Retas telefono „iPhone“ naudotojas garsiai gali pasigirti ilgai veikiančia įrenginio baterija, nors dažniausiai ši bėda aplanko visų išmaniųjų telefonų turėtojus. Kadangi įrenginiuose nėra daug reikšmingų parametrų, kurie galėtų gerokai prailginti baterijos veikimo laiką, daliai vartotojų vis dažniau tenka atsigręžti į išorines baterijas ar dėklus-baterijas.
Būtent pastarojo tipo bateriją neseniai gavome iš kompanijos „Mophie“, kuri dar šią savaitę buvo įsigyta už šimtamilijoninę sumą. „Mophie“ yra pagarsėjusi išorinių baterijų gamintoja, kurios gaminiai yra nepigūs, bet kokybiški. Todėl nutarėme apžvelgti gautą „juice pack air“ dėklą-bateriją, skirtą „iPhone 6“ ir „iPhone 6s“ modeliams.
Dizainas
Baterijas, skirtas telefonams „iPhone“, „Mophie“ gamina jau seniai, todėl šiuo metu galima įsigyti baterijas beveik visiems oficialioje prekyboje esantiems „Apple“ telefonams. JAV įsikūrusi kompanija leidžia įvairių spalvų, formų, stilių ir talpų baterijas, tačiau populiariausia baterija yra laikomas dėklo stiliaus „juice pack air“, kuris, be energijos saugojimo funkcijos, dar turi saugoti ir telefono korpusą.
„juice pack air“ baterija nėra pats storiausias, bet ir ne ploniausias dėklas. Rankoje dėklą laikyti malonu, nes jo korpusas yra užapvalintas, o medžiagą, iš kurios jis pagamintas, galima apibūdinti kaip plastiko ir kietos gumos mišinį. Todėl pasinaudojus dėklu kurį laiką dingsta nerimas, kad dėl jo dydžio gali iškristi iš rankų – jis tiesiog neslysta.
Tačiau, pradėjus naudotis tokiu dėklu-baterija, reikia priprasti. Nors „iPhone“ į šonus su dėklu prasiplečia ne itin daug, tačiau prie telefono nugarinės dalies prisideda nemažai, telefono storis su dėklu padidėja daugiau nei du kartus. O ką jau kalbėti apie svorį. Jo „sulčių“ pilna baterija prideda visus 100 gramų, todėl jei esate paliestas lietuviško mentaliteto ir jums telefonas turi būti su permatomu, itin plonu dėkliuku ar išvis be jo, tada į „Mophie“ baterijas net iš tolo nežiūrėkite.
Visi mygtukai, naudojantis „juice pack air“, yra slepiami po dėklo mygtukai, todėl smūgio atveju jį sugertų ne patys mygtukai ar telefono korpusas, o dėklas, kuris saugiai dengia viską, išskyrus, žinoma, ekraną. Jam saugumo entuziastai dar turėtų ieškoti plėvelės ar grūdinto stiklo, kadangi ekranas yra beveik tame pačiame lygyje kaip ir dėklo kraštinės.
Tiek mikrofonui, tiek garsiakalbiui yra sukurtos specialios angos, nes jas dėklas visiškai paslepia. Tiesą pasakius, šios angos veikia nuostabiai, nes mikrofonas gauna tik šiek tiek mažiau garso, o štai garsiakalbis garsą atiduoda ne į apačią, kaip įprastą, o į ekrano pusę. Todėl jei žiūrite „YouTube“ ar žaidžiate žaidimą ir jums svarbus garsas, su „juice pack air“ jis ateina kaip tik jūsų linkme. Tiesa, kaip ir daugelio kitų tokio tipo dėklų, trūkumas yra labai giliai užslėpta ausinių jungtis, kurią, deja, pasiekti gali ne visų ausinių kištukai, todėl tenka dažnai naudotis kartu su baterija atkeliaujančiu garso jungties ilgintuvu.
Funkcionalumas
Kalbant apie baterijas, visada svarbiausia yra jų nauda energijos prasme. „juice pack air“, pasak „Mophie“ prideda 100 procentų energijos, o tai reiškia, kad naudodami šį dėklą galite turėti dvigubai ilgiau veikiantį telefoną. Tiesa, praktika rodo kiek kitokius skaičius, kurie naudingi vartotojui. Naudojantis šiuo dėklu teko pastebėti, kad įkrovusi telefoną 100 proc., baterija savyje dar turi apie 10-15 proc. likusios energijos. Žinoma, dar įdomiau darosi sulyginus oficialią „iPhone“ baterijos talpą su „juice pack air“ baterijos talpa. Tai – atitinkamai 1715 ir 2750 miliampervalandės.
„Mophie“ baterijoje esančios energijos kiekį galima sužinoti pasinaudojus ant baterijos galinės dalies esančiu mygtuku. Jį paspaudus, suaktyvinami 4 lempučių indikatorius, kuris rodo baterijos
talpa 25 proc. etapais, t.y. jei dega 2 iš 4 lempučių, vadinasi „iPhone„ dar gali būti įkrautas apie 50 proc. Pati baterija yra įkraunama su kartu pridedamu „micro-USB“ kabeliu. Įkrovimas trunka apie 2-3 valandas, priklausomai nuo to, kokį adapterį naudojate įkrauti baterijai. Svarbu paminėti „Mophie“ sukurtą technologiją „Priority+“, kuri, prijungus baterijos įkrovimą, pirmiau įkrauna telefoną, o tik paskui dėklą-bateriją.
Priešingai nei praėjusių metų pabaigoje išleisti oficialūs „Apple“ dėklai-baterijos „Smart Battery Case“, „juice pack air“ neįkrauna „iPhone“ pastoviai. Tai reiškia, kad jūs galite kontroliuoti, kada „iPhone“ yra įkraunamas, o kada ne, taip sutaupant energijos metui, kada jos iš tikrųjų reikės.
Išvada
„juice pack air“ yra jei ne pats geriausias, tai vienas geriausių „iPhone“ dėklų-baterijų. Taip, jis nepigus, jis gerokai pastorina ir pasunkina telefoną. Tačiau šis dėklas-baterija yra kokybiškai pagamintas, veikia užtikrintai, gerai apsaugo telefoną ir yra patogus laikyti rankoje. Kas gali būti geriau? Na, nebent talpesnė pačio įrenginio baterija.
„juice pack air“ galite įsigyti „iDeal“ salonuose. Kaina – 99,95€. Taip pat galima įsigyti iš oficialios „Mophie“ svetainės.