„Apple“ produktų surinkėja „Foxconn“ planuoja įsigyti „Sharp“

Praėjusį mėnesį pasirodė gandų, kad „Apple“ produktus surenkanti taivaniečių kompanija „Foxconn“ planuoja įsigyti ekranų gamintoją „Sharp“. Naujausi pranešimai skelbia, kad „Sharp“ palaimino įsigijimą už 6,2 mlrd. JAV dol.

Tiesa, „The Wall Street Journal“ praneša, kad susitarimas kol kas nėra užbaigtas, nes „Foxconn“ siekia išsiaiškinti visus finansinius sunkumus, su kuriais „Sharp“ susidūrė per pastaruosius kelis metus.

Nors pradžioje sandorio suma buvo įvardinta 5,3 mlrd. JAV dol. verte, regis, „Sharp“ pavyko išsiderėti didesnę sumą. Manoma, kad dalis jos turėtų būti skirta padengti praeityje sėkmingai veikusios ir kelių kategorijų produktus kūrusios kompanijos skolas.

Nėra žinoma, ar „Apple“ yra prisidėjusi prie šio planuojamo įsigijimo, tačiau tai JAV technologijų kompanijai būtų gana naudingas pirkinys. Šiuo metu telefonų „iPhone“ ekranus gamina „Sharp“, „Samsung“ ir „LG“, o „Foxconn“ atsakinga už visų dalių surinkimą.

Spėjama, kad toks įsigijimas padėtų „Apple“ išvengti nemalonumų ateityje, jei pasitrauktų kuris nors ekranų gamintojas ir iškiltų grėsmė dalių tiekimui.

„Apple“ savo parduotuvėse ant telefonų pradės klijuoti plėveles

Ketvirtadienį pasirodė pranešimų, kad kompanija „Apple“ savo parduotuvėse JAV pradės vykdyti naują paslaugą – klijuos apsaugines telefonų ekranų plėveles. Tačiau ne bet kokias, o „Belkin“.

Šis gamintojas pasirinktas todėl, kad būtent jis sukūrė specialų apsauginių ekrano plėvelių klijavimo aparatą, leidžiantį užklijuoti plėveles itin kokybiškai ir preciziškai.

Portalas „MacOtakara“ pranešė, kad ši paslauga jau pradėta vykdyti Japonijoje. Paviešintas ir vaizdo įrašas, kuriame demonstruojama visa užklijavimo procedūra.

Ši paslauga yra nemokama ir yra taikoma perkant specialias „Belkin“ plėveles, kurių kainos svyruoja tarp 19 ir 37 JAV dolerių, priklausomai nuo pasirinktos plėvelės medžiagos ir telefono dydžio.

Plėvelių klijavimą aparatu atlieka „Apple“ parduotuvių darbuotojai ir tai bus daroma prieš kliento akis. Jei klientas visgi būtų nepatenkintas plėvelės užklijavimu ar jam ji tiesiog nepatiktų, nemokamai būtų pasiūlyta nauja plėvelė arba grąžinti pinigai.

Kviečiame pasižiūrėti plėvelės klijavimo procedūrą.

Kruopsčiai nuvalytas telefonas „paguldomas“ į specialų aparatą.
Kruopščiai nuvalytas telefonas „paguldomas“ į specialų aparatą.

„iPad Air 3“ – su 4K ekranu ir 4GB operatyviąja atmintimi?

Dvi Taivane ekranus gaminančios kompanijos dalinsis kovo mėnesį planuojamo išleisti planšetinio kompiuterio „iPad Air 3“ 4K raiškos ekrano gamybos užsakymus, skelbia „DigiTimes“, remiantis šaltiniais Kinijos gamintojų tarpe.

Tie patys šaltiniai skelbia, kad be aukštos raiškos 4K ekrano, naujoji kompanijos „Apple“ planšetė pasižymės iki 4 gigabaitų operatyviąja atmintimi ir pagerinta baterijos veikimo trukme. Planuojama įrenginio masinės gamybos pradžia – antrasis šių metų ketvirtis.

Ir nors anksčiau jau buvo pasirodę pranešimų, kad „iPad Air 3“ neturės telefonuose „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“ esančios „3D Touch“ funkcijos, teigiama, kad šios dvi kompanijos laukia užsakymų iš „Apple“ būtent šia, paspaudimo stiprumą nustatančia technologija pasižymintiems ekranams.

Anot „KGI Securities“ analitiko Ming-Chi Kuo, kuris dažnai yra labai tikslus nuspėjant „Apple“ planus, mano, kad JAV technologijų kompanija planšetę išleis šių metų pirmoje pusėje. Spėjama, kad „iPad Air 3“ gali būti pristatyta kovo mėnesį vyksiančio pristatymo metu, kartu su 4 colių įstrižainės „iPhone“ ir „Apple Watch“ atnaujinimais.

„iPad Pro“ šiemet pasirodys tik su „Sharp“ ir „Samsung“ pagalba

„iPad Pro“ konceptas

Kompanija „Apple“ kartu su savo ilgamete partnere „Sharp“ ir ilgamete konkurente „Samsung“ bando sukurti 12,9 colių ekraną gandais apipintam planšetiniam kompiuteriui „iPad Pro“, skelbia naujausi pranešimai.

Teigiama, kad „Sharp“ birželio mėnesį „Apple“ pristatė pirmuosius ekranus, pasižyminčius 264 pikseliais viename colyje ir 2732×2048 ekrano rezoliucija.

Tačiau panašią užduotį – sukurti ekraną aukštus reikalavimus keliančiai „Apple“ – gavo ir „Samsung“, kuri laikoma atsarginiu variantu, jei „Apple“ neįtiktų tolesni „Sharp“ ekranų prototipai.

Sklinda gandai, kad gaminti ekranus didesnei „Apple“ planšetei pasisiūlė ir „LG“, tačiau dėl finansinių priežasčių jei neteikiamas prioritetas tiekti ekranus.

Tikimasi, kad „Apple“ naujausią savo planšetę su didesnės įstrižainės ekranu pristatys šių metų pabaigoje arba 2016 metų pradžioje – šiek tiek vėliau nei įprasta.

Naujausias „OS X“ atnaujinimas leidžia labiau išnaudoti vaizdo plokštę

Naujausias „OS X“ atnaujinimas leidžia labiau išnaudoti vaizdo plokštę

Praėjusią savaitę išleistas operacinės sistemos „OS X“ atnaujinimas „OS X 10.9.3“ naujausių nešiojamųjų kompiuterių „MacBook“ vartotojams leidžia pusantro karto daugiau išnaudoti įrenginio vaizdo plokštę.

Tai paaiškėjo ištyrinėjus įrenginio sistemos nustatymus, kuriuose po atnaujinimo skelbiama, jog operatyvioji vaizdo darbinė atmintis (VRAM) yra 1536 megabaitai, kai tuo tarpu prieš atnaujinimą buvo 1024 megabaitai.

Šis VRAM pagerėjimas galioji tik 2013 ir 2014 metų „MacBook“ modeliams su „Intel HD 5000/5100/5200“ vaizdo plokštėmis.

Tiesa, šis skaičių pasikeitimas labiausiai turės įtakos vartotojams, dirbantiems su 4K raiškos monitoriais. Būtent tokios raiškos monitorių palaikymą „OS X“ terpėje suteikia naujausias operacinės sistemos atnaujinimas.

Trečdalis parduodamų išmaniųjų telefonų – su didesniais nei 5 colių įstrižainės ekranais

„Galaxy S5“ ir „iPhone 5S“

Tyrimų bendrovės „Canalys“ duomenimis, iš per pirmąjį šių metų ketvirtį parduotų išmaniųjų telefonų net trečdalis turėjo didesnį nei 5 colių įstrižainės ekraną.

Tarp tokios įstrižainės ekraną turinčių modelių, kurių visumoje buvo parduota virš 90 mln., pagrinde dominavo „Samsung“ ir LG. Būtent šie du gamintojai siūlo didžiausią pasiūlą tokių telefonų.

„Canalys“ atliktas tyrimas parodė, kad 34 procentai per pirmąjį ketvirtį parduotų išmaniųjų turėjo 5 ir daugiau colių įstrižainės ekranus. Visgi, 66 procentai per tą patį laikotarpį parduotų flagmanų turėjo ekranus, kurių įstrižainė nesiekė 5 colių.

Primename, kad tarp tokių telefonų – ir „iPhone 5S“, turintis 4 colių įstrižainės ekraną. Tiesa, jau seniai sklinda gandai, jog sekančios kartos „iPhone“, kuris greičiausiai vadinsis „iPhone 6“, turės ne mažiau kaip 4,7 colių įstrižainės ekraną ir pasirodys šį rudenį.

Numatomas ir dar didesnės įstrižainės – 5,5 colio – modelio pasirodymas šių metų pabaigoje.

Trečdalis parduodamų išmaniųjų telefonų - su didesniais nei 5 colių įstrižainės ekranais

„Samsung“ pagamina 6 iš 10 „iPad“ skirtų ekranų

„iPad mini“

Remiantis naujausiais tyrimų bendrovės „DisplaySearch“ duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį „Samsung“ tapo didžiausiu planšetei „iPad“ skirtų ekranų tiekėju.

Remiantis duomenimis, „Samsung“ pagamino 5,2 mln. ekranų, kurie yra naudojami naujos kartos „iPad Air“ ir neseniai į prekybą sugrąžintame ketvirtos kartos „iPad“.

Tai sudaro net 62 procentus visų per pirmąjį ketvirtį specialiai „Apple“ pagamintų 9,7 colio įstrižainės ekranų. Ilgametė JAV kompanijos partnerė LG per tą patį laikotarpį pagamino 3,2 mln. ekranų, o tai sudarė 38 procentus.

Skelbiama, kad „Apple“ prioritetą gaminti „iPad“ ekranus „Samsung“ skyrė praėjusių metų rugpjūtį, o spalį šiai Pietų Korėjos kompanijai pavedė gaminti ir „iPad mini“ skirtus „Retina“ ekranus, nes „Sharp“ ir LG nesugebėjo susidoroti su milijonus vienetų siekiančiais užsakymais.

Nors buvo skelbiama, kad dėl didelės konfrontacijos mobiliųjų įrenginių rinkoje tarp „Samsung“ ir „Apple“ pastaroji mažins priklausomybę nuo kitos, rodos, vyksta priešingai.

„Apple“ jau spėjo įsitikinti, kad „Samsung“ geba įvykdyti jos užsakymus ir pateikti kokybiškus ekranus, o „Samsung“ iš to uždirba milžiniškus pinigus. Tad, regis, šios dvi kompanijos ir toliau plėtos bendradarbiavimą gamybos srityje.