„Apple” įsigijo vietos nustatymo duomenų analizavimo kompaniją

iOS 9

Technologijų milžinė „Apple” įsigijo kompaniją „Mapsense” — startuolį (angl. — startup), kuris vysto įrankį, analizuojantį iš vietos nustatymo surinktus duomenis, skelbia „Re/code”.

Anot šaltinių, už 25-30 mln. JAV dolerių įsigytos kompanijos 12 žmonių komanda prisijungs prie „Apple”.

„Mapsense” iki šiol siūlė programuotojams įrankį, kuris gebėjo organizuoti didžiules vietos nustatymo duomenų bazes.

Paklausta apie įsigijimą, „Apple” pateikė savo standartinį atsakymą: „retkarčiais „Apple” perka mažesnes kompanijas ir mes įprastai nekomentuojame savo tikslų ar planų”.

Pažymima, kad „Apple” neseniai uždarė kitą neseniai įsigyta kompaniją „HopStop”, kuri padėjo į mobiliąją operacinę sistemą „iOS 9” integruoti viešojo transporto tvarkaraščius. 

Su „Google Street View“ po gatves gali dairytis jau ir „iPhone“ vartotojai

Google-Street-View

Interneto paieškos milžinė „Google“ išleido aplikaciją „Google Street View“, skirtą „iPhone“, kuri suteikia galimybę stebėti panoraminius gatvių bei kelių vaizdus.

Įdomu yra tai, kad aplikacija ne tik leidžia naudotis įprasta klaidžiojimo po gatves funkcija, bet ir galimybe pačiam vartotojui įkelti panoramines nuotraukas į „Google Maps“ žemėlapius, kurie prieinami ir kitiems vartotojams.

„Google Street View“ startavo 2007 m. gegužės 25-ąją. Iš pradžių apėmė tik didžiausius JAV miestus, bet vėliau tapo prieinami ir užmiesčio vietovių bei iš viso 45 valstybių vaizdai.

„Street View“ dėka galima apžiūrėti, pavyzdžiui, namą, kitą statinį ir jo aplinką dar prieš atvykstant į jį, planuoti keliones ar aptarti konkrečią susitikimo vietą.

„Google Street View“ galima nemokamai atsisiųsti iš „App Store“.

„Nokia“ pristatė nemokamą „iPhone“ navigaciją „HERE“

„iPhone“ navigacija „HERE“

Kompanija „Nokia“ trečiadienį išleido populiarios savo pačios vystomos navigacijos programos „HERE“ versiją, skirtą išmaniesiems telefonams „iPhone“.

„HERE“ aplikacija pasižymi daugiau kaip 100 šalių žemėlapiais, virtualiu balso asistentu, realia transporto grūsčių ir eismo įvykių informacija daugiau kaip 40 šalių, viešojo transporto maršrutais ir kryptimis 900 miestų.

Be to, navigacija galima naudotis net ir be interneto, jei prieš tai vartotojas bus atsisiuntęs norimos šalies žemėlapį į įrenginio atmintį. „HERE“ taip pat leis palyginti atstumus vykstant automobiliu, viešuoju transportu ar pėsčiomis ir išsirinkti geriausią maršrutą.

Tiesa, nors vartotojai gali naudotis navigacija ir Lietuvoje bei naudotis Lietuvos žemėlapiu be interneto, kol kas girdėti navigacijos balso komandas lietuvių kalba nėra galimybės.

Navigaciją „HERE“ galima nemokamai atsisiųsti iš „App Store“. Suderinama su „iPhone“ ir „iPod touch“.

„Apple“ įsigyjo rekomendacijų aplikaciją „Spotsetter“

„Apple“ įsigyjo rekomendacijų aplikaciją „Spotsetter“

Kompanija „Apple“, kaip jai ir įprasta, viešai neskelbdama įsigijo rekomendacijų aplikaciją „Spotsetter“, praneša „TechCrunch“. Tuoj po įsigijimo aplikacija buvo pašalinta iš elektroninės parduotuvės „App Store“.

„Spotsetter“ leisdavo vartotojams rašyti rekomendacijas apie jų pamėgtas vietas, o taip pat matyti draugų rekomendacijas, dažniausiai apie maitinimo įstaigas.

Manoma, kad pagrindinė įsigijimo priežastis yra interaktyvus aplikacijos žemėlapis, leidžiantis patogiai stebėti vietoves, kuriose lankėsi draugai ir apie kurias jie parašė atsiliepimus.

Be to, vienas iš aplikacijos kūrėjų yra buvęs „Google Maps“ kūrimo komandos narys, todėl visai tikėtina, jog aplikacijos įsigijimas gali būti susietas su pačios „Apple“ žemėlapių sistemos tobulinimu.

Nors įsigijimo kaina nėra skelbiama, teigiama, kad ji yra „gana nemaža“.

„Nokia“ iš „App Store“ pašalino savo žemėlapius, kaltina „iOS 7“ pokyčius

„Nokia“ žemėlapių aplikacija „HERE“

Telekomunikacijų bendrovė „Nokia“ nusprendė pašalinti populiarią žemėlapių aplikaciją „HERE“ iš „Apple“ mobiliųjų aplikacijų parduotuvės „App Store“. Tokį sprendimą bendrovė grindžia pokyčiais operacinėje sistemoje „iOS 7“.

Paprašyta pakomentuoti plačiau, „Nokia“ išplatino atsakymą.

„Mes nusprendėme pašalinti „HERE“ žemėlapius iš „App Store“ dėl pasikeitimų „iOS 7“, kurie kenkia vartotojų naudojimuisi aplikacija. Tačiau „iPhone“ vartotojai ir toliau gali naudotis „HERE“ žemėlapiais, naršyklėje suvedę m.here.com“, – teigiama pranešime.

Naudojotės šiais žemėlapiais? Jei taip – pasidalinkite savo nuomone komentaruose.