„Google“, „Facebook“ ir kitos technologijų kompanijos seks „Apple“ pavyzdžiu – stiprins savo paslaugų saugumą

Kompanijos „Google“, „Facebook“, „Snapchat“, „WhatsApp“ ir kitos technologijų milžinės sieks sustiprinti savo paslaugų saugumą po to, kai „Apple“ sėkmingai kovoja su FTB dėl pastarosios bandymų apeiti tam tikras išmaniojo telefono „iPhone“ saugumo sistemas.

Kaip skelbia „The Guardian“, „WhatsApp“ sieks šifruoti visus vartotojų balso skambučius. Tuo tarpu „Facebook“ svarsto naujas saugumo galimybes savo vystomai susirašinėjimo aplikacijai „Messenger“, o „Snapchat“ dirba ties „saugaus susirašinėjimo sistema“.

Interneto paieškos gigantė „Google“, teigiama, peržiūrės 2014 metais pradėtą kurti elektroninių laiškų šifravimo projektą, kuriuo el. laiškai gali būti atkoduoti tik siuntėjo ir gavėjo.

Šis projektas buvo pradėtas kurti kartu su „Yahoo“, tačiau vėliau sustojo. Bet paskutinio meto įvykiai, pranešama, privertė abi kompanijas grįžti prie šio projekto.

Visos šios ir kitos technologijų kompanijos jau yra pareiškusios palaikymą „Apple“ kovoje su FTB.

„WhatsApp“ pasiekė naują rekordą: 64 milijardai žinučių per dieną

Aplikacija „WhatsApp“

Populiarios susirašinėjimo aplikacijos „WhatsApp“, skirtos „iOS“ ir „Android“ įrenginiams, kūrėjai trečiadienį socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė pasiekę naują rekordą – 64 milijardai išsiųstų ir gautų žinučių per dieną.

Anot autorių, dieną, kai buvo pasiektas šis rekordas, vartotojai išsiuntė 20 milijardų ir gavo 44 milijardus žinučių.

Palyginimui, populiari nuotraukų dalinimosi tarnyba „Instagram“ per visą savo gyvavimo laikotarpį yra sulaukusi „vos“ 20 mlrd. vartotojų nuotraukų.

Beje, visai neseniai „WhatsApp“ už 19 mlrd. JAV dol. įsigijo socialinis tinklas „Facebook“, kuriam priklauso ir „Instagram“.

„WhatsApp“ galite nemokamai atsisiųsti iš „App Store“.

„Facebook“ už 19 mlrd. įsigys populiarią susirašinėjimo aplikaciją „WhatsApp“

Aplikacija „WhatsApp“

Socialinis tinklas „Facebook“ trečiadienį pranešė įsigysiantis populiarią mobiliąją susirašinėjimo aplikaciją „WhatsApp“. Teigiama, kad sandorio vertė siekia 19 milijardų JAV dol.

„WhatsApp“ aplikacija siūlo vartotojams mobiliuoju ar įprastu interneto ryšiu nemokamai susirašinėti su draugais ar šeimos nariais, kurie taip pat naudojasi šia aplikacija.

Teigiama, kad aplikacijos kūrėjai į savo sąskaitas negaus visos sandorio sumos: dalis jos – apie 4 mlrd. JAV dol. – bus išmokėta į kūrėjų sąskaitas, dar 12 mlrd. JAV dol. bus išmokėta „Facebook“ akcijomis. Likę 3 mlrd. JAV dol. taip pat bus išmokėta „Facebook“ akcijomis, tačiau jos bus apribotos ateinančius keletą metų.

Anot „Facebook“ duomenų, kiekvieną mėnesį „WhatsApp“ naudojasi per 450 mln. vartotojų. Apie 70 procentų jų tai daro kiekvieną dieną.

Tiesa, sklinda kalbos, kad internetinės paieškos milžinė „Google“ taip pat siekė įsigyti „WhatsApp“, tačiau jos pasiūlymas siekė „vos“ 10 mlrd. JAV dol.

„WhatsApp“ galite nemokamai atsisiųsti iš „App Store“.