Aukcione parduoti seni Steve’o Jobso sandalai

Nesvarbu, kas toks Steve’as Jobsas ir kokios didelės kompanijos įkūrėjas jis buvo, bet jo senų sandalų įsigijimas aukcione neretam gali pasirodyti vis dar keistas. Tačiau vis tik atsirado entuziastų, kurie už juos paklojo nemažą sumą.

Šeštadienį vykusiame aukcione JAV buvo parduoti keli asmeniniai Steve’o Jobso daiktai, tarp kurių – sandalai, megztinis aukšta apykakle, naudotas „Seiko“ riešo laikrodis bei smulkūs aksesuarai, įskaitant vizitinę kortelę ir aštuntojo dešimtmečio „Apple“ pieštuką.

Daugumą šių daiktų yra dar iš tų laikų, kai S. Jobsas dirbo kompanijoje „NeXT“, kurią įkūrėjo po laikino pasitraukimo iš „Apple“. Šie daiktai buvo parduoti iš asmeninės Marko Sheffo kolekcijos. Jis aštuntajame dešimtmetyje rūpinosi Jobso nekilnojamuoju turtu bei su „Apple“ įkūrėju dalinosi organinės sodininkystės patirtimi.

Aukcione parduodamus daiktus buvęs S. Jobso pažįstamas surinkdavo po to, kai šis juos išmesdavo lauk. Anot M. Sheffo, „Apple“ įkūrėjas nemėgdavo turėti daug daiktų, todėl jam dažnai tekdavo tiesiog jų atsisakyti.

Tiesa, nėra aišku, kas ir už kiek įsigijo S. Jobso apavą.

Pietūs su „Apple“ vadovu aukcione surinko 200 tūkst. JAV dol.

„Apple“ vadovas Timas Cookas

Aukcionų organizatorių „Charitybuzz“ surengtas aukcionas, kurio laimėtojui yra suteikiama galimybė papietauti su „Apple“ vadovu Timu Cooku, surinko 200 tūkst. JAV dol., praneša organizatoriai.

Visi šie pinigai keliaus vienam JAV teisingumo ir žmogaus teisių gynimo centrui. Pagrindinė pačių pietų detalė yra tai, kad jie vyks „Apple“ būstinėje, įsikūrusioje Kupertino miestelyje, Kalifornijoje (JAV).

Kaip anksčiau skelbė organizatoriai, aukciono laimėtojas gaus netik galimybę dviems asmenims papietauti su T. Cooku, bet ir du VIP bilietus į sekantį „Apple“ renginį, per kurį įprastai pristatomi nauji kompanijos gaminiai ar paslaugos.

Tai jau ne pirmas kartas, kai aukcione yra varžomasi dėl pietų su brangiausios pasaulyje kompanijos vadovu. Pirmą kartą už tokią galimybę buvo surinkta 610 tūkst. JAV dol., o antrąjį – 330 tūkst. JAV dol.

Steve’o Jobso vizitinės iš „Apple“, „Pixar“ ir „NeXT“ iškeliavo į aukcioną

„Apple“ įkūrėjas Steve Jobs

„Apple“ įkūrėjo Steve’o Jobso vizitinės kortelės iš trijų pagrindinių jo gyvenimo darboviečių – technologijų kompanijų „Apple“ ir „NeXT“ bei animacinių filmų gamintojos „Pixar“ – ieško naujo savininko aukcione.

Pradinis mažiausias aukciono statymas buvo 600 JAV dol., tačiau dabar ši suma pasiekė 5 tūkst. JAV dol. ir vis auga. Visa aukciono metu surinkta pinigų suma bus paaukota vienai mokyklai Kalifornijoje.

Nei viena vizitinė kortelė, kurios visos buvo išleistos tarp 1984 ir 1990 metų, neįvardina S. Jobso kaip tiesioginio kurios nors kompanijos vadovo. Ant „Apple“ ir „Pixar“ vizitinių jis nurodomas kaip valdybos pirmininkas, o ant „NeXT“ kortelės – kaip kompanijos prezidentas.

Steve'o Jobso vizitinės kortelės

Kiek verti pietūs su „Apple“ vadovu Timu Cooku?

„Apple“ vadovas Timas Cookas

Ar galėtumėte įvertinti pinigų suma pašnekesį su pačios vertingiausios pasaulyje kompanijos vadovu? „Apple“ mano, kad galite, todėl nutarė galimybę prisėsti prie vieno stalo su jos vadovu Timu Cooku suteikti tam, kuris paaukos labdarai nemenką sumą pinigų.

Jau trečius metus iš eilės yra skelbiamas aukcionas, kurio metu gautas didžiausias statymas atitenka kovai už žmogaus teises centrui paremti. Aukciono laimėtojas gauna ne tik galimybę prisėsti prie pietų stalo pašnekesiui su Timu Cooku, bet ir du VIP bilietus į sekantį „Apple“ produktų ir paslaugų pristatymą.

Praėjusiais metais toks aukcionas su Timu Cooku surinko 330 tūkst. JAV dol. Aukcionus organizuojanti „Charitybuzz“ prognozuoja, jog šiais metais turėtų būti peržengta 100 tūkst. JAV dol. riba. Šiuo metu aukcionas yra pasiekęs 37,5 tūkst JAV dol. ribą ir iki jo pabaigos liko dar 21 diena.

Aukciono laimėtojas galės į susitikimą su Timu Cooku pasikviesti dar vieną žmogų, o numatoma pietų trukmė yra 1 valanda. Susitikimas galės įvykti abejoms pusėms priimtiniausiu metu, tačiau ne vėliau kaip 1 metai nuo aukciono pabaigos.

O svarbiausia, žinoma, tai, kad pietų kaina yra įtraukta į statomą sumą. Todėl nei „Apple“ vadovui, nei tiems dviems laimingiesiems piniginių daugiau tuštinti nereikės.

Labdaringame aukcione varžomasi dėl pietų su „Apple“ vadovu Timu Cooku

„Apple“ vadovas Timas Cookas

Labdaringus aukcionus organizuojanti internetinių aukcionų platforma „CharityBuzz“ siūlo susitikimą su „Apple“ vadovu Timu Cooku. Tiesa, prieš tai reikia laimėti aukcioną, pastačius didesnę sumą nei konkurentai.

Tai jau antras kartas, kuomet „CharityBuzz“ aukciono laimėtojui siūlo susitikimą su brangiausios pasaulyje bendrovės vadovu. Tiesa, pirmąjį kartą aukciono laimėtojas už 610 tūkst. JAV dol. tenkinosi kavos puodeliu su „Apple“ vadovu, o šį kartą laimėtojui atiteks galimybė su juo papietauti.

Aukciono taisyklėse rašoma, kad laimėtojas su T. Cooku galės bendrauti apie valandą. Pietūs į kainą įskaičiuoti, o pats susitikimas vyks Kupertino miestelyje, Kalifornijoje, abejoms pusėms „patogiu metu“. Tačiau laimėtojas aukciono prizu turės pasinaudoti ne vėliau kaip metai nuo aukciono pabaigos.

Anot „CharityBuzz“, aukciono prizo vertė „siekia 100 tūkst. JAV dol.“ Šiuo metu didžiausia pasiūlyta suma siekia 10,5 tūkst. JAV dol. Aukciono pabaiga – gegužės 13 diena.

Visi surinkti pinigai bus skirti žmogaus teisių gynimui ir teisingumo skiepijimui pasaulyje.