„Apple“ pripažino: muzikos grotuvas „iPod“ jau „miręs“

Muzikos grotuvas „iPod touch“

Ne paslaptis, kad „Apple“ muzikos grotuvo „iPod“ verslas sekasi ne itin gerai, tačiau kompanija ilgą laiką šį įrenginį laikė tarp pačių svarbiausių produktų savo svetainės meniu juostoje.

Tačiau tai pasikeitė pirmadienį, kuomet prasidėjo kasmetinė „Apple“ programuotojų konferencija „WWDC“. Jos metu oficialioje „Apple“ svetainėje esančiame pagrindiniame meniu „iPod“ nuoroda buvo pakeista į tiesiog „Music“.

Žinoma, muzikos grotuvas dar nedingo visiškai. Jį galima rasti nukeliavus į „Apple“ internetinę parduotuvę arba „Music“ puslapio pačioje apačioje.

Tačiau toks meniu pasikeitimas neabejotinai yra svarbus. Pastaruosius kelis ketvirčio rezultatų skelbimuose „Apple“ nutylėjo „iPod“ pardavimų skaičius, įtraukdama juos į bendrą sumą su „Apple TV“ bei „Beats“ gaminiais ir aksesuarais.

Paskutinis kartas, kada „Apple“ skelbė „iPod“ pardavimų statistika, buvo 2014 metų ruduo. Tuomet kompanija pardavė 2,6 milijono „iPod“ grotuvų, kurie atnešė 410 mln. JAV dolerių pajamas.

Šie skaičiai, be abejonės, yra gerokai mažesni už „iPhone“, „iPad“ ir „Mac“ pardavimus, o nuo praėjusių oficialių rezultatų skelbimo jie greičiausiai dar sumažėjo.

Manoma, kad „Apple“ taip ilgai laikė „iPod“ tarp pagrindinių produktų dėl to, kad šis muzikos grotuvas yra svarbus kompanijos istorijai. „iPod“ dominavo pasauliniuose muzikos grotuvų pardavimuose beveik dešimtmetį nuo pat 2001-ų metų.

Kaip pagrindinę „iPod“ populiarumo sumažėjimo priežastį galima įvardinti „iPhone“, kuris vartotojams suteikia tas pačias „iPod“ funkcijas su papildomomis skambinimo ir mobilaus interneto galimybėmis.

Ir nors „Apple“ dar galutinai nenumarina „iPod“ grotuvo, ateis ta diena, kai tai taps neišvengiama.

Naujasis (viršuje) ir senasis meniu
Naujasis (viršuje) ir senasis meniu

Gyvai: sekite naujienas iš „WWDC 2015“ pristatymo

Pirmadienį prasideda kasmetinė programuotojų konferencija „WWDC 2015“, kurios metu jos rengėja kompanija „Apple“ pristatys naujus produktus ar paslaugas.

Konferencijos pristatymas prasideda pirmadienį, 20 val. Lietuvos laiku.

Apie tai, ko tikėtis iš „Apple“ konferencijos metu, skaitykite čia. Galite stebėti konferencijos pristatymą ir internetu.

Svarbiausias naujienas iš „WWDC 2015“ pristatymo portale iTouch.lt sekite gyvai nuo 20 val.

Žemiau pateikiame „gyvą“ naujienų srautą.

 

Atsisiųskite „WWDC 2015“ darbalaukį savo „iPhone“ ar „iPad“

Pirmadienį San Franciske (JAV) prasideda kasmetinė kompanijos „Apple“ programuotojų konferencija „WWDC 2015“, kurios metu įprastai galima sulaukti įvairių pristatomų naujovių ir kompanijos produktų vartotojams.

Ta proga dizaineris Thientamas Bachas sukūrė išmaniesiems telefonams „iPhone“ ir planšetiniams kompiuteriams „iPad“ skirtus konferencijos tematikos darbalaukius. Savo įrenginiui skirtą darbalaukį galite atsisiųsti paspaudę žemiau pateiktas nuorodas:

Taip pat, galite atsiųsti visų darbalaukių rinkinį paspaudę čia.

„New York Times“: konferencijos „WWDC 2015“ metu naujo „Apple TV“ neišvysime

Jau kitą savaitę prasidėsiančioje konferencijoje „WWDC 2015“ neišvysime naujo televizijos priedėlio „Apple TV“, skelbia „New York Times“.

„Tie nekantriausieji naujo „Apple TV“, deja, turės palaukti. Kompanija nusprendė sustabdyti pristatymą, nes produktas nėra paruoštas demonstruoti“, – rašo leidinys.

Nors iš pradžių buvo pranešta, kad nauja „Apple TV“ paslauga nepasirodys konferencijos metu, daugelis vis vien tikėjo pristatymo, kurio metu būtų pristatytas naujasis priedėlis su „Siri“ integracija ir trečių šalių aplikacijų palaikymu.

Teigiama, kad „Apple“ planus pristatyti atnaujintą „Apple TV“ sustabdė kažkur gegužės mėnesio viduryje, nes nutarė iš esmės atnaujintą priedėlį pristatyti kartu su nauja televizijos transliavimo paslauga.

Ko tikėtis iš „Apple“ konferencijos „WWDC 2015“ metu, skaitykite čia.

„WWDC 2015“: ko tikėtis iš „Apple“? ATNAUJINTA 20:10 val.

Iki technologijų konferencijos „WWDC 2015“ pradžios likus visai nedaug laiko, jau darosi gana aišku, ką šių metų konferencijoje gali pristatyti jos rengėja kompanija „Apple“. 

Nors konferencija yra orientuota į programuotojus, kurie kuria aplikacijas „Apple“ programinei įrangai, jos metu ne vienas paprastas kompanijos produktų vartotojas gali taip pat pasidžiaugti šiuo renginiu, nes yra pristatoma nauja „iOS“ versija ir kitos naujovės.

Šių metų konferencijoje, kuri vyks San Francisko (JAV) mieste įsikūrusiame konferencijų centre „Moscone Center“, tikimasi išvysti mobiliąją operacinę sistemą „iOS 9“, atnaujintą „Apple TV“ priedėlį ir galbūt net naują muzikos transliavimo internetu paslaugą.

Tačiau apie viską – nuo pradžių.

„iOS 9“

„WWDC 2015“ būtų neįprasta konferencija, jei neišvystume „iOS 9“, apie kurią jau kalbama nuo pat „iOS 8“ išleidimo. Nors naują versiją galime išvysti jau pirmadienį, tai dar nereiškia, kad iškart galėsime ja naudotis. Įprastai „Apple“ naują „iOS“ versiją, kurią pristato vasarą, vartotojams leidžia įsidiegti į savo „iOS“ įrenginį tik rudenį. Žinoma, tuo metu galima mėginti bandomąsias operacinės sistemos versijas.

Anot gandų, „iOS 9“ labiausiai bus susitelkta į pačios sistemos veikimo gerinimą, tačiau su ja taip pat gali pasirodyti keletas naujų funkcijų, pavyzdžiui, tiesioginiai viešojo transporto tvarkaraščiai „Apple“ žemėlapiuose. Be to, visai neseniai pasirodė pranešimų, kad „iOS 9“ sistemos šriftas gali būti pakeistas į tokį, koks naudojamas išmaniajame laikrodyje „Apple Watch“.

O svarbiausia yra tai, kad pagaliau „iOS“ gali suteikti vartotojams taip ilgai lauktą funkciją – kelių programų viename lange režimą, kuriuo konkurentai jau seniai lepina savo vartotojus.

„OS X 10.11“

Jei „Apple“ tęs savo „Mac“ kompiuteriams skirtos operacinės sistemos numeravimą, „WWDC 2015“ metu turėtume išvysti „OS X 10.11“. Kol kas visi spėlioja, kaip didžiausia IT kompanija pasaulyje pavadins šią versiją – Mamutu, Monterėjum ar Sonoma? Kaip bebūtų, „Apple“ yra užregistravusi gausybę prekės ženklų, todėl belieka tik spėlioti, kuris bus pasirinktas šį kartą.

„OS X 10.11“ naujovės greičiausiai nepriblokš labiau nei šios versijos pavadinimas. Kaip ir „iOS 9“, taip ir „Mac“ operacinė sistema bus orientuota į klaidų ištaisymą ir veikimo optimizaciją. Tačiau šalia to turėtume išvysti ir balso agento „Siri“ palaikymą, kontrolės centrą, patobulintą „Spotlight“ paiešką, sunkiau įveikiamą apsaugos sistemą, praplėstą tęstinumo (angl. – Continuity) režimą bei kitus patobulinimus.

„Apple TV“ ir jam skirtas „App Store“

Šiam mažam televizijos priedėliui metas pateisinti skaitmeninio išmanių namų centro vardą, kurio jis dar nenusipelnė dėl per daug apribotų galimybių. Nors „Apple“ konferencijos metu neketina parodyti internetinės televizijos paslaugos, tai nereiškia, kad negali būti atnaujinta „Apple TV“ techninė ir programinė įranga.

„Apple TV“ vartotojo sąsaja jau senokai prašosi trečių šalių aplikacijų palaikymo. Programuotojams skirta terpė išplėsti priedėlio galimybes tikrai gali pasirodyti jau kitą savaitę kartu su tokiomis techninėmis galimybėmis: 4K televizoriaus palaikymas, papildoma atmintis ir naujas pultelis (galbūt net su liečiama dalimi).

ATNAUJINTA 20:10 val.: kaip skelbia „New York Times“, naujo „Apple TV“ konferencijos metu neturėtume išvysti.

„Apple TV“ konceptas
„Apple TV“ konceptas

„Apple Watch“

Daugelis naujausio „Apple“ produkto – išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ – vartotojų skundžiasi pernelyg lėtai veikiančiomis gamyklinėmis laikrodžio aplikacijomis. Vienas „Apple“ vadovų Jeffas Williamsas jau yra prasitaręs, kad patobulinimas yra pakeliui, todėl konferencijos pristatymas būtų puikus metas šiam patobulinimui pasirodyti.

Tikėtis „Apple Watch“ atnaujinimo iš techninės pusės neverta – laikrodis tik šio mėnesio pabaigoje turėtų atgulti į „Apple“ parduotuvių lentynas.

„HomeKit“

Nuo tada, kai per praėjusių metų „Apple“ pristatė „HomeKit“ įrangą, kompanija išliko gana tyli apie šią išmanių namų sistemą. Tačiau šių metų konferencijoje „HomeKit“ gali užimti kur kas svarbesnę rolę. Greičiausiai bus paaiškinta, kaip patogiai „HomeKit“ gali sujungti tokias sistemas kaip „Apple TV“, termostatai, durų užraktai ir kt. į vieną visumą.

„Apple Pay“

Mobiliųjų mokėjimų sistema išsivystė greičiau, nei buvo galima tikėtis, kai „Apple“ ją pristatė praėjusiais metais. Kadangi „Google“ praėjusią savaitę viešai pademonstravo savo atitikmenį „Android Pay“, „Apple“ gali pasistengti dar labiau sužavėti savo ir taip sklandžiai veikiančia mokėjimų sistema.

„Beats“ arba muzika internetu

Bene ryškiausiai „WWDC 2015“ metu turėtų spindėti „Apple“ muzikos transliavimo internetu paslauga, kuri, anot gandų, per mėnesį vartotojui gali atsieiti 10 JAV dolerių. Prie šios paslaugos populiarinimo, teigiama, turėtų prisidėti tokios muzikos žvaigždės kaip Drake’as, Pharrellis Williamsas ir Davidas Guetta, o gal net ir pats „Beats“ įkūrėjas Dr. Dre.

Įdomiausia yra tai, kad nėra aišku, kokias išskirtinas nuo kitų muzikos transliavimo internetu paslaugų, kaip „Spotify“ ar „Rdio“, slepia „Apple“. Tad teks tiesiog palaukti ir pamatyti patiems.

Apie svarbiausias naujienas iš konferencijos „WWDC 2015“ skaitykite portale iTouch.lt. Konferenciją bus galima stebėti ir internetu.

„Apple“ pradėjo ruoštis pirmadienį prasidėsiančiai konferencijai „WWDC 2015“ nuotraukų galerija nuolat atnaujinama

Kompanija „Apple“ pradėjo ruošti „Moscone Center“ pastatą pirmadienį prasidėsiančiai technologijų konferencijai „WWDC 2015“, kurios metu tikimasi išvysti programinės ir techninės įrangos naujovių.

Kaip ir kiekvienais metais, „Apple“ savo kasmetinei konferencijai renkasi tą patį konferencijų centrą San Francisko mieste, puošdama jo išorę išskirtinai tų metų konferencijai sukurtais grafiniais elementais, o pastato viduje pakabindama su naujausiomis „iOS“ ir „OS X“ operacinėmis sistemomis susijusius plakatus, kurių dar niekas nebūna matęs iki tol.

Pastato išorėje jau dabar matyti pradėtas dekoruoti „Apple“ logotipas, kurio dabar galima išvysti tik viršutinę dalį. Per ateinančias kelias dienas „Apple“ turėtų užbaigti pastato išorės dekoravimą, todėl pastoviai atnaujinsime nuotraukų galeriją, kurią galite peržiūrėti žemiau.

Be „iOS 9“ ir „OS X 10.11“ taip pat tikimasi išvysti ir naują „Apple“ muzikos transliavimo internetu paslaugą bei galbūt atnaujintą „Apple TV“ priedėlį.

Konferencija „WWDC 2015“ prasidės jau pirmadienį. Apie svarbiausius įvykius iš konferencijos informuos portalas iTouch.lt.

Kviečiame žiūrėti nuotraukų galeriją (atnaujinta birželio 6 d., 10:10 val.).

„Apple“ transliuos konferenciją „WWDC 2015“ internetu

Kompanija „Apple“ patvirtino, kad technologijų konferencija „WWDC 2015“, kuri prasidės birželio 8 dieną, pirmadienį, bus transliuojama gyvai internetu.

Tai paaiškėjo po to, kai kompanija atnaujino „Apple TV“ skirtą „Apple“ renginių kanalą, kuriame pasirodė būtent šių metų konferencijai skirta sekcija.

Tiesa, nors „Apple“ savo oficialioje svetainėje dar neskelbia apie transliaciją internetu, manoma, kad ją galės stebėti ir „Mac“ bei „iOS“ vartotojai per naršyklę „Safari“.

Konferencijoje „WWDC 2015“ tikimasi išvysti atnaujintas operacines sistemas „iOS 9“ ir „OS X 10.11“, naują kompanijos muzikos transliavimo internetu paslaugą bei atnaujintą „Apple TV“ priedėlį.

Kaip ir visada, iTouch.lt informuos apie svarbiausias konferencijos naujienas.