„iPhone SE“ pasižymės daugelio nemėgstama 16 gigabaitų vidine atmintimi?

Iki oficialaus išmaniojo telefono „iPhone SE“ debiuto likus vos kelioms dienoms, viešumoje pasirodė nuotrauka, kurioje matoma šio telefono įpakavimo galinė dalis. Iš nuotraukos galima suprasti, kad šį modelį visgi bus galima pasirinkti su 16 gigabaitų vidine atmintimi.

Jei nuotraukoje esanti „iPhone“ dėžutė iš tiesų priklauso dar neišleistam „Apple“ telefonui, tuomet aišku, kad „iPhone SE“ ne tik puikuosis tokiu pavadinimu, apie kurį kalbama jau kelis mėnesius, bet ir palaikys „Apple Pay“ atsiskaitymo sistemą, kurios pagrindiniu ingredientu laikoma NFC technologija.

Ant dėžutės taip pat rašoma, kad telefono komplektacijoje vartotojai ras „Lightning“ kabelį, „EarPods“ ausines, o telefonas palaikys pasaulinius mobiliojo ryšio tinklus.

„iPhone SE“ pakuotė

Visgi, įdomiausia yra tai, kad ant pakuotės puikuojasi 16 gigabaitų vidinės atminties ženkliukas. O tai reiškia, kad nepaisant didelės priešpriešos tokio dydžio „Apple“ telefonų atminčiai, „iPhone“ gamintoja vis vien išleis tokios talpos modelį.

Telefonas „iPhone 7“ – su 256 gigabaitų SSD atmintimi?

Italų tinklaraštis „HDblog“ internete paviešino kompanijos „SanDisk“ 256 gigabaitų SSD atminties lustų nuotraukas, kurie, spėjama, gali būti įmontuoti į kitos kartos išmanųjį telefoną „iPhone 7“.

Apie tokios talpos „Apple“ telefono pasirodymą gandai pasklido dar sausio mėnesį, kuomet kinų svetainė paskelbė apie „iPhone“ gamintojo planus išleisti 32, 128 ir 256 gigabaitų talpos telefonus.

NAND technologijos atminties lustus, kuriuos kuria „SanDisk“, „Apple“ praeityje jau yra panaudojusi keliuose „iPhone“ modeliuose: „iPhone 5“, „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“. Tačiau kituose modeliuose „Apple“ pasirinko naudoti tos pačios technologijos, bet kitų gamintojų – „Samsung“, „Toshiba“ ir „Hynix“ – lustus.

SanDisk atmintis

Šį gandą dar labiau sustiprina faktas, kad „SanDisk“ yra pavykę sukurti 256 gigabaitų atminties lustą, kuris yra mažesnis už 64 gigabaitų talpos konkurentų siūlomą alternatyvą.

Turint omenyje, kad „iPhone 7“ gali būti dar plonesnis už savo pirmtaką, mažiau vietos užimančio atminties modulio naudojimas būtų logiškas „Apple“ žingsnis.

Kol kas nėra aišku, ar „Apple“ kitos kartos „iPhone“ modelį vis dar išleis su 16 gigabaitų atmintimi, kuri susilaukė nemažai kritikos per pastaruosius metus.

Naujesnių „Apple“ kompiuterių naudotojai sulaukė galimybės padidinti SSD atmintį

Kompanija „Other World Computing“ (OWC) antradienį pristatė produktą, kuris pirmą kartą leis naujesnių „MacBook Pro“ su „Retina“ ekranu ir „MacBook Air“ kompiuterių naudotojams praplėsti vidinę kompiuterio SSD atmintį.

„Aura SSD“ praplėtimo rinkinį galima įsigyti dviejų skirtingų talpų: 480 gigabaitų arba 1 terabaito. Šis praplėtimas yra tinkamas 2013 metų pabaigos ar naujesniems „MacBook Pro“ su „Retina“ ekranu bei 2013 metų vidurio ar naujesniems „MacBook Air“ modeliams.

Tai reiškia, kad abiejų modelių naudotojai gali praplėsti kompiuterio atmintį net iki 8 kartų, jei jie yra įsigiję įrenginį su 128 gigabaitų atmintimi. Tiek 480GB, tiek 1TB praplėtimai yra galimi tiek „MacBook Pro“, tiek „MacBook Air“ kompiuteriams.

Kaip teigia OWC, jų sukurtas SSD praplėtimas yra sudarytas iš aukščiausios kokybės komponentų, kurie yra visiškai suderinami su „Mac“ kompiuteriais.

Pirkėjai gali rinktis „Aura SSD“ rinkinius, kurie sudaryti iš SSD praplėtimo, įrankių jo pakeitimui bei dėžutės senajai SSD talpai naudoti kaip išorinei, arba tik SSD praplėtimą.

Praplėtimo rinkinys su 480GB atmintimi kainuoja 399 JAV dolerius, o 1TB – 649 JAV dol. Juos galima įsigyti iš oficialios OWC svetainės.

„iOS 9“ atnaujinimai nebekels problemų įrenginio atminčiai

iOS 9

Kompanija „Apple“ su operacine sistema „iOS 9“ padarė keletą labai svarbių atnaujinimų, kurie padės suinstaliuoti atnaujinimus jiems nereikalaujant daug įrenginio vidinės atminties.

Dar praėjusių metų rudenį išleista „iOS 8“ sukėlė daugumai vartotojų tikrą galvos skausmą, kuris privertė juos ieškoti atsakymo į klausimą: kaip įdiegti sistemos atnaujinimą, kuris reikalauja 3 ar 4 gigabaitų laisvos įrenginio vietos?

Tačiau su „iOS 9“ tokių problemų nekils.

Sistemos atnaujinimams – „dieta“

Pirmiausia, „Apple“ drastiškai sumažino atnaujinimų dydį. Didžiausias „iOS 8“ atnaujinimas siekė net 4,58 gigabaito (GB) – daugiau nei ketvirtadalį „iPhone“ modelio su 16GB atminties. Palyginimui, „iOS 9“ atnaujinimas reikalauja kur kas mažiau – iki 1,3GB.

Tačiau neapsigaukite. „iOS“ atnaujinimas po jo įdiegimo neužima papildomos vietos ir vos tik jis yra įdiegiamas vietoje senosios operacinės sistemos, atnaujinimo failas ištrinamas.

„Apple“ laikinam ištrins aplikacijas

Jei 1,3GB yra vis dar aukščiau jūsų įrenginio laisvos atminties ribos, nauja „Apple“ sukurta funkcija išspręs ir šią situaciją. Jei bandysite atsisiųsti „iOS 9“ atnaujinimą ir ir jūsų įrenginyje pritrūks jam vietos, sistema pasiūlys trumpam ištrinti kai kurias jūsų aplikacijas. Tačiau vos tik atnaujinimo atsiuntimas ir įdiegimas bus sėkmingai atliktas, sistema automatiškai atsiųs aplikacijas su visais jūsų duomenimis.

Senamadiškas, bet patikimas būdas atnaujinti

Jei jūsų įrenginyje išties trūksta laisvos atminties atnaujinimui ir nenorite, kad dalis jūsų aplikacijų būtų ištrintos – net ir laikinam, jūs visada turite galimybę atnaujinti operacinę sistemą senamadišku, bet patikimu būdu. Tam jums prireiks tik laido sujungimui su kompiuteriu, jame įdiegtos „iTunes“ programos ir interneto ryšio.

„iPhone 6S“ minimali talpa gali būti 32 gigabaitai?

„iPhone“ kamera

Kinų tinklaraštis „M.I.C. Gadget“ skelbia, kad sekančios kartos išmanusis telefonas „iPhone“ vartotojus gali pasiekti ne su įprasta minimalia 16 gigabaitų, o su 32 gigabaitų vidine atmintimi.

Tokie gandai pasklido po to, kai „iPhone“ surenkančios gamintojos „Foxconn“ darbuotojai prasitarė apie naujausio „Apple“ išmaniojo telefono pakuotę.

Teigiama, kad jau ankstyvoje „iPhone 6S“ gamybos stadijoje telefono pakuotės yra žymimos 32, 64 ir 128 gigabaitų simboliais.

Tai jau ne pirmas pranešimas apie tai, kad „Apple“ gali atsisakyti daug kam per mažo telefono vidinės atminties dydžio. Tiesa, neseniai nutekintose tariamai „iPhone 6S“ nuotraukose matoma sisteminė plokštė su 16 gigabaitų atmintimi. Tačiau manoma, kad tokią atmintį „Apple“ gali naudoti tiesiog testams skirtuose modeliuose.

Spėjama, kad „iPhone 6S“ bus šiek tiek storesnis už pirmtaką dėl naujos „Force Touch“ technologijos panaudojimo ekrane, pasižymės auksinės–rožinės spalvos korpuso pasirinkimu, turės 12 megapikselių, 4K vaizdą filmuojančią kamerą.

„iOS 9“ prieš atnaujinimus automatiškai trins aplikacijas laisvos vietos padidinimui

„iOS 9“ pranešimas

Atsinaujinimas į naujesnę „iOS“ versiją dažnai yra nelengva užduotis, o ypač – jei turite įrenginį su 16 ar mažiau gigabaitų vidine atmintimi. Tačiau su „iOS 9“ tai padaryti taps kur kas paprasčiau.

Rudenį pasirodysianti operacinė sistema „iOS 9“ siūlys vartotojams prieš atnaujinimus automatiškai ištrinti jų turimas kai kurias aplikacijas. Tačiau jaudintis neverta – sistema jas po atnaujinimo gražins atgal į jų buvusią vietą.

Toks pasiūlymas vartotojams bus rodomas tuomet, kai norint atsinaujinti į naujesnę „iOS“ versiją įrenginyje trūks vietos atnaujinimo instaliaciniam failui.

Praėjusį rudenį pasirodžiusios operacinės sistemos „iOS 8“ atnaujinimai reikalavo net 4 gigabaitų laisvos įrenginio vietos. O štai „iOS 9“ atnaujinimas, kaip skelbia „Apple“, sieks apie 1,3 gigabaito.

Konferencijos „WWDC 2015“ metu „Apple“ atskleidė, kad atnaujinimai reikalaus mažiau vietos dėl to, kad nuo šiol juos atsiuntus nebus atliekamas išarchyvavimas. Be to, įrenginio operacinę sistemą bus galima automatiškai atnaujinti ir nuėjus miegoti.

„OS X El Capitan“ atvers kelią trečių šalių SSD diskų keitimui

SSD diskas

Su naujausia operacine sistema „OS X El Capitan“ kompanija „Apple“ vartotojams suteiks galimybę pilnavertiškai naudotis trečių šalių SSD diskais, praneša „MacRumors“. Tai reiškia, kad ne tik „Apple“ patvirtinti diskai palaikys TRIM technologiją.

TRIM – tai technologija, kuri leidžia operacinei sistemai nustatyti, kurios kietojo disko vietos yra nenaudojamos ir kurias galima ištrinti bei užpildyti nauja informacija. Be TRIM technologijos palaikymo, vartotojai gali pastebėti kur kas lėtesnį disko veikimą jį beveik užpildžius.

Oficialiai TRIM palaikymą turėjo tik „Apple“ kietieji diskai. Ir nors buvo sukurtas įrankis, leidžiantis TRIM technologijos palaikymą suteikti ir trečių šalių diskams, įrankis tapo nebenaudingas po „OS X Yosemite“ atnaujinimo, kai „Apple“ panaikino galimybę jam funkcionuoti.

Ir nors daugeliui vartotojų tai nėra itin naudinga informacija iš „Apple“, tiems, kurie nori pagreitinti savo senesnį „Mac“ kompiuterį ir suteikti jam antrą gyvenimą, tai yra gera žinia.

„OS X El Capitan“ oficialiai taps prieinama nuo šio rudens.