Suskaičiavo, kiek kainuotų „Apple“ automobilis

Šiuo metu išmanusis laikrodis „Apple Watch Edition“, pasižymintis paauksuotu korpusu, yra brangiausias kompanijos „Apple“ parduodamas produktus. Tačiau jei gandai pasitvirtins ir „Apple“ išleis savo pačios kurtą automobilį, laikrodis gali prarasti brangiausiojo titulą.

Anot „Piper Jaffray“ analitiko Gene Munsterio, kaina, kurią tektų sumokėti už galutinę JAV technologijų kompanijos automobilio versiją, siektų apie 75 tūkst. JAV dolerių. Tai yra 4,5 karto daugiau už brangiausią „Apple Watch Edition“ modelį. Be to, ši kaina atstotų 100 vienetų išmaniojo telefono „iPhone 6s“.

Svetainei AppleCarFans.com duotame interviu Munsteris teigia: „2019-2020 metais bus „Apple“ automobilis, kurį galėsime pamatyti ir užsisakyti“. Tačiau analitikas teigia, kad anksčiausiai šio automobilio prekyba galėtų būti pradėta 2021 metais.

G. Munsteris mano, kad „Apple“ negamins automobilio pati, o greičiau pasitelks į pagalbą žinomą automobilių gamintoją. Turint omenyje tai, kad „Apple“ jau dabar pati negamina daugelio savo kurtų produktų, tokia teorija yra labai tikėtina. Be to, tokią idėją palaiko ir „Fiat“ vadovas.

Nors kol kas yra pasirodę tik gandų apie galimą „Apple“ automobilio pasirodymą, verta tikėti, kad „iPhone“ ir „iPad“ gamintoją ryšis įžengti į visiškai naują rinką. Mistiniam „Apple“ automobilio projektui netgi spėti suteikti „Titano“ vardą.

„Fiat“ vadovas siūlo „Apple“ pačiai nekurti automobilio

Italų automobilių gamintojo „Fiat“ vadovas Sergio Marchionne siūlo kompanijai „Apple“ jos planus kurti elektromobilį įgyvendinti į pačiai, o į pagalbą pasitelkiant kurį nors automobilių gamintoją.

„Jei jie turi potraukį kurti automobilį, patarčiau jiems prigulti ir palaukti, kol šitas noras praeis“, – pesimistiškai „Apple“ planus kurti savo automobilį apibūdino „Fiat“ vadovas.

Ženevos automobilių parodos metu duoto interviu metu S. Marchionne pridūrė, kad automobilių gamyba – kompleksinis verslas, o automobilių gamintojų rinkoje yra pakankamai gamintojų, kurie pajėgtų įvykdyti „Apple“ reikalavimus.

Kiek anksčiau buvo skelbta, kad Timas Cookas ir kiti aukšto rango „Apple“ vadovai dar 2014 metais apsilankė automobilio „BMW i3“ gamykloje Vokietijoje aptarti šio modelio kėbulo panaudojimą savo kuriamam automobiliui.

Tuo tarpu „Apple“ savo planų kurti automobilį, regis, neišsižada. Trečiadienį pasirodė pranešimų, kad kompanija išsinuomojo didžiules buvusias „Pepsi“ patalpas netoli „Apple“ būstinės Kalifornijoje, JAV. Manoma, kad šios patalpos bus skirtos automobilio kūrimo komandai.

Pamatykite, kaip „Range Rover“ visureigis valdomas su „iPhone“

„iPhone“ valdomas „Range Rover“

Automobilių gamintojas „Land Rover“ paskelbė apie savo planus kurti naują automobilių nuotolinio valdymo technologiją, kuri taps rimtu ir dideliu kompanijos žingsniu į savarankiškai vairuojančių automobilių rinką.

Norėdami parodyti savo pastangas, „Land Rover“ paviešino naują vaizdo įrašą, kuriame demonstruoja su išmaniuoju telefonu „iPhone“ nuotoliniu būdu valdomą visureigį „Range Rover Sport“.

Kompanijos kuriama sistema, kuri turėtų paversti automobilį visapusiškai autonominiu, leidžia manevruoti automobilį sudėtingose situacijose, kai, pavyzdžiui, norint įveikti trasą reikalinga matyti kelio reljefą, esantį po automobiliu.

Technologija leidžia automobilį manevruoti 180 laipsnių kampu, riboti arba didinti greitį, stabdyti.

Tiesa, kol kas nėra aišku, kada ši technologija pasieks į masinę gamybą leidžiamus modelius.