„Apple“: dėl pakeisto „Apple ID“ slaptažodžio teroristo „iPhone“ duomenys nepasiekiami

Netrukus po to, kai JAV teisingumo departamentas paprašė federalinio teismo priversti kompaniją „Apple“ vykdyti teismo sprendimą, kuriuo privalo padėti FTB prieiti prie teroristo telefone „iPhone“ esančių duomenų, „Apple“ pasidalino informacija apie valdžios veiksmus, kurie sumažino galimybę tai padaryti.

Anot „Apple“, teroristo „iPhone“ esančio „Apple ID“ paskyros slaptažodis buvo pakeistas nepraėjus nei parai nuo to laiko, kai telefonas pateko į teisėsaugos rankas. Jei slaptažodis nebūtų buvęs pakeistas, „Apple“ mano, kad jos inžinieriai būtų pasiekę telefono atsarginę duomenų kopiją, kurios taip reikalauja FTB.

FTB yra atskleidusi, kad turi prieigą prie visų savaitinių įrenginio atsarginių kopijų, kurios padarytos iki spalio 19 dienos. Tačiau „fedai“ siekia prieiti prie informacijos, kuri telefone atsirado po šios datos.

Šaltiniai skelbia, kad „Apple“ su FTB reguliariose diskusijose yra nuo sausio mėnesio pradžios. „iPhone“ kūrėja yra pasidalinusi su tyrėjais keturiais būdais, kaip galima būtų atkurti telefono informaciją. Vienas jų – prijungimas prie „Wi-Fi“ tinklo. Tokiu atveju telefonas pradėtų atlikinėti atsarginės kopijos kūrimą su visais tuo metu telefone esančiais duomenimis.

Tačiau vienam iš San Bernardino sveikatos departamento, kuriame dirbo teroristas, darbuotojui netyčia pakeitus „Apple ID“ slaptažodį buvo prarasta prieiga prie paskyros. Toks veiksmas buvo atliktas netrukus po kruvinos atakos, siekiant išgauti svarbios informacijos.

Išsiaiškinus, kad „Apple“ siūlomi būdai jau nebegali padėti prieiti prie duomenų, FTB paprašė jos sukurti „iOS“ versiją, kuri apeitų tokias ekrano užrakto funkcijas kaip laiko limitai ir automatinis duomenų ištrynimas dėl bandymo atspėti slaptažodį. Tačiau „Apple“ atsisako tai daryti, teigdama, kad toks įrankis gali būti panaudotas ateityje ir pažeistų milijonų „iPhone“ ir kitų „iOS“ įrenginių saugumą.

Kviečiame skaityti mūsų apžvalgą apie šį incidentą tarp „Apple“ ir FTB.