Steve’as Wozniakas apie greit pasirodysiantį S. Jobso filmą atsiliepia tik geriausiais žodžiais

Spalio 9 dieną kino teatrus visame pasaulyje pasieksiantis filmas apie legendinį technologijų pasaulio genijų ir kompanijos „Apple“ įkūrėją Steve’ą Jobsą dar nepasirodžius ekranuose jau susilaukia gausybės teigiamų atsiliepimų.

Štai vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve’as Wozniakas greitai pasirodysiantį filmą vadina itin autentišku – priešingai nei tą, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Holivudo žvaigždė Ashtonas Kutcheris.

„Pamatęs dalį filmo pasijaučiau taip, lyg iš tikrųjų stebėčiau Steve’ą Jobsą ir kitus, o ne aktorius vaidinančius juos“, – teigė S. Wozniakas.

„Sony“ inicijuotame, tačiau vėliau į „Universal Pictures“ rankas patekusiame filme pagrindinį vaidmenį atlieka aktorius Michaelis Fassbenderis, scenarijaus autorius Aaronas Sorkinas, o režisierius Danny Boyle’as.

Kviečiame pasižiūrėti filmo pristatymą.

„Oskaro“ laureatą operatorių R.Carpenterį įkvėpė filmavimas istoriniame S.Jobso įtėvių garaže

Kadras-is-filmo-Jobs-4

Tai yra vienas žymiausių garažų pasaulyje. 2066 Crist Drive, Los Altos, Kalifornijos valstijoje esantis namas iš išorės niekuo nesiskiria nuo kitų apylinkės pastatų. Tačiau būtent čia būsimasis technologijų genijus S.Jobsas kartu su draugu Steve‘u Wozniaku savo rankomis surinko pirmuosius „Apple“ kompiuterius.

Šį savaitgalį Lietuvos kino teatruose pradėto rodyti filmo „Jobs“ kūrėjams buvo suteiktas išskirtinis leidimas filmuoti šiame garaže.

Filmo operatorius Russellas Carpenteris, pelnęs „Oskarą“ už operatoriaus darbą juostoje „Titanikas“, teigė, kad galimybė filmuoti S.Jobso įtėvių garaže įkvėpė jį ir visą kūrybinę grupę. „Visa komanda buvo labai sujaudinta. Buvo nuostabu taip pradėti filmavimo darbus. Bet dar svarbiau, kad šį istorinį garažą savo akimis pamatys filmo žiūrovai“, – sakė R.Carpenteris.

Tuo tarpu filmo režisierius Joshua Michaelas Sternas iš pradžių buvo skeptiškai nusiteikęs dėl filmavimo autentiškoje vietoje. Holivudo kino kūrėjas nerimavo dėl techninių dalykų – ar pavyks nedidelėje erdvėje sudėlioti kadro kompoziciją? Tačiau režisierius pakeitė nuomonę, vos tik pirmą kartą nuvyko apžiūrėti vietos.

„Neapsakoma būti ten, kur prasidėjo revoliucija“, – kalbėjo režisierius.

Dabar šis garažas yra turistų traukos centras. Į Silicio slėnį traukiantys turistai nepraleidžia progos įsiamžinti šalia „Apple“ gimtinės.

Turistai gali sudaryti visą sąrašą garažų, kuriuose atsirado technologijų kompanijos. „Hewlett-Packard“ yra vadinama pirmąja technologijų kompanija, gimusia garaže – 1939 metais ją  įkūrė Billas Hewlettas ir Davidas Packardas.

Dar viena technologijų milžinė – „Google“ – buvo pradėta Silicio slėnio garaže. Kai Stanfordo universiteto studentai Larry Page‘as ir Sergi Brinas sumanė paieškos sistemos projektą, jie įkūrė „Google“ kompaniją bičiulės Susan Wojcicki garaže (ji vėliau tapo kompanijos darbuotoja). 2006 metais „Google“ nusipirko iš Susan Wojcicki jos namą ir garažą, kuriame susikūrė ši imperija.

Istorinį „Apple“ garažą Lietuvos žiūrovai savo akimis galės išvysti kino teatruose, kur šiuo metu rodomas filmas „Jobs“.

Filmo „Jobs“ aktoriui Ashtonui Kutcheriui prireikė apie 60 porų „Levi‘s“ džinsų

Kadras iš filmo „Jobs“

„Levi‘s“ džinsai. „New Balance“ sportbačiai. Juodas džemperis su kaklu. Tai žymusis Steve‘o Jobso stilius.

Šiandien Lietuvos kino teatruose įvyks išankstiniai biografinio filmo „Jobs“, pasakojančio apie  technologijų amžiaus legendą Steve’ą Jobsą, seansai. Filmo kūrėjai užsibrėžė tikslą kuo autentiškiau atkurti kiekvieną pasakojamos istorijos detalę – nuo filmavimo Steve‘o Jobso tėvų garaže iki kostiumų.

Buvo pasamdytas mados istorikas, kuris surinko archyvinę medžiagą apie kiekvieną filme pasakojamą laikotarpį – o jis apima tris dešimtmečius.

„New Balance“ kompanija pagal senuosius modelius pagamino filmo kūrėjams lygiai tokius pačius sportbačius, kokius avėdavo Steve‘as Jobsas. „O štai „Levi‘s“ kompanija davė mums visą kalną džinsų“, – pasakojo filmo „Jobs“ kostiumų dizainerė Lisa Jensen.

Kostiumų dizainerė taip pat bendradarbiavo su „Cassara Brothers Clothiers“, kuri tiekdavo „Apple“ valdybos nariams kostiumus pirmaisiais kompanijos gyvavimo metais.

Steve’ą Jobsą vaidinęs Holivudo žvaigždė Ashtonas Kutcheris 75 kartus pakeičia drabužius per dvi filmo valandas, kurios apima 29 metų laikotarpį.

Kino kūrėjai juostą filmavo chronologiškai pagal įvykių seką. Ashtonas Kutcheris laikėsi Steve’o Jobso sukurtos „vaisių dietos“ (ji taip išsekino aktorių, kad jis net buvo paguldytas į ligoninę) ir filmavimo pradžioje numetė virš 10 kilogramų, kad būtų kuo panašesnis į novatorių jaunystėje.

Vėliau aktorius vis priaugdavo  svorio. Todėl kostiumų dailininkė turėjo apie 60 porų „Levi‘s“ džinsų specialiai Ashtonui Kutcheriui, kad būtų pasiruošusi visiems atvejams.

Pasak kostiumų dailininkės, jie kartu su aktoriumi aptardavo kiekvieną kostiumo detalę: kokį kaklaraištį  herojus turėtų ryšėti, kokius marškinius vilkėti.

Filmo režisierius Joshua Michaelas Sternas parengiamųjų darbų pradžioje paprašė kostiumų dailininkės, kad ji  nebijotų pateikti net ir komiškai iš šiandienos mados perspektyvos atrodančių kostiumų eskizų, nes filme vaizduojami žmonės jautėsi gražūs ir seksualūs su savo epochos apranga.

75 skirtingus Ashtono Kutcherio kostiumus Lietuvos žiūrovai galės išvysti jau šiandien išankstiniuose filmo „Jobs“ seansuose.