Filmo „Jobs“ aktoriui Ashtonui Kutcheriui prireikė apie 60 porų „Levi‘s“ džinsų

Kadras iš filmo „Jobs“

„Levi‘s“ džinsai. „New Balance“ sportbačiai. Juodas džemperis su kaklu. Tai žymusis Steve‘o Jobso stilius.

Šiandien Lietuvos kino teatruose įvyks išankstiniai biografinio filmo „Jobs“, pasakojančio apie  technologijų amžiaus legendą Steve’ą Jobsą, seansai. Filmo kūrėjai užsibrėžė tikslą kuo autentiškiau atkurti kiekvieną pasakojamos istorijos detalę – nuo filmavimo Steve‘o Jobso tėvų garaže iki kostiumų.

Buvo pasamdytas mados istorikas, kuris surinko archyvinę medžiagą apie kiekvieną filme pasakojamą laikotarpį – o jis apima tris dešimtmečius.

„New Balance“ kompanija pagal senuosius modelius pagamino filmo kūrėjams lygiai tokius pačius sportbačius, kokius avėdavo Steve‘as Jobsas. „O štai „Levi‘s“ kompanija davė mums visą kalną džinsų“, – pasakojo filmo „Jobs“ kostiumų dizainerė Lisa Jensen.

Kostiumų dizainerė taip pat bendradarbiavo su „Cassara Brothers Clothiers“, kuri tiekdavo „Apple“ valdybos nariams kostiumus pirmaisiais kompanijos gyvavimo metais.

Steve’ą Jobsą vaidinęs Holivudo žvaigždė Ashtonas Kutcheris 75 kartus pakeičia drabužius per dvi filmo valandas, kurios apima 29 metų laikotarpį.

Kino kūrėjai juostą filmavo chronologiškai pagal įvykių seką. Ashtonas Kutcheris laikėsi Steve’o Jobso sukurtos „vaisių dietos“ (ji taip išsekino aktorių, kad jis net buvo paguldytas į ligoninę) ir filmavimo pradžioje numetė virš 10 kilogramų, kad būtų kuo panašesnis į novatorių jaunystėje.

Vėliau aktorius vis priaugdavo  svorio. Todėl kostiumų dailininkė turėjo apie 60 porų „Levi‘s“ džinsų specialiai Ashtonui Kutcheriui, kad būtų pasiruošusi visiems atvejams.

Pasak kostiumų dailininkės, jie kartu su aktoriumi aptardavo kiekvieną kostiumo detalę: kokį kaklaraištį  herojus turėtų ryšėti, kokius marškinius vilkėti.

Filmo režisierius Joshua Michaelas Sternas parengiamųjų darbų pradžioje paprašė kostiumų dailininkės, kad ji  nebijotų pateikti net ir komiškai iš šiandienos mados perspektyvos atrodančių kostiumų eskizų, nes filme vaizduojami žmonės jautėsi gražūs ir seksualūs su savo epochos apranga.

75 skirtingus Ashtono Kutcherio kostiumus Lietuvos žiūrovai galės išvysti jau šiandien išankstiniuose filmo „Jobs“ seansuose.