„Oskaro“ laureatą operatorių R.Carpenterį įkvėpė filmavimas istoriniame S.Jobso įtėvių garaže

Kadras-is-filmo-Jobs-4

Tai yra vienas žymiausių garažų pasaulyje. 2066 Crist Drive, Los Altos, Kalifornijos valstijoje esantis namas iš išorės niekuo nesiskiria nuo kitų apylinkės pastatų. Tačiau būtent čia būsimasis technologijų genijus S.Jobsas kartu su draugu Steve‘u Wozniaku savo rankomis surinko pirmuosius „Apple“ kompiuterius.

Šį savaitgalį Lietuvos kino teatruose pradėto rodyti filmo „Jobs“ kūrėjams buvo suteiktas išskirtinis leidimas filmuoti šiame garaže.

Filmo operatorius Russellas Carpenteris, pelnęs „Oskarą“ už operatoriaus darbą juostoje „Titanikas“, teigė, kad galimybė filmuoti S.Jobso įtėvių garaže įkvėpė jį ir visą kūrybinę grupę. „Visa komanda buvo labai sujaudinta. Buvo nuostabu taip pradėti filmavimo darbus. Bet dar svarbiau, kad šį istorinį garažą savo akimis pamatys filmo žiūrovai“, – sakė R.Carpenteris.

Tuo tarpu filmo režisierius Joshua Michaelas Sternas iš pradžių buvo skeptiškai nusiteikęs dėl filmavimo autentiškoje vietoje. Holivudo kino kūrėjas nerimavo dėl techninių dalykų – ar pavyks nedidelėje erdvėje sudėlioti kadro kompoziciją? Tačiau režisierius pakeitė nuomonę, vos tik pirmą kartą nuvyko apžiūrėti vietos.

„Neapsakoma būti ten, kur prasidėjo revoliucija“, – kalbėjo režisierius.

Dabar šis garažas yra turistų traukos centras. Į Silicio slėnį traukiantys turistai nepraleidžia progos įsiamžinti šalia „Apple“ gimtinės.

Turistai gali sudaryti visą sąrašą garažų, kuriuose atsirado technologijų kompanijos. „Hewlett-Packard“ yra vadinama pirmąja technologijų kompanija, gimusia garaže – 1939 metais ją  įkūrė Billas Hewlettas ir Davidas Packardas.

Dar viena technologijų milžinė – „Google“ – buvo pradėta Silicio slėnio garaže. Kai Stanfordo universiteto studentai Larry Page‘as ir Sergi Brinas sumanė paieškos sistemos projektą, jie įkūrė „Google“ kompaniją bičiulės Susan Wojcicki garaže (ji vėliau tapo kompanijos darbuotoja). 2006 metais „Google“ nusipirko iš Susan Wojcicki jos namą ir garažą, kuriame susikūrė ši imperija.

Istorinį „Apple“ garažą Lietuvos žiūrovai savo akimis galės išvysti kino teatruose, kur šiuo metu rodomas filmas „Jobs“.