„Instagram“ srautas neberodys naujausių nuotraukų

Vidutinis nuotraukų ir vaizdo įrašų dalinimosi tinklo „Instagram“ vartotojas įprastai nepamato per 70 procentų turinio, kurį seka savo sraute, įskaitant geriausių draugų nuotraukas ir jų veiklą. Todėl populiarus socialinis tinklas nusprendė pakeisti turinio rodymo tvarką.

Todėl „Instagram“ nuo antradienio turinį pradės po truputį rodyti nebe chronologine tvarka, o pagal specialų algoritmą, kuris nustatys, kokį turinį, tikėtina, vartotojai norėtų matyti pirmiau, remsis santykiai su asmenimis, paviešinusiais turinį.

Nors ši naujovė vartotojus pasieks po truputį, greitu metu prastos kokybės turinys nugarmės į vartotojų srauto pabaigą. Nors „Instagram“ tikina, kad visos nuotraukos ir vaizdo įrašai ir toliau bus rodomi, tik kitokia tvarka.

Šis pasikeitimas reiškia, kad, pavyzdžiui, jei nesinaudojote „Instagram“ aplikacija daugiau kaip puse paros, o jūsų draugas, kurio nuotraukas dažnai „laikinate“, prieš tiek laiko įkėlė nuotrauką, jūs vistiek tą nuotrauką matysite savo srauto viršuje.

Palyginimui, labai panašiu principu veikia „Instagram“ savininkės „Facebook“ ir trumpųjų žinučių „Twitter“ informacijos rodymo algoritmai.

„Apple“ patarimai: kaip su „iPhone“ kurti kokybiškesnes nuotraukas?

Kompanija „Apple“ socialiniame tinkle „Twitter“ vartotojams ne tik teikia pagalbą naudojantis „Apple“ produktais bei atsako į jų klausimus, bet ir dalinasi patarimais, kaip patogiau naudotis „Apple“ produkcija ir įvairiomis funkcijomis.

Fotografuoti mėgstantiems ar ketinantiems tai daryti „iPhone“ vartotojams „Apple“ turi patarimų, kaip kurti kokybiškesnes nuotraukas. Pateikiame juos žemiau.

• Įjunkite HDR (High Dynamic Range). Lietuviškai tai skambėtų kaip platus dinaminis diapozonas. Tai reiškia, kad nuotraukos pasižymi didesniu šviesumo skirtumu tarp šviesiausių ir tamsiausių nuotraukos zonų. Fotografuojant gamtą ar šviečiant saulei, patartina naudoti šią funkciją, kurią galima aktyvuoti kameros programos viršutinėje meniu juostoje.

• Užfiksuokite sufokusuotą objektą. „iPhone“ kameros aplikacija leidžia užfiksuoti norimą sufokusuoti objektą. Tai reiškia, kad net ir pasikeitus įrenginio pozicijai ar sudrebėjus rankai norimas objektas išliks sufokusuotas. Norint tai padaryti, prieš fotografavimą reikia paspausti ir palaikyti ant norimo sufokusuoti objekto.

• Nustatykite nuotraukos šviesumą. Nors „iPhone“ kamera fokusuodama nusistato optimaliausią nuotraukos šviesumą, jis ne visada būna tikslus ir tinkamas. Todėl kameros aplikacija leidžia keisti šį šviesumą. Norint tai padaryti, reikia kartą paspausti ant ekrano ir pasinaudoti šviesumo slankikliu.

Norėdami gauti daugiau patarimų iš „Apple“, kaip naudotis tam tikromis jų produktų funkcijomis, kviečiame sekti „Apple“ pagalbos paskyrą „Twitter“ tinkle. Taip pat, kviečiame dalintis savo su „Apple“ įrenginiais sukurtomis nuotraukomis projekte „iFotografija“.

„iPhone 6s“ reklamai „Apple“ ir vėl pasitelkė nuotraukas

Kompanija „Apple“ išleido naują išmaniojo telefono „iPhone 6s“ reklamos kampaniją „Shot on iPhone“ (liet. – fotografuota su „iPhone“), kurioje demonstruojamos 53 nuotraukos, sukurtos mėgėjų ir profesionalių fotografų, praneša „Time“.

Pažymima, kad šįkart reklamos kampanijoje „Apple“ sutelkė dėmesį į žmonių portretus, daugiausiai kasdieniame gyvenime.

Kaip „Time“ teigė fotografė Erina Brooks, užsiimanti tuo mėgėjiškai, „Apple“ su ja susisiekė po to, kai savo „Instagram“ paskyroje paskelbė dukros nuotrauką. „Aš nuoširdžiai negalėjau patikėti, kad jie susisiekė su manimi“, – teigė moteris, daugelį nuotraukų kurianti su telefonu „iPhone 6s Plus“.

Nuotraukos nuo pirmadienio pradedamos rodyti lauko reklamose 85 miestuose, 26 šalyse.

Kviečiame pasižiūrėti dalį nuotraukų, fotografuotų su „iPhone“.

Norite pasidalinti savo su „Apple“ įrenginiu kurtomis nuotraukomis ar išvysti tokių? Prisijunkite prie projekto „iFotografija“!

Projektas „iFotografija“ kviečia dalintis su „Apple“ įrenginiais kurtomis nuotraukomis

Rugsėjo pradžioje socialiniame tinkle „Facebook“ startavo projektas „iFotografija“, kuriuo siekiama suburti lietuvišką, su „Apple“ įrenginiais, t.y. „iPhone“, „iPad“ ir kt., nuotraukas kuriančią bendruomenę.

„Facebook“ puslapyje jau galima rasti nemažai įvairių žmonių atsiųstų nuotraukų. Prie kiekvienos iš jų yra nurodoma, su kokiu įrenginiu nuotrauka yra sukurta, kas jos autorius, kokiomis programomis nuotrauka yra apdorota.

Kviečiame ir jus dalintis savo su „Apple“ įrenginiais kurtomis nuotraukomis, siunčiant jas adresu ieva@itouch.lt arba asmenine žinute „Facebook“ puslapyje. Siunčiamų nuotraukų aprašymo reikalavimai pateikti čia.

Tapkite „iFotografija“ gerbėjais!

„iPhone 6S“ funkcija „Live Photos“: tik ne 16 gigabaitų talpos modeliams

iPhone 6S Live Photos

Kai kompanijos „Apple“ marketingo vadovas Philas Schilleris pristatė išskirtinę „iPhone 6S“ funkciją „Live Photos“, jis pažymėjo, kad „Apple“ šią funkciją įgyvendino įrenginio vidinę atmintį taupančiu būdu.

„Live Photos“ – funkcija, kuri užfiksuoja epizodus prieš ir po nuotraukos sukūrimą.

Teigiama, kad su „Live Photos“ sukurtos nuotraukos užims du kartus daugiau įrenginio vietos už įprastas nuotraukas. Tačiau tokia „Apple“ nuotraukų kompresija vis dėl to stebina, nors 16 gigabaitų talpos modeliui ši funkcija gali būti ir ne pati naudingiausia.

Kaip rašo portalas „TechCrunch“, naujoji „Live Photos“ nesukuria kelių 12 megapikselių nuotraukų, o tik vieną su prieš ir po sekančiomis mažesnės rezoliucijos nuotraukomis.

Kaip ten bebūtų, „Live Photos“ funkcija nebus privalomas ir ją galima bus išjungti, todėl 16 gigabaitų talpos „iPhone 6S“ modelių savininkai greičiausiai taip ir pasielgs.

Mėgstate kurti asmenukes? Tuomet „iPhone 6S“ bus geriausias pasirinkimas

FaceTime iPhone 6

Kompanija „Apple“ ruošiasi su išmaniuoju telefonu „iPhone 6S“ pristatyti didelių atnaujinimų, susijusių su telefono priekine „FaceTime“ kamera.

„KGI Securities“ analitikas Ming-Chi Kuo investuotojams pateikė savo nuomonę, pagal kurią „iPhone 6S“ turėtų pasižymėti 5 megapikselių priekine „FaceTime“ kamera, kuri paverstų šį telefoną geriausia iki šiol asmenukių darymo mašina.

Be to, kiek anksčiau yra pasirodę gandų, kad priekinė „iPhone“ kamera gali sulaukti blykstės ir būti šiek tiek didesnė, o tai leistų kurti kokybiškesnes nuotraukas prasčiau apšviestoje aplinkoje.

Analitikas taip pat teigia, kad „Apple“ su naujo modelio išleidimu nepakeis „iPhone“ vidinės talpos dydžių, kurie ir toliau išliks 16, 64 ir 128 gigabaitų.

„iPhone 6S“ turėtų būti išleistas jau rugsėjo 9 dieną per San Franciske, JAV įvyksiantį „Apple“ renginį žiniasklaidai.

„DxO One“ kamera leis su „iPhone“ daryti 20 megapikselių aukštos kokybės nuotraukas

„DxO One“ kamera

Kompanija „DxO“ pristatė „DxO ONE“ – kompaktišką kamerą, kuri prieš išmaniojo telefono „iPhone“ ar planšetinio kompiuterio „iPad“ ir leidžia kurti aukštos kokybės DSLR nuotraukas.

Vos 108 gramų ir 6,9 centimetro aukščio kišeninį kamera pasižymi f/1.8 diafragma, 32 milimetrų asferiniu lęšiu su 20,2 megapikselio „CMOS BSI“ sensoriumi. Šie skaičiai ir dalių kokybę leidžia kurti aukštos raiškos nuotraukas ir prastą apšvietimą turinčioje aplinkoje.

Pagaminta iš aukštos kokybės aliuminio, „DxO ONE“ buvo kuriama specialiai „iPhone“ ir „iPad“. Prie įrenginių kamera jungiasi per „Lightning“ jungtį, o įrenginio ekranas panaudojamas rodyti su kamera fiksuojamam vaizdui. Kamera taip pat gali būti pasukta iki 60 laipsnių kampu, siekiant užfiksuoti norimą kadrą.

„DxO One“ kamera

Nemokama kameros valdymo programa pasiekiama aplikacijų parduotuvėje „App Store“. Aplikacija leidžia reguliuoti kameros diafragmą – nuo f/1.8 iki f/11, kameros užrakto greitį bei ISO. Be automatinio fotografavimo režimo aplikacija taip leidžia rinktis scenas, greitį, prioritetą diafragmai ar rankinį režimą.

„DxO ONE“ taip pat gali filmuoti 1080p/30fps ar 720p/120fps kokybės vaizdo įrašus. Visos nuotraukos gali būti saugomos į kamerą įstatytoje „microSD“ kortelėje arba automatiškai importuotos į „iOS“ įrenginio atmintį. Kamera automatiškai saugo nuotraukų RAW formatus.

„DxO ONE“ kaina JAV – 599 JAV doleriai. Kol kas yra priimami kameros išankstiniai užsakymai, kurie bus pradėti siųsti jau rugsėjo mėnesį.

„DxO One“ kamera