„MacBook“ su „Retina“ ekranu

„Apple“ pristatė itin ploną nešiojamąjį kompiuterį „MacBook“ su „Retina“ ekranu

„MacBook“ su „Retina“ ekranu

Kompanija „Apple“ pirmadienį San Franciske pristatė visiškai naują nešiojamą kompiuterį „MacBook“, kuris pasižymi itin plonu korpusu ir 12 colių įstrižainės aukštos raiškos „Retina“ ekranu. Būtent apie tokių specifikacijų modelį gandai netilo jau nuo praėjusių metų.

Naujojo modelio ekranas pasižymi 2304×1440 rezoliucija. Tai – ploniausias kada nors „Apple“ kompiuteryje panaudotas ekranas, kurio dėka naujojo „MacBook“ korpusas yra itin plonas. Be to, kompiuteris nuo savo pirmtakų išsiskiria nauja klaviatūra, kuri tęsiasi nuo vienos kompiuterio kraštinės iki kitos.

„Apple“ inžinieriams pavyko sukurti ir dar vieną naujovę. Tai – visiškas kompiuterio ventiliatoriaus atsisakymas. Ši naujovė leido susiaurinti korpusą ir išnaudoti korpuso vidinę talpą didesnės talpos baterijai. Kaip skelbia „Apple“, naujuoju „MacBook“ galima bus naudotis visą parą, t.y. baterija atlaikys iki 9 valandų ištiso naršymo internete.

„MacBook“ su „Retina“ ekranu

Prie talpios baterijos įgyvendinimo prisidėjo ir tai, kad sisteminė kompiuterio plokštė yra gerokai mažesnė už, pavyzdžiui, naujausio 11 colių „MacBook Air“ modelio – net 67 procentais. Naujojo „MacBook“ svoris nesiekia nei kilogramo.

Vartotojai galės rinktis dviejų standartinių modelių konfigūracijas: su 1,1GHz „Intel Core M“ procesoriumi ir 256 gigabaitų talpos vidine atmintimi arba 1,2GHz tos pačios kartos procesoriumi ir 512GB atmintimi.

Be to, anoduoto aliuminio korpusu pasižymintis kompiuteris nudžiugins ir išskirtinumą mėgstančius vartotojus: galima bus rinktis iš auksinės, pilkos ar sidabrinės spalvų korpusų.

„MacBook“ su „Retina“ ekranu

Tiesa, kompiuterio korpuse galima pasigesti jungčių gausos. „Apple“ visas galimas jungtis sujungė į vieną ir pavadino tai USB-C technologija. Nuo šiol, norint įkrauti kompiuterio bateriją, prijungti jį prie projektoriaus ar perkelti rinkmenas į ar iš išorinės laikmenos, teks naudotis viena jungtimi. Tačiau „Apple“ tikina, kad kartu bus galima įsigyti specialius adapterius kiekvienai jungčiai, o visa ši technologija yra plono kompiuterio korpuso priežastis.

Naujasis „MacBook“ su „Retina“ ekranu prekyboje JAV pasirodys balandžio 10 dieną ir kainuos nuo 1299 JAV dol. Kada pasirodys ir kiek kainuos šis kompiuteris Lietuvoje – kol kas neaišku.

„MacBook“ su „Retina“ ekranu