip KFS, kuri teigiama pagerins ekranų spalvų sodrumą.

Tikimasi, kad šį ketvirtį „iMac“ pardavimai pasieks 1 milijono ribą, kas reikštų net 100 procentų augimą lyginant su ankstesniu ketvirčiu. Kuo taip pat mano, kad „Apple“ gali išleisti papildomą akciją įsigyti kompiuteriams, kad būtų padidinti pardavimai.

„Apple“ praėjusį spalį išleido kompiuterį „iMac“ su 5K ekranu, tačiau reliai didžioji dalis „iMac“ produktų linijos nebuvo atnaujinti nuo 2013 metų rugsėjo. Nėra aišku, ar „Apple“ skirs laiko „iMac“ atnaujinimams „iPhone 6S“ pristatymo metu, tačiau iki metų galo laiko liko ne tiek ir daug.

„Apple“ paskelbė 27 colių „iMac“ 3 terabaitų kietųjų diskų keitimo programą

Kompiuteris „iMac“

Kompanija „Apple“ nustatė, kad labai mažas 3 terabaitų (TB) talpos standžiųjų diskų kiekis, naudojamas 27 colių „iMac“ kompiuteriuose, tam tikromis sąlygomis gali sugesti. Todėl „Apple“ ar įgaliotas „Apple“ paslaugų teikėjas nemokamai pakeis tokius standžiuosius diskus.

Į keitimo programą patenkantys kompiuteriai buvo parduoti nuo 2012 m. gruodžio mėnesio iki 2013 m. rugsėjo mėn. Jei turite „iMac“ su 3TB talpos standžiuoju disku ir jį įsigijote nurodytu laikotarpiu, pasitikrinti, ar jis patenka į keitimo programą galite čia. Tam reikalingas tik serijinis kompiuterio numeris.

„Apple“ rekomenduoja kuo skubiau pakeisti netinkamus standžiuosius diskus. Lietuvoje tai galima padaryti kreipiantis į autorizuotą „Apple“ paslaugų teikėją, „Premium“ statusą turintį „iDeal“ servisą.

Prieš kreipiantis dėl keitimo, „Apple“ rekomenduoja pasidaryti atsarginę duomenų kopiją. Apie tai daugiau informacijos galite rasti čia.

Jei manote, kad už taisymą arba pakeitimą, susijusį su šia problema, jau sumokėjote, susisiekite su „Apple“ dėl pinigų grąžinimo.

Ši visame pasaulyje vykdoma „Apple“ programa nepratęs įprasto garantinio „iMac“ termino.

Programa bus taikoma paveiktiems „iMac“ modeliams iki 2015 m. gruodžio 19 d. arba tris metus nuo pradinės pardavimo datos, atsižvelgiant į tai, kuris laikotarpis ilgesnis.

„Apple“ didina kainas Europoje, kol JAV doleris ir toliau išlieka stiprus

„Apple“

Kompanija „Apple“ padidino dar kelių produktų kainas Europos valstybėse dėl vis dar stiprios JAV dolerio padėties prieš eurą ir kitas tarptautines valiutas. Tarp paveiktų valstybių – Vokietija, Prancūzija, Airija, Italija, Lietuva bei daugelis kitų.

Nuo antradienio visi 21 ir 27 colių „iMac“ modeliai be aukštos raiškos „Retina“ ekranų pabrango nuo 150 iki 300 eurų. Pavyzdžiui, bazinės konfigūracijos „iMac“ modelis Europoje brango nuo 1099 eurų iki 1249 eurų. O 27 colių ekraną turintis aukščiausių parametrų „iMac“ be „Retina“ ekrano dabar kainuos nebe 1799, o 2099 eurus.

Kainos tarp šalių gali skirtis dėl taikomų vietos mokesčių ir tarifų.

Pastebėta, kad brango ir „Mac mini“ bei „Mac Pro“ kompiuteriai. Pastarasis, kuris vadinamas galingiausiu „Apple“ kompiuteriu, brango nuo 400 iki 600 eurų, priklausomai nuo konfigūracijos.

Paskutinį kartą „Apple“ kainas Europoje didino kovo mėnesio pradžioje. Tąkart priežastis buvo ta pati – stiprus JAV dolerio kursas ir euro nuvertėjimas.

„Apple“ didina kainas dėl JAV dolerio ir euro santykio

Užsisakiusieji senesnį „iMac“ gaus modelį su „Retina“ ekranu nemokamai

„iMac“ su „Retina“ ekranu

Antradienį kompanija „Apple“ atnaujino stacionarų kompiuterį „iMac“ su 27 colių įstrižainės „Retina“ ekranu, pakeisdama juo senesnės kartos tokį pat modelį be aukštos raiškos „Retina“ ekrano. Ta proga, užsisakiusieji dabar jau senesnį modelį, vietoje jo gaus naujausią.

Bent jau taip galima suprasti iš vieno „Reddit“ vartotojo pranešimo, kuriuo jis teigia, kad „Apple“ jo įsigytą, bet dar neišsiųstą kompiuterį pakeis naujesniu, kuris jau turi „Retina“ ekraną.

„Galbūt dar negirdėjote, bet mes ką tik pristatėme naują „iMac“ su „Retina“ 5K ekranu. Kol jūsų užsakymas dar neišsiųstas, mes automatiškai jį atnaujinome į „iMac“ su „Retina“ 5K ekranu“, – teigiama „Apple“ pranešime pirkėjams.

„Apple“ greičiausiai tai daro su visais naujausiais užsakymais, kurie priimti prieš pat naujo modelio išleidimą ir dar nespėti išsiųsti. Be to, tiek senojo „iMac“ be „Retina“ ekrano, tiek naujo modelio kainos JAV yra tokios pat – 1,9 tūkst. dol.

„Apple“ išleido atnaujintus „iMac“ ir „MacBook Pro“ kompiuterius

„iMac“ ir „MacBook Pro“ kompiuteriai

Trečiadienį kompanija „Apple“ išleido naujus nešiojamojo kompiuterio „MacBook Pro“ ir stacionaraus kompiuterio „iMac“ modelius, taip patvirtindama dieną prieš pasirodžiusius gandus apie naujų modelių išleidimą artimiausiu metu.

Kiek daugiau nei 15 colių „Retina“ ekraną turintis „MacBook Pro“ modelis sulaukė panašių atnaujinimų kaip ir 13 colių modelis, atnaujintas kovo mėnesio pradžioje, tai: „Force Touch“ manipuliatorius, greitesnė „flash“ atmintis, ilgesnė baterijos veikimo trukmė ir greitesnis grafikos procesorius.

Nešiojamąjį kompiuterį bus galima rinktis su 2,2 arba 2,5 gigaherco procesoriumi. Abi konfigūracijos pasižymės keturių branduolių „i7“ procesoriumi, 16 gigabaitų operatyviąja (RAM) atmintimi, „Intel Iris Pro Graphics“ vaizdo plokšte.

Tuo tarpu „iMac“ linija papildyta nauju 27 colių įstrižainės „iMac“ su „Retina“ ekranu modeliu. Šis modelis pasirodys su keturių branduolių „Intel Core i5“ 3,3 gigaherco procesoriumi, 8 gigabaitų RAM atmintimi ir 1 terabaito kietuoju disku.

Atnaujinti modeliai prekyboje Lietuvoje turėtų pasirodyti per artimiausias 1-2 savaites.