Naršyklė „Firefox“ prieinama ir „iOS“ įrenginiuose

Kompanija „Mozilla“, pagarsėjusi dėl savo sukurtos ir vystomos interneto naršyklės „Firefox“, ketvirtadienį pranešė, kad mobiliųjų aplikacijų parduotuvėje „App Store“ jau yra prieinama „iOS“ įrenginiams skirta naršyklės aplikacija.

„App Store“ jau prieinamos „Firefox“ aprašyme teigiama, kad naršyklė pasižymi intuityvia paieškos sistema, kuri atpažįsta vartotojo paieškos rezultatus ir teikia pasiūlymus atsižvelgdama į praeities paieškas.

Išbandžius „Firefox“ ir palyginus su „Apple“ sukurta naršykle „Safari“ galima teigti, kad pastaroji pagrindinių lietuviškų interneto svetainių užkrovime nusileidžia naujajai konkurentei – „Firefox“ svetainių užkrovimo laikas neretai skiriasi 1-1,5 sekundės.

Naujoji „iOS“ vartotojams skirta naršyklė taip pat pasižymi ir privataus naršymo bei sinchronizacijos su kitais įrenginiais funkcijomis.

„Firefox“ naršyklę galima nemokamai atsisiųsti iš „App Store“.

Geriausios „OS X El Capitan“ funkcijos, kurias turite žinoti

„OS X El Capitan“

Kompanija „Apple“ kartu su operacine sistema „OS X El Capitan“ prižadėjo, kad nauji sistemos patobulinimai leis šiai versijai veikti kaip niekada greitai. Ir nors naujoji operacinė sistema savo išvaizda nuo pirmtakės „Yosemite“ skiriasi ne tiek ir daug, sisteminių naujovių yra daug.

Po kelių mėnesių bandomosios „El Capitan“ versijos testavimo, atrinkome dešimt geriausių funkcijų, kurias turi žinoti kiekvienas „Mac“ vartotojas, norėdamas iš „El Capitan“ išpešti kiek įmanoma daugiau.

„Split View“

„Split View“

Norėdami naudotis dvejomis aplikacijomis viename lange daugiau nebeprivalėsite paraleliai sumažinti jų dydžių. Už jus tai padarys nauja funkcija „Split View“, kuri vienu ilgesniu paspaudimu ant žalio programos padidinimo lango padalins ekraną į dvi dalis, prieš tai leidusi pasirinkti aplikacijų pasiskirstymo ekrane santykį.

Lengva kursoriaus paieška

Tai yra maža, tačiau gali būti viena iš naudingiausių „El Capitan“ savybių. Jei taip atsitinka, kad ekrane nerandate kursoriaus, tiesiog perbraukite keletą kartų greitai per jutiklio „Trackpad“ paviršių ir kursoriaus rodyklė padidės, kad galėtumėte lengvai ją pastebėti.

„AirPlay“ transliacija pavieniams „Safari“ vaizdo įrašams

Su „El Capitan“ daugiau nebereikės dalintis visos naršyklės langu per „AirPlay“ ir „Apple TV“. Dabar, kai žiūrėsite vaizdo įrašus „Safari“ naršyklėje, tereiks paspausti „AirPlay“ mygtuką ir pasirinkti, kuriame „AirPlay“ įrenginyje tą įrašą norite matyti.

Meniu juostos slėpimas

Patogesniam ekrano išnaudojimui nuo šiol pasitarnaus viršutinės meniu juostos paslėpimo funkcija, kuris leis išsikviesti meniu tik tada, kai kursorių nuvesite į ekrano viršų. Įjunkti šią funkciją galime nukeliavus į nustatymus: System Preferences > General ir pažymint „Automatically hide and show the menu bar“.

Lengvas laiškų ištrynimas

Lengvas laiškų ištrynimas

Pasiskolinusi keletą dizaino ypatybių iš „iOS 9“, „OS X El Capitan“ leis ištrinti elektroninius laiškus tiesiog perbraukiant dviem pirštais į kairę pusę per laišką. Pašto programa taip pat atpažins laiškų turinyje esančius kontaktus bei įvykius ir leis jiems skambinti ar pridėti įvykius į kalendorių.

Užduočių sąrašai užrašuose

Užduočių sąrašai užrašuose

Iš esmės atnaujintoje užrašų aplikacijoje dabar bus galima ne tik kurti užduočių sąrašus, bet ir įterpti žemėlapius, pridėti nuotraukas ar formatuoti tekstą. Nors užrašų aplikacija dar negali pasigirti „Evernote“ funkcionalumu, „Apple“ po truputį artėja link to.

Prisegtos „Safari“ kortelės

Prisegtos „Safari“ kortelės

Mėgstamos ir dažnai lankomos svetainės dabar gali būti priskirtos specialioms naršyklės „Safari“ kortelėms, kurios pasiekiamos vienu mygtuko paspaudimu ir neužima daug vietos kortelių juostoje. Tokioms kortelėms priskirtos svetainės kiekvieną kartą paleidus „Safari“ yra automatiškai atveriamos.

Šiukšliadėžė ne visada bus reikalinga

Jei iš kompiuterio norite failą pašalinti visiškai ir negrįžtamai, nebūtina jo siųsti į kompiuterio šiukšliadėžę ir vėl iš jos trinti. „OS X El Capitan“ pakaks pasinaudoti Option+Cmd+Delete kombinacija, kad failas nieko nelaukiant būtų pašalintas iš sistemos.

Nuotraukų meta duomenų redagavimas

Jei programoje „Photos“ esanti nuotrauka turi neteisingai nustatytą geolokaciją arba išvis jos nėra, ją galima pakeisti arba pridėti tiesiog paspaudus informacijos mygtuką. Tuomet, atsidariusiame žemėlapyje, tereikia perkelti smeigtuką į norimą vietą arba pridėti jį pasirinkus „Assign a Location“.

„Safari“ kortelės „užtildymas“

„Safari“ kortelės „užtildymas“

Naršyklė „Safari“ pagaliau seka, kurios svetainių kortelės skleidžia garsą, todėl daugiau nebereikės ieškoti atidarytų kortelių gausoje, iš kurios sklinda garsas. Kortelių skleidžiamas garsas gali būti išjungtas paspaudus ant jų esančią garsiakalbio piktogramą.

Vaizdo įrašas atskleidžia „iPhone 6S“ didesnės operatyviosios RAM atminties privalumą

iPhone 6S RAM Safari

Kai „Apple“ pristatė išmanųjį telefoną „iPhone 6S“, nebuvo paminėta, kad naujasis modelis turi nebe 1, kaip pirmtakas, o 2 gigabaitus (GB) operatyviosios RAM atminties. Toks RAM padidinimas vėliau buvo patvirtintas „Xcode“ programuotojų ir apžvalgininkų.

Operatyviosios atminties padidinimas leis „iPhone“ savo darbinėje atmintyje laikyti daugiau aplikacijų ir duomenų, o tai užtikrins greitesnį jų apdirbimą ir užkrovimą.

„iDownloadBlog“ atliko apžvalgą, kuria demonstruoja, kaip skiriasi kelių svetainių užkrovimo greitis naršyklėje „Safari“ tarp dviejų įrenginių: „iPhone 6“ ir „iPhone 6S“.

Vaizdo įraše matoma, kad „iPhone 6S“ gali atmintyje laikyti daugiau aktyvių svetainių ir jų nebereikia iš naujo perkrauti, kai vėl yra atidaromos svetainių kortelės. Didesnis RAM kiekis taip pat turėtų leisti fone veikti daugiau aplikacijų ir nereikalauti naujo jų paleidimo.

„Apple“ išleido naršyklės „Safari“ atnaujinimus: 7.0.4 ir 6.1.4

„Safari“

„Apple“ trečiadienį išleido du interneto naršyklės „Safari“ atnaujinimus: 7.0.4, skirtą operacinei sistemai „OS X Mavericks“, ir 6.1.4, skirtą „Mountain Lion“ ir „Lion“ sistemų vartotojams.

Abu atnaujinimai orientuoti į saugumo gerinimą abejose naršyklėse.

Norėdami įdiegti šį atnaujinimą, pasirinkite „Apple“ meniu (), tuomet – „Software Update“. Pasirodžius jūsų kompiuteriui galimam atnaujinimui, spauskite „Update“.

Gaukite iTouch.lt naujienų pranešimus tiesiai į savo „Mac“!

iTouch.lt „Push“ pranešimų funkcija

Naujienų portalas iTouch.lt siekia, kad kiekvienas skaitytojas kuo patogiau, greičiau ir paprasčiau gautų naujienas apie „Apple“, jos produktus ir kitą susijusią informaciją. 

Todėl iTouch.lt autoriai yra sukūrę galimybę gauti naujienų pranešimus (angl. – push notifications). Užėjus į naujienų portalą ir naudojantis interneto naršykle „Safari 7“ ar naujesne, lankytojas bus paklaustas, ar nori gauti pranešimus apie naujienas „OS X“ pranešimų centre.

Jei taip, skaitytojas gaus pranešimą apie naujieną iškart, kai tik ji pasirodys portale. Tam net nebūtina naudotis naršykle – pranešimai apie publikuotas naujienas bei straipsnius pasirodys vos įjungus kompiuterį.

„Apple“ šią funkciją, kuri leidžia vartotojui patogiai gauti pranešimus iš svetainių, pristatė 2013-ais metais, kartu su iš esmės atnaujinta operacine sistema „OS X Mavericks“.

Jei turi klausimų ar pasiūlymų, rašykite mums el. paštu info@itouch.lt arba šios naujienos komentaruose.