„Yoink“ – įrankis failų perkėlimui tarp „Mac“ programų ir darbalaukių: apžvalga (+ konkursas)

Jei dažnai naudojatės programomis per visą kompiuterio ekraną ar keliais darbalaukiais vienu metu, gali būti nepatogu tarp jų perkelti failus. Pavyzdžiui, jei vienoje programoje redagavote nuotrauką, o kitame lange esančios naršyklės pagalba norite jį įkelti į savo tinklaraštį, perkėlimas gali atimti šiek tiek laiko.

„Yoink“ programa yra sukurta tam, kad palengvintų atlikti šį procesą. Parduotuvėje „Mac App Store“ už 7 eurus prieinama programa priklauso tų programų kategorijai, kurių naudą iš tiesų supranti tik jomis pasinaudojus.

Kaip naudotis?

Vos tik instaliuosite „Yoink“, viskas, ką jums reiks padaryti, tai inicijuoti failo perkėlimą. Kai spustelėsite ant failo ir bandysite jį perkelti, virš visų programų, ekrano šone (kuriame, priklausys nuo to, kaip nustatysite nustatymuose) pasirodys nedidelis „Yoink“ langas. Šis langas veikia kaip laikina vieta laikyti bet kokio tipo failams. Failai lange laikomi tol, kol jų nenutempiate į „galutinį tikslą“.

„Yoink“ programos langas

„Yoink“ taip pat leidžia „užrakinti“ failą, kad net jį iškėlus nebūtų pašalintas iš programos lango. Jame esančius failus galima greitai peržiūrėti, panaikinti.

„Yoink“ nustatymai

Programa pasižymi nemažai keičiamų nustatymų. Juose galima pasirinkti programos iššokančio lango vietą ekrane. Pagal nutylėjimą šis langas nustatytas pasirodyti kairėje ekrano pusėje, prie pat kraštinės, tačiau jo vietą galima pasirinkti iš pasiūlymų sąrašo arba tiesiog įjungti jo pasirodymą šalia perkeliamo failo.

Programos „Yoink“ nustatymai

Apibendrinant

„Yoink“ yra nuostabus įrankis tiems, kurie naudoja programas per visą ekraną, montuoja vaizdo ar kt. medžiagą. Šis įrankis naudingas ir tiems, kurie turi 11, 12 arba 13 colių įstrižainės „Mac“ kompiuterius, kurių mažesni ekranai neleidžia taip patogiai perkelti failus.

Tad jei dažnai atsiduriate situacijose, kai failų perkėlimas „tarp langų“ ir programų vyksta ne taip paprastai, išbandykite „Yoink“. Tai yra kokybiškai sukurta programa, o jos kūrėjas Matthiasas Gansrigleris suteikia pagirtiną programos palaikymą.

„Yoink“ galima įsigyti iš „Mac App Store“ už 6,99 euro.

KONKURSAS! Kartu su programos „Yoink“ kūrėju iTouch.lt nutarė padovanoti šią programą dviems portalo skaitytojams. Viskas, ką reikia padaryti, tai įvykdyti konkurso užduotis, t.y. sekti socialinių tinklų paskyras ir apsilankyti svetainėse. Norėdami dalyvauti, apsilankykite konkurso puslapyje. Konkurso pabaiga – kovo 18 diena.

KONKURSAS baigėsi! Laimėtojais skelbiame Martyną Andriejaitį ir skaitytoją slapyvardžiu „lnknprk“. Prašome susisiekti laimėtojus su mumis el. paštu. Dėkojame visiems, kurie dalyvavo!

Yoink - Improved Drag and Drop
Yoink - Improved Drag and Drop
Developer: Matthias Gansrigler
Price: unknown

Kaip išsigydyti „Facebook“ priklausomybę, jei naudojate „Mac“?

„SelfControl“ yra nemokama atvirojo kodo programa, kuri jums padės išsigelbėti nuo „Facebook“, laiką siurbiančių, darbingumą mažinančių ir prokrastinaciją skatinančių internetinių svetainių, portalų, elektroninio pašto serverių ir pan.

Jums pakaks parsisiųsti programą, pasirinkti laiko tarpą, kuriam norite užblokuoti prieigą, pridėti internetinius adresus į „juodąjį sąrašą“ (angl. blacklist) ir spustelti „Start“.

Viskas. Jūs apsaugojote save nuo „Facebook“ pančių nustatytam laikui, todėl nei programos išjungimas ar ištrynimas, nei kompiuterio perkrovimas nepadės.

Ši programa skirta „Mac“ kompiuterių naudotojams, turintiems 10.5 ar naujesnę „OS X“ versiją.

Atsisiųsti „SelfControl“ galite iš oficialios programos svetainės.

Kaip išjungti automatinį „Photos“ įsijungimą kiekvieną kartą prijungus įrenginį?

Dažnas „Mac“ vartotojas susiduria su erzinančia problema, kai kiekvieną kartą prijungus prie kompiuterio įrenginį yra atidaroma „Photos“ programa. Dalinamės instrukcija, kaip šią funkciją išjungti.

Toliau nurodytą instrukciją reikia panaudoti tik kartą, atlikti žingsniai bus pritaikyti visiems prie kompiuterio prijungiamiems įrenginiams.

Programa „Photos“

1 žingsnis. Atidarykite programą „Terminal“. Ją rasite nukeliavę į Applications > Utilities.

Programa „Terminal“

2 žingsnis. Įveskite žemiau pateiktą komandą į „Terminal“ langą ir spauskite vykdymo mygtuką (Return, Enter).

defaults -currentHost write com.apple.ImageCapture disableHotPlug -bool YES

Programa „Terminal“Viskas! Programa „Photos“ daugiau neatsidarys automatiškai kiekvieną kartą prijungus „iPhone“, „iPad“ ar kitą įrenginį. Norėdami atšaukti šį pakeitimą, atlikite tuos pačius žingsnius prieš tai pakeitę komandos eilutėje esantį „YES“ į „NO“.

Išleistas „iTunes“ atnaujinimas, skirtas ištaisyti „Apple Music“ ir „iTunes Match“ klaidoms

Kompanija „Apple“ pirmadienį išleido programos „iTunes“ atnaujinimą 12.2.1, kuriuo bus ištaisytos su „Apple Music“ ir „iTunes Match“ veikimu atsiradusios klaidos.

Tarp tokių klaidų – neteisingai atpažįstamos dainos, kurios yra perkeliamos iš „iTunes Match“ į „Apple Music“ bei pagerintas visą parą veikiančios radijo stoties „Beats 1“ veikimas.

Atnaujintą programą „iTunes“ galite atsisiųsti iš „Mac App Store“ atnaujinimų skilties arba oficialaus programos atsisiuntimo puslapio.

„Microsoft“ oficialiai išleido „Office 2016“ programų paketą, skirtą „Mac“

„Office 2016“

Nuo kovo mėnesio vykdžiusi bandomąją „Office 2016“ programą, kompanija „Microsoft“ ketvirtadienį oficialiai išleido programų paketą, kuris yra iš esmės atnaujintas ir skirtas kompiuterių „Mac“ vartotojams.

„Office“ programos „Mac“ vartotojų didesniais atnaujinimais nedžiugino dar nuo 2011 metų, kuomet buvo išleistas paskutinis svarbesnis atnaujinimas.

Naujame „Office 2016“ pakete gausu atnaujinimų, iš pagrindų perkurtos „Word“, „Excel“ ir „PowerPoint“ programos, visas paketas pritaikytas kompiuteriams „Mac“ su aukštos raiškos „Retina“ ekranais.

„Office 2016“ jau dabar yra prieinama visiems esamiems ir naujiems „Office 365“ prenumeratoriams. Rugsėjį, anot „Microsoft“, atnaujintą darbo programų paketą bus galima įsigyti ir neribotam laikui už vienkartinį mokestį.

Daugiau apie „Office 365“ skaitykite čia.

„Apple“ paskelbė 27 colių „iMac“ 3 terabaitų kietųjų diskų keitimo programą

Kompiuteris „iMac“

Kompanija „Apple“ nustatė, kad labai mažas 3 terabaitų (TB) talpos standžiųjų diskų kiekis, naudojamas 27 colių „iMac“ kompiuteriuose, tam tikromis sąlygomis gali sugesti. Todėl „Apple“ ar įgaliotas „Apple“ paslaugų teikėjas nemokamai pakeis tokius standžiuosius diskus.

Į keitimo programą patenkantys kompiuteriai buvo parduoti nuo 2012 m. gruodžio mėnesio iki 2013 m. rugsėjo mėn. Jei turite „iMac“ su 3TB talpos standžiuoju disku ir jį įsigijote nurodytu laikotarpiu, pasitikrinti, ar jis patenka į keitimo programą galite čia. Tam reikalingas tik serijinis kompiuterio numeris.

„Apple“ rekomenduoja kuo skubiau pakeisti netinkamus standžiuosius diskus. Lietuvoje tai galima padaryti kreipiantis į autorizuotą „Apple“ paslaugų teikėją, „Premium“ statusą turintį „iDeal“ servisą.

Prieš kreipiantis dėl keitimo, „Apple“ rekomenduoja pasidaryti atsarginę duomenų kopiją. Apie tai daugiau informacijos galite rasti čia.

Jei manote, kad už taisymą arba pakeitimą, susijusį su šia problema, jau sumokėjote, susisiekite su „Apple“ dėl pinigų grąžinimo.

Ši visame pasaulyje vykdoma „Apple“ programa nepratęs įprasto garantinio „iMac“ termino.

Programa bus taikoma paveiktiems „iMac“ modeliams iki 2015 m. gruodžio 19 d. arba tris metus nuo pradinės pardavimo datos, atsižvelgiant į tai, kuris laikotarpis ilgesnis.

Atnaujinta „Pixelmator“ sulaukė „Mac“ nuotraukų programos palaikymo

Nuotraukų redagavimo programa „Pixelmator“

Lietuvių brolių Aido ir Sauliaus Dailidžių sukurta nuotraukų redagavimo programa „Pixelmator“ sulaukė atnaujinimo, kuris pasižymi neseniai išleistos „Mac“ kompiuterių nuotraukų organizavimo programos palaikymo.

Ši naujovė leis „Pixelmator“ vartotojams patogiai pasiekti kompiuteryje esančias nuotraukas iš nuotraukų naršyklės lango.

Geriausio dizaino apdovanojimą tiesiai iš „Apple“ rankų pelniusi programa taip pat sulaukė „Force Touch“ jutiklio atpažinimo. Naujausiuose „MacBook“ ir 13 colių „MacBook Pro“ kompiuteriuose esantis „Force Touch“ atpažįsta kelių lygių stiprumo paspaudimus, todėl tai turėtų praversti piešiantiems su „Pixelmator“.

Be to, pagerintas programos taisymo įrankis leis iki penkių kartų greičiau pašalinti nepageidaujamus objektus iš nuotraukų.

Įsigyti „Pixelmator“ galima iš „App Store“. Kaina – 29,99€.