„iPhone“ skirtas „Mophie“ dėklas-baterija: apžvalga

Retas telefono „iPhone“ naudotojas garsiai gali pasigirti ilgai veikiančia įrenginio baterija, nors dažniausiai ši bėda aplanko visų išmaniųjų telefonų turėtojus. Kadangi įrenginiuose nėra daug reikšmingų parametrų, kurie galėtų gerokai prailginti baterijos veikimo laiką, daliai vartotojų vis dažniau tenka atsigręžti į išorines baterijas ar dėklus-baterijas.

Būtent pastarojo tipo bateriją neseniai gavome iš kompanijos „Mophie“, kuri dar šią savaitę buvo įsigyta už šimtamilijoninę sumą. „Mophie“ yra pagarsėjusi išorinių baterijų gamintoja, kurios gaminiai yra nepigūs, bet kokybiški. Todėl nutarėme apžvelgti gautą „juice pack air“ dėklą-bateriją, skirtą „iPhone 6“ ir „iPhone 6s“ modeliams.

Dizainas

Baterijas, skirtas telefonams „iPhone“, „Mophie“ gamina jau seniai, todėl šiuo metu galima įsigyti baterijas beveik visiems oficialioje prekyboje esantiems „Apple“ telefonams. JAV įsikūrusi kompanija leidžia įvairių spalvų, formų, stilių ir talpų baterijas, tačiau populiariausia baterija yra laikomas dėklo stiliaus „juice pack air“, kuris, be energijos saugojimo funkcijos, dar turi saugoti ir telefono korpusą.

Kaip ir daugelis tokio tipo dėklų-baterijų, „juice pack air“ telefoną pastorina dvigubai. / iTouch.lt nuotr.
Kaip ir daugelis tokio tipo dėklų-baterijų, „juice pack air“ telefoną pastorina dvigubai. / iTouch.lt nuotr.

„juice pack air“ baterija nėra pats storiausias, bet ir ne ploniausias dėklas. Rankoje dėklą laikyti malonu, nes jo korpusas yra užapvalintas, o medžiagą, iš kurios jis pagamintas, galima apibūdinti kaip plastiko ir kietos gumos mišinį. Todėl pasinaudojus dėklu kurį laiką dingsta nerimas, kad dėl jo dydžio gali iškristi iš rankų – jis tiesiog neslysta.

Tačiau, pradėjus naudotis tokiu dėklu-baterija, reikia priprasti. Nors „iPhone“ į šonus su dėklu prasiplečia ne itin daug, tačiau prie telefono nugarinės dalies prisideda nemažai, telefono storis su dėklu padidėja daugiau nei du kartus. O ką jau kalbėti apie svorį. Jo „sulčių“ pilna baterija prideda visus 100 gramų, todėl jei esate paliestas lietuviško mentaliteto ir jums telefonas turi būti su permatomu, itin plonu dėkliuku ar išvis be jo, tada į „Mophie“ baterijas net iš tolo nežiūrėkite.

Visi mygtukai, naudojantis „juice pack air“, yra slepiami po dėklo mygtukai, todėl smūgio atveju jį sugertų ne patys mygtukai ar telefono korpusas, o dėklas, kuris saugiai dengia viską, išskyrus, žinoma, ekraną. Jam saugumo entuziastai dar turėtų ieškoti plėvelės ar grūdinto stiklo, kadangi ekranas yra beveik tame pačiame lygyje kaip ir dėklo kraštinės.

Specialios angos mikrofonui ir garsiakalbiui puikiai atlieka savo darbą. / iTouch.lt nuotr.
Specialios angos mikrofonui ir garsiakalbiui puikiai atlieka savo darbą. / iTouch.lt nuotr.

Tiek mikrofonui, tiek garsiakalbiui yra sukurtos specialios angos, nes jas dėklas visiškai paslepia. Tiesą pasakius, šios angos veikia nuostabiai, nes mikrofonas gauna tik šiek tiek mažiau garso, o štai garsiakalbis garsą atiduoda ne į apačią, kaip įprastą, o į ekrano pusę. Todėl jei žiūrite „YouTube“ ar žaidžiate žaidimą ir jums svarbus garsas, su „juice pack air“ jis ateina kaip tik jūsų linkme. Tiesa, kaip ir daugelio kitų tokio tipo dėklų, trūkumas yra labai giliai užslėpta ausinių jungtis, kurią, deja, pasiekti gali ne visų ausinių kištukai, todėl tenka dažnai naudotis kartu su baterija atkeliaujančiu garso jungties ilgintuvu.

Funkcionalumas

Kalbant apie baterijas, visada svarbiausia yra jų nauda energijos prasme. „juice pack air“, pasak „Mophie“ prideda 100 procentų energijos, o tai reiškia, kad naudodami šį dėklą galite turėti dvigubai ilgiau veikiantį telefoną. Tiesa, praktika rodo kiek kitokius skaičius, kurie naudingi vartotojui. Naudojantis šiuo dėklu teko pastebėti, kad įkrovusi telefoną 100 proc., baterija savyje dar turi apie 10-15 proc. likusios energijos. Žinoma, dar įdomiau darosi sulyginus oficialią „iPhone“ baterijos talpą su „juice pack air“ baterijos talpa. Tai – atitinkamai 1715 ir 2750 miliampervalandės.

Dėklas-baterija įkraunamas per standartinę „micro-USB“ jungtį. / iTouch.lt nuotr.
Dėklas-baterija įkraunamas per standartinę „micro-USB“ jungtį. / iTouch.lt nuotr.

„Mophie“ baterijoje esančios energijos kiekį galima sužinoti pasinaudojus ant baterijos galinės dalies esančiu mygtuku. Jį paspaudus, suaktyvinami 4 lempučių indikatorius, kuris rodo baterijos

talpa 25 proc. etapais, t.y. jei dega 2 iš 4 lempučių, vadinasi „iPhone„ dar gali būti įkrautas apie 50 proc. Pati baterija yra įkraunama su kartu pridedamu „micro-USB“ kabeliu. Įkrovimas trunka apie 2-3 valandas, priklausomai nuo to, kokį adapterį naudojate įkrauti baterijai. Svarbu paminėti „Mophie“ sukurtą technologiją „Priority+“, kuri, prijungus baterijos įkrovimą, pirmiau įkrauna telefoną, o tik paskui dėklą-bateriją.

Priešingai nei praėjusių metų pabaigoje išleisti oficialūs „Apple“ dėklai-baterijos „Smart Battery Case“, „juice pack air“ neįkrauna „iPhone“ pastoviai. Tai reiškia, kad jūs galite kontroliuoti, kada „iPhone“ yra įkraunamas, o kada ne, taip sutaupant energijos metui, kada jos iš tikrųjų reikės.

Specialus mygtukas baterijos išjungimui ir įjungimui. / iTouch.lt nuotr.
Specialus mygtukas baterijos išjungimui ir įjungimui. / iTouch.lt nuotr.

Išvada

„juice pack air“ yra jei ne pats geriausias, tai vienas geriausių „iPhone“ dėklų-baterijų. Taip, jis nepigus, jis gerokai pastorina ir pasunkina telefoną. Tačiau šis dėklas-baterija yra kokybiškai pagamintas, veikia užtikrintai, gerai apsaugo telefoną ir yra patogus laikyti rankoje. Kas gali būti geriau? Na, nebent talpesnė pačio įrenginio baterija.

„juice pack air“ galite įsigyti „iDeal“ salonuose. Kaina – 99,95€. Taip pat galima įsigyti iš oficialios „Mophie“ svetainės.

Garsų „iPhone“ baterijų gamintoją „Mophie“ įsigijo už 100 mln. JAV dol.

Kompanija „Zagg“, gaminanti elektronikos įrenginių dėklus ir apsaugas, trečiadienį paskelbė priėjusi susitarimą dėl „iPhone“ dėklus-baterijas ir nešiojamas baterijas gaminančios bendrovės „mophie“ įsigijimo. 

Kaip teigiama oficialiame „Zagg“ įsigijimo pranešime, šis pirkimas sujungs du lygiaverčius rinkos lyderius bei leis mobilių aksesuarų sektoriuje sukurti įvairesnių produktų. Oficiali sandorio suma – 100 mln. JAV dol. ir papildomos išmokos per vienerių metų laikotarpį.

„Mophie“ yra žinoma kaip populiarių, tačiau ne itin pigių „iPhone“ dėklų-baterijų ir nešiojamų išorinių baterijų gamintoja, kuri šiuos aksesuarus kuria ir kitų gamintojų elektronikos prietaisams.

Jau šį penktadienį portale iTouch.lt galėsite skaityti „iPhone“ skirto „Mophie“ dėklo su integruota baterija apžvalgą.

„Apple“ išleido „iPhone 6s“ skirtą bateriją-dėklą

Kompanija „Apple“ antradienį netikėtai išleido išmaniajam telefonui „iPhone 6s“ skirtą bateriją-dėklą, pavadinimu „iPhone 6s Smart Battery Case“.

Naujasis „iPhone 6s“ aksesuaras jo naudotojams suteiks papildomas 25 valandas pokalbiams ir 18 valandų naršymui internete.

Baterijos-dėklo išorinė medžiaga yra labai panaši į tą, kuri naudojama „iPhone 6s“ skirtų silikoninių dėklų linijoje. Gana nesunku pastebėti, kad baterija yra įmontuota dėklo galinėje dalyje ir, priešingai nei kitų gamintojų dėkluose su baterija, baterija yra lengvai pastebima.

Pirkėjams yra leidžiama rinktis iš dviejų spalvų šių dėklų: tamsiai pilkos arba baltos. Teigiama, kad baterijos talpa bus atvaizduojama ant įrenginio užrakinimo ekrano ir pranešimų centre.

Kol kas nėra aišku, kada bus išleista tokio dėklo versija, skirta „iPhone 6s Plus“, tačiau jau dabar aišku, kad šis dėklas tinka ir „iPhone 6“ naudotojams.

„Juiceboxx“: unikali „MacBook“ įkroviklio apsauga

Ne paslaptis, kad „Apple“ įrenginiams gaminami įkrovimo kabeliai nėra itin patvarūs. Juos naudojant tinkamai ir su priežiūra, galima išvengti dažno naujų įkroviklių pirkimo, tačiau juk daiktas turi tarnauti vartotojui, o ne vartotojas daiktui, ar ne? Ne išimtis ir nešiojamųjų kompiuterių „MacBook“ įkroviklių „MagSafe“ kabeliai, dėl kurių ne vienas kelissyk yra paploninęs savo piniginę. Tad kyla klausimas, ar įmanoma juos apsaugoti?

Internete galima rasti nemažai patarimų ir būdų, kaip kuo ilgiau išlaikyti „MagSafe“ kabelį nepažeistą. Vieni siūlo naudotis „Apple“ patarimu ir eksploatuoti įkroviklį pagal gamintojo reikalavimą, kiti – apklijuoti silpniausias kabelio vietas lipnia juosta ar kitomis specialiomis priemonėmis.

Tačiau yra ir kitas, galbūt kur kas geresnis ir patogesnis būdas šiai problemai išspręsti. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti šiek tiek juokinga, tačiau šis būdas – „MagSafe“ dėklas. Ir ne bet koks dėklas, o apsaugantis pačią silpniausią „MagSafe“ įkroviklių vietą. Amerikiečių kompanija „Juiceboxx“ mums davė išbandyti vieną tokių dėklų ir įvertinti, ar verta papildomai investuoti į „MagSafe“ įkroviklio apsaugą.

Kaip tai veikia?

Tokiu pačiu pavadinimu „Juiceboxx“ užvadintas „MagSafe“ dėklas susideda iš dviejų plastikinių dalių. Esminė šio dėklo funkcija yra neleisti užsilenkti tai kabelio vietai, kuri „išeina“ iš „MagSafe“ adapterio ir keliauja link kompiuterio. Ši problema išsprendžiama vos kelių centimetrų dėka, nes „Juiceboxx“ būtent tokiam kabelio ilgiui neleidžia būti užlenktam ir taip sukelti apsauginės kabelio dalies sutrūkimą, irimą.

Pradėjus naudotis šiuo „MagSafe“ dėklu buvo kilusi mintis, kad plastikas, iš kurio dėklas yra padarytas, yra gana trapus ir suskils pirmai progai pasitaikius. Tačiau vėliau, įvykus keliems neplanuotiems smūgiams iš gana nemažo aukščio, teko įsitikinti „Juiceboxx“ patvarumu.

Be to, iš „Juiceboxx“ vartotojų neatimama galimybė patogiai suvynioti įkroviklio kabelį ant tam specialiai skirtų „auselių“ – panašiai, kaip originaliajame „MagSafe“ adapteryje. Todėl šis dėklas išsprendžia ne tik silpnos įkroviklio vietos problemą, bet ir leidžia apsaugoti likusią įkroviklio kabelio dalį, kai šis yra transportuojamas.

Dizainas

Nors „Juiceboxx“ nedengia viso „MagSafe“ adapterio korpuso, tačiau drįstame jį vadinti dėklu. Ne dėlto, kad jis atlieka apsauginę funkciją, tačiau dėl to, kad „Juiceboxx“, kaip „iPhone“ ar „iPad“ dėklai, suteikia išskirtinumo iš dizaino pusės. Susidomėję gali rinktis vieną iš 6 spalvų „Juiceboxx“: mėlynos, juodos, baltos (skaidrios), raudonos, rožinės ar žalsvos. Todėl naudojant „Juiceboxx“ bus nesunku surasti savo „MacBook“ įkroviklį ir nesumaišyti su kitų.

Norint įsigyti „Juiceboxx“ teks pasirinkti ir savo modeliui tinkamą dėklo dydį, nes „MagSafe“ šiuo metu rinkoje yra trijų standartų, kurie atitinkamai skirti „MacBook Air“, 13 colių įstrižainės ekranus turintiems „MacBook ir „MacBook Pro“ bei „MacBook Pro“ modeliams su 15 ar 17 colių įstrižainės ekranais.

Apibendrinant

Jei esate pedantas ar saugote daiktus kaip savo akį, tuomet „Juiceboxx“ galbūt ir ne jums. Tačiau tiems, kurie bent kartą dėl kabelio susidėvėjimo jau keitė „MagSafe“ įkroviklį ar jaučia, kad netrukus gali ateiti ta diena, JAV gaminamas „Juiceboxx“ yra puikus pasirinkimas atsižvelgiant į tai, kad šį dėklą gamintojas parduoda už 19,99 JAV dol. (apie 19 eurų), o naujo „MagSafe“ įkroviklio kaina yra mažiausiai 3 kartus didesnė…

„Apple“ pradeda prekybą raudonos spalvos odiniu dėklu, skirtu „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“

Vienoje oficialioje „Apple“ parduotuvėje pastebėta, kad tarp originalių išmaniųjų telefonų „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s“ odinių dėklų yra demonstruojami „(PRODUCT)RED“ akcijai priskiriami raudonos spalvos dėklai. Apie tai pirmasis pranešė prancūzų tinklaraštis „iGeneration“.

Kai šį rugsėjį buvo pradėta prekybą naujaisiais „iPhone“ modeliais, vartotojams originalių dėklų tarpe buvo siūlomas tik raudonos spalvos dėklas iš silikono, tačiau tarp odinių dėklų raudonos spalvos pasirinkimo nebuvo.

Netrukus po tokio pranešimo, naujos spalvos „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s“ skirti dėklai pasirodė ir „Apple“ internetinėje parduotuvėje. Kaip ir buvo galima tikėtis, naujos spalvos dėklų kaina nesiskiria nuo kitų spalvų. „iPhone 6s“ skirtas odinis dėklas kainuoja 55 eurus, o „iPhone 6s Plus“ – 59 eurus.

Ženklu „(PRODUCT)RED“ yra žymimi tie „Apple“ produktai, už kuriuos dalis gautų pinigų yra skiriama kovai su AIDS Afrikoje fondui. Tokie „Apple“ produktai pasižymi raudona spalva, pavyzdžiui, raudonos spalvos „iPhone“ ir „iPad“ dėklai ar muzikos grotuvai „iPod“.

Raudonas „iPhone 6s“ dėklas

Dviprasmiškas „iPhone“ dėklas sukėlė nerimą viename didžiausių Europos oro uostų

Gun-Shaped-Iphone-Case

Pirmadienį viename didžiausių ir aktyviausių Europoje Amsterdamo Schipholo oro uoste vienas terminalas buvo priverstas laikinam užsidaryti dėl saugumo sumetimų. Tokio saugumo sutrikdymo kaltininkas – „iPhone“, o tiksliau dėklas, kuriame telefonas buvo saugomas.

Iš Amsterdamo oro uosto išskristi susiruošęs keleivis, kuris savo „iPhone“ nešiojosi į pistoletą panašiame dėkle, laikinam sutrikdė ne tik terminalo darbą, bet ir privertė visus keleivius pereiti dar vieną daiktų patikrinimą. Tačiau visi keleiviai spėjo išskristi numatytu reisu ir laiku.

Manantiems, kad Schipholo oro uosto apsauga yra kiek perdėta, iš dalies galima pritarti. Dar 2012 metais du naikintuvai privalėjo nutupdyti lėktuvą „Airbus A320“ su 180 keleivių po to, kai skrydžių kontrolės centrui pasirodė, kad lėktuvas yra užgrobtas. Po nutupdymo į lėktuvą įsiveržus greitojo reagavimo būriui tokia idėja nepasitvirtino.

„Griffin“ išleido dėklą, skirtą atnaujinto „Apple TV“ pulteliui

„Survivor Play“

Aksesuarų gamintoja „Griffin Technology“ išleido pirmą aksesuarą, skirtą praėjusią savaitę pristatyto atnaujinto televizijos priedėlio „Apple TV“ pulteliui. Tai – silikoninis dėklas.

Kaip teigia gamintojas, kadangi atnaujintas „Apple TV“ buvo kurtas ir kaip žaidimų konsolės atmaina, kuri jau greitai vartotojams leis tiesiai iš „App Store“ siųstis suderinamus žaidimus ir aplikacijas, pultelio dėklas taip pat buvo kurtas siekiant pagerinti žaidėjų patirtį.

„Survivor Play“ dėklas yra pagamintas iš išlieto silikono, o jo forma, teigiama, yra labai patogi laikyti rankoje. Dėklas neslysta rankoje, o jo kraštai, gaubiantys esminius pultelio kraštus, turi suteikti maksimalią apsaugą pultelio jautriausioms vietoms, jei šis būtų numestas.

„Survivor Play“ prekyboje turėtų pasirodyti dar šį rudenį, o jo kaina – 19,99 JAV dol.