„Apple“ devintus metus iš eilės išrinkta kaip labiausiai gerbiama kompanija pasaulyje

Kompanija „Apple“ devintus metus iš eilės yra išrinkta kaip labiausiai vertinama kompanija pasaulyje. Šiuos rinkimus inicijuoja leidinys „Fortune“.

Skelbiama, kad pastarųjų metų rinkimuose susiformavo naujas „AAA“ standartas, nes pirmąsias tris vietas užėmė „Apple“, „Alphabet“ (arba kitaip – „Google“) ir „Amazon“. „Fortune“ pažymi, kad jau ketvirtą kartą labiausiai gerbiamų kompanijų sąraše pirmas tris vietas užima technologijų kompanijos, kurioms jau yra virš 40 metų.

Rinkimai buvo surengti apklausiant 4 tūkst. kompanijų vadovų, direktorių bei saugumo specialistų, kurie turėjo pateikti dešimt labiausiai gerbiamų kompanijų.

Respondentams buvo galima išrinkti iš pirmų 25 proc. praėjusių metų rinkimuose įvardintų kompanijų bei kompanijų, kurios savo rinkose buvo tarp lyderių.

„Amazon“ nutraukė prekybą televizijos priedėliu „Apple TV“

Prekyboje pasirodžius naujausiam ketvirtos kartos televizijos priedėliui „Apple TV“, internetinės prekybos milžinas „Amazon“ nutraukė prekybą šiuo įrenginiu.

„Amazon“ atsakymas į tokį sprendimą yra neaiškus. Kompanija teigia, kad nebenori klaidinti pirkėjų, todėl nuo šiol siūlys įsigyti savo vystomą alternatyvą „Apple TV“, kurią pavadino „Fire TV“.

Tuo galima įsitikinti apsilankius „Amazon“ interneto svetainėje. Paieškos laukelyje įvedus „Apple TV“ pavadinimą, ieškotojai nukreipiami į puslapį, kuriame galima išvysti minėtą „Amazon“ produktą bei kitus įrenginius.

iTouch.lt primena, kad „Apple TV“ jau yra prieinamas „Apple“ internetinėje parduotuvėje bei mažmeninės prekybos kompanijos parduotuvėse didžiosiose valstybėse.

Buvęs „Microsoft“ vadovas: „Apple“ išgelbėjimas buvo didžiausia klaida

Garsi korporacijos „Microsoft“ 150 milijonų JAV dolerių investicija į nekenčiamą „Apple“ 1997 metais, kai pastaroji, sugrįžus Steve’ui Jobsui, buvo ties bankroto riba, yra kvailiausias dalykas, kurį „Microsoft“ yra kada nors padariusi. Būtent taip teigia buvęs šios kompanijos vadovas Steve’as Ballmeris. 

Nors vienos didžiausių technologijų kompanijų buvęs generalinis direktorius šiuo metu daugiau laiko praleidžia pirmose eilėse NBA varžybose, „Bloomberg“ surengto interviu metu jis buvo paprašytas pakomentuoti „Microsoft“ kovą su „Amazon“.

Apie pastarąją kompaniją S. Ballmeris atsiliepia ne itin teigiamai ir teigia, kad tai nėra gera vieta dirbti. Tačiau „Apple“ nuveiktą darbą nuo 1997-ųjų, kuomet buvo investuota į šią kompaniją, atliko „nuostabų darbą“.

S. Ballmerio teigimu, vienintele tikra konkurente „Apple“ šiai dienai gali įstengti būti tik pati „Microsoft“, nes ji gamina ir programinę, ir techninę įrangą.

Kviečiame pasižiūrėti S. Ballmerio interviu su „Bloomberg“ vaizdo įrašą.

„Apple“ duomenų saugumas įvertintas aukščiausiu balu

„Apple“

Kompanija „Apple“ yra viena iš devynių kompanijų, kurių duomenų saugumas šiais metais yra įvertintas aukščiausiu balu. Tai nustatė „Electronic Frontier Foundation“ (EFF), paskelbdami kasmetinį saugumo sąrašą.

Tai yra jau penkti metai, kai „Apple“ patenka į šį sąrašą. Nors praėjusiais metais „Apple“ taip pat gavo 5 balus iš 5, tris metus prieš tai kompanija buvo įvertinta vos vienu balu iš penkių.

„Apple“ yra giriama už savo kasmetinį skaidrumo raportą, kuriuo pateikia informaciją apie valdžios sektoriaus duomenų reikalavimus, atskleidžiama duomenų saugojimo politika ir turinio pašalinimo prašymai.

Manoma, kad dabartinio „Apple“ vadovo Timo Cooko vykdoma politika ir yra didžiausia priežastis, kodėl kompanija tampa į saugumą ir privatumą orientuota kompanija.

Palyginimui, „Google“, „Amazon“ ir „Microsoft“ šiais metais buvo įvertintos 3 balais iš 5, o „Facebook“ ir „Twitter“ sulaukė keturių balų.

„Google“ ruošia „Apple TV“ konkurentą – „Android TV“

„Android TV“

Į internetą nutekėjo ekranvaizdžiai, iš kurių galima spręsti, kad interneto paieškos milžinė „Google“ ruošiasi išleisti savo televizijos priedėlį ir „Apple TV“ konkurentą, pavadinimu „Android TV“, skelbia „The Verge“.

Anot leidinio, „Android TV“ bus ne kompiuterinė platforma, o labiau pramogoms skirta vartotojo sąsaja, kuri veiks greitai, patogiai ir vartotojui siūlys be didesnio vargo pasiekti didžiulę filmų ir kitų medijos failų biblioteką.

Teigiama, kad „Android TV“ bus labai panašus į „Apple“ sukurtą ir seniai išleistą alternatyvą „Apple TV“. Vartotojo sąsaja, manoma, bus minimalistinė – vartotojas matys daug langelių su filmų, televizijos laidų, aplikacijų bei žaidimų viršeliais. „Android TV“ turėtų palaikyti ir išorinius žaidimo pultelius.

Jau seniau sklido gandų, kad „Google“ tariasi su keletu pagrindinių vaizdo aplikacijų kūrėjų, kad šie pradėtų kurti aplikacijas naujam kompanijos įrenginiui.

„Skaitmeninio turinio pasiekimas vartotojui turtų būti labai paprastas“, – rašoma slaptame „Google“ dokumente.

Tikimasi, kad „Android TV“ gali būti išleistas dar pirmame šių metų pusmetyje. Visai neseniai „Amazon“ išleido savo televizijos priedėlį „Fire TV“, o „Apple“ taip paturėtų netrukus atnaujinti „Apple TV“.

 „Android TV“

Naujausia „Amazon Kindle Fire“ reklama nukreipta prieš „iPad Air“

Kadras iš reklamos

Prie „Microsoft“ ir „Nokia“ prisideda ir elektroninės prekybos milžinė „Amazon“, išleidusi naują elektroninės knygų skaityklės „Kindle Fire“ reklamą, kurioje dėmesio sulaukia ne tik planšetinis kompiuteris „iPad Air“, bet ir „Apple“ vyriausiasis dizaineris Johnas Ive‘as.

Reklamoje atskleidžiama, kad „Kindle Fire“ turi ekraną nei „iPad Air“, yra 20 procentų lengvesnė ir kainuoja 120 JAV dol. mažiau.

Reklamos metu skamba dviejų skirtingų vyrų balsai: „Kindle Fire“ pristatinėja amerikietiško akcento balsas, o „iPad Air“ – britiško. Vyriausiasis „Apple“ dizaineris J.Ive‘as yra britas ir kalba itin panašiai, todėl internautai juokauja, kad būtent jį „Amazon“ siekė pamėgdžioti.

Kviečiame pasižiūrėti reklamą.