„Apple TV“ aplikacijų parduotuvėje pasirodė „Apple“ pristatymų transliavimo aplikacija

Iki kompanijos „Apple“ pristatymo renginio likus kelioms dienoms, ketvirtos kartos televizijos priedėlio „Apple TV“ aplikacijų parduotuvėje „App Store“ pasirodė „Apple“ renginių ir pristatymų tiesioginio transliavimo aplikacija „Apple Events“.

Ši aplikacija leidžia vartotojams žiūrėti tiesiogines „Apple“ pristatymų transliacijas. Priešingai nei ankstesnių kartų „Apple TV“ modeliuose, transliavimo aplikacija neatsiranda automatiškai pagrindiniame įrenginio lange, todėl ją reikia atsisiųsti patiems iš „App Store“.

„Apple Events“ aplikacija
„Apple Events“ aplikacija patogiai leis peržiūrėti ir ankstesnių pristatymų įrašus. / iTouch.lt nuotr.

Be to, jau dabar prieinama aplikacija leidžia žiūrėti jau įvykusių „Apple“ pristatymų įrašus. Nors „Apple Events“ pasižymi paprastumu, ji turi keletą naudingų funkcijų, tarp kurių – galimybė matyti tikslią kito „Apple“ pristatymo datą ir laiką pagal vartotojo laiko zoną.

Senesnių „Apple TV“ modelių naudotojams teks sulaukti, kol „Apple“ pati pridės transliacijos aplikaciją pagrindiniame lange. Tai turėtų įvykti jau artimiausiu metu.

Jau pirmadienį vyksiantį pristatymą tiesiogiai bus galima stebėti ir „Mac“, „iOS“ ir „Windows“ įrenginių ekranuose. Tereiks įrenginio interneto naršyklės adreso laukelyje įvesti šį adresą: http://www.apple.com/live.

Viskas, ko galima tikėtis iš „Apple“ kovo 21 dieną

Kompanija „Apple“ kovo 21 dieną savo būstinėje Kupertino miestelyje (Kalifornija, JAV) surengs pristatymą žiniasklaidai. Oficialius pakvietimus į pristatymą „Apple“ išsiuntė dar ketvirtadienį.

Dalinamės įžvalgomis, ką labiausiai tikėtina išvysti „Apple“ pristatymo metu.

„iPhone“ su 4 colių įstrižainės ekranu

„iPhone 5s“
Vartotojai vis dar pageidauja „iPhone 5s“ dydžio telefonų, tad „Apple“ ruošiasi šį poreikį patenkinti. / Getty Images, Andrew Burton

Ryškiausia pristatymo naujiena turėtų tapti atnaujinto „iPhone“ su 4 colių įstrižainės ekranu išleidimas. Naujasis telefonas, anot gandų, turėtų vadintis „iPhone SE“. Dvi raidės naujo telefono pavadinime reikštų „Special Edition“ (liet. – specialus leidimas).

Be mažesnio ekrano, „iPhone SE“ turėtų pasižymėti „iPhone 5s“ ir „iPhone 6“ dizainų mišiniu. O tai reikštų, kad telefone ir toliau dominuotų aliuminis. Tinklaraštis „9to5Mac“ yra skelbęs, jog „mažasis“  telefonas bus toks pat galingas, kaip „iPhone 6s“, nes jo veikimą užtikrins vienas naujausių „A9“ procesorius.

„iPhone SE“ kaina, spėjama, sieks tarp 400-500 eurų. Naujasis flagmanas turėtų pakeisti rinkoje vis dar esantį 2013 metų leidimo „iPhone 5s“.

Mažesnis „iPad Pro“

„iPad Air“
„iPad Pro“ populiarumas viršijo „Apple“ lūkesčius, todėl atėjo laikas išleisti mažesnę šios planšetės versiją. / Bloomberg nuotr.

Žymus „Apple“ tema rašantis tinklaraštininkas Markas Gurmanas teigia, kad „Apple“ išleis galingą „iPad Air“ dydžio ekraną turinčią planšetę ir pavadins ją „iPad Pro“. Tiesa, tokiu atveju šis pavadinimas klaidintų vartotojus, nes „Apple“ savo asortimente jau turi „iPad Pro“, tik ne su 9,7, o su 12,9 colių įstrižainės ekranu.

Tai greičiausiai reikštų, kad naujoji planšetė pasižymėtų „Apple Pencil“ palaikymu, kurį kol kas turi tik didžiausia „Apple“ planšetė. Be šios naujovės, anot gandų, įrenginys turės „stereo“ garsiakalbius ir kur kas „galingesnes“ specifikacijas, tarp kurių – 4K kokybės vaizdo įrašus įrašanti 12 megapikselių kamera.

Naujos „Apple Watch“ apyrankės ir, galbūt, prekyba Lietuvoje

Nors naujo „Apple Watch“ modelio per šį pristatymą nesitikima išvysti, manoma, kad „Apple“ turėtų pristatyti naujų šio išmaniojo laikrodžio aksesuarų, daugiausiai – apyrankių.

Ir nors prekyba Lietuvoje šiuo įrenginiu dar nėra paskelbta, manome, kad kovo mėnesio pristatymas yra puiki proga „Apple“ apie tai paskelbti. Kaimynai lenkai oficialiai „Apple Watch“ prekiauja jau nuo praėjusių metų spalio 9 dienos.

„iOS 9.3“ išleidimas

Night Shift
„Apple“ su „Night Shift“ funkcija padės tausoti prieš miegą savo telefonų iš rankų nepaleidžiančių naršytojų. / Alex Heath, Tech Insider

Pristatymo metu „Apple“ greičiausiai išleis galutinę operacinės sistemos „iOS 9.3“ versiją, kuri šiuo metu yra bandomojoje stadijoje.

Naujoji versija pasižymi nakties režimu „Night Shift“, kuris reguliuoja ekrano spalvą nakties metu, o tai padeda tausoti akis.

Kaip ir visada, naujienų portalas iTouch.lt pateiks svarbiausias naujienas iš „Apple“ pristatymo, todėl kviečiame sekti portalo naujienas „Facebook“„Twitter“ ir „Instagram“.

„Apple“ atskleidė, kaip bus galima stebėti pristatymo transliaciją

Kompanija „Apple“ patvirtino, kad kovo 21-ą dieną vyksiantis pristatymas bus transliuojamas internetu. Pristatymo metu tikimasi išvysti naują išmanųjį telefoną „iPhone SE“ ir atnaujintą planšetinį kompiuterį „iPad Air 3“, dar vadinamą mažesne „iPad Pro“ versija.

Kaip ir įprastai, transliaciją bus galima patogiai stebėti per kompiuterius „Mac“, mobiliuosius įrenginius „iPhone“, „iPad“ ir „iPod touch“, taip pat antros, trečios ir ketvirtos kartų televizijos priedėlius „Apple TV“. Be to, transliaciją galės stebėti ir „Windows“ vartotojai.

Norint stebėti renginį gyvai, kovo 21 dieną, 19 val. Lietuvos laiku įrenginio naršyklėje reikės atidaryti šią nuorodą. „Apple TV“ vartotojai pristatymui stebėti turės pasinaudoti specialia „Apple“ renginių programėle, kuri šiuose įrenginiuose įprastai atsiranda iki pristatymo likus vienai dienai.

Kaip ir visada, naujienų portalas iTouch.lt pateiks svarbiausias naujienas iš „Apple“ pristatymo, todėl kviečiame sekti portalo naujienas socialiniuose tinkluose „Facebook“„Twitter“ ir „Instagram“.

Gandai pasitvirtino: kovo 21 dieną „Apple“ surengs pristatymą

Kompanija „Apple“ ketvirtadienį viešai paskelbė, kada įvyks kitas kompanijos produktų pristatymas, taip nutraukdama savaites trukusias spėliones ir gandus.

Kaip skelbiama oficialiame kvietime į pristatymą, „Apple“ renginys įvyks kovo 21 dieną, 19 val. Lietuvos laiku. Renginys vyks Kupertino mieste (Kalifornijoje) esančioje kompanijos būstinėje.

Kaip visada, nėra aišku, ką „Apple“ pristatys šiame renginyje. Tačiau sklinda gandai, kad jame galime išvysti naują išmanųjį telefoną „iPhone SE“, atnaujintą planšetinį kompiuterį „iPad Air 3“ bei smulkius išmaniojo laikrodžio „Apple Watch“ atnaujinimus.

Renginį greičiausiai bus galima stebėti gyvai oficialioje „Apple“ interneto svetainėje, „Apple TV“ ir „iOS“ įrenginių ekranuose.

Kaip ir visada, naujienų portalas iTouch.lt pateiks svarbiausias naujienas iš „Apple“ pristatymo, todėl kviečiame sekti portalo naujienas socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Twitter“ ir „Instagram“.

Kovo 21-osios renginio oficialus kvietimas atrodo būtent taip. / Apple.com nuotr.
Kovo 21-osios renginio oficialus kvietimas atrodo būtent taip. / Apple.com nuotr.

„Borato“ kūrėjas naują filmą pristatė „Apple“ stiliumi

Komikas, aktorius ir filmų kūrėjas Sacha Baronas Cohenas žino kaip nustebinti žiūrovus. Reklamuodamas savo naujausią filmą „Šnipas per klaidą“, kuriame pats ir vaidino, Cohenas sukūrė „Apple“ stiliaus pristatomąjį vaizdo klipą.

Naujų „Apple“ produktų pristatymai visada pasiglemžia gausybę vartotojų ir žiniasklaidos dėmesio. Tiesa, pristatymai dažnai kelia šypseną, nes „Apple“ liaupsina savo produktus ir kaskart juos įvardina kaip revoliucinius, pasitelkiant nemažai skaičių, statistikos.

Būtent taip garsusis komikas nusprendė pristatyti naują filmą, teigdamas, kad filmas yra 12 procentų labiau mėgstamas už „Boratą“ ir 15 procentų labiau kvailas už filmą „Ali G“, o filmo scenarijų pavadino „mažiausiu, lengviausiu ir pačiu painiausiu scenarijumi“.

Šiai šmaikščiai „statistikai“ perteikti Cohenas pasinaudojo „Apple“ pristatymuose būdingu prezentacijų stiliumi, kuris yra prieinamas visuose „Mac“ kompiuteriuose esančioje programoje „Keynote“.

Nors kol kas „Šnipas per klaidą“ nesusilaukė itin gerų kritikų vertinimų, gali būti, kad po šio pristatomojo vaizdo įrašo nutarsite išvysti filmą kino salėje.

„Apple“ pristatymas gali įvykti savaitę vėliau nei manyta

Kompanijos „Apple“ naujų produktų pristatymas gali įvykti ne kovo 15 dieną, kaip buvo galvota iki šiol, o savaitę vėliau – kovo 21 dieną, skelbia „Re/code“ žurnalistė Kara Swisher.

Tinklaraščio „9to5Mac“ vienas iš autorių Markas Gurmanas anksčiau skelbė, kad kovo 15 dieną „Apple“ pristatys išmanųjį telefoną „iPhone SE“ ir planšetinį kompiuterį „iPad Air 3“, o jų prekyba bus pradėta kovo 18 dieną.

Teigiama, kad „Apple“ iš pradžių buvo pasirinkusi 15 mėnesio dieną, tačiau vėliau pakeitė šią datą. Tai patvirtino ir „BuzzFeed“ redaktorius Johnas Paczkowskis.

Tiesa, kol kas viešai nėra visu šimtu procentų aišku, ar pristatymas įvyks 21 dieną, nes vis dar išlieka tikimybė, kad „Apple“ gali pasirinkti ir 22, ir 23 mėnesio dieną.

„Apple“ pristatymas greičiausiai įvyks kompanijos būstinėje Kupertino (Kalifornija) mieste ir bus transliuojamas internetu.

„Apple TV“ bus galima žiūrėti trumpus aplikacijų pristatymus

Kompanija „Apple“ trečiadienį televizijos priedėliui „Apple TV“ suteikė dar vieną funkciją. Tai – galimybė aplikacijų ir žaidimų aprašymuose išvysti jų pristatymus vaizdo formatu. 

Kaip teigiama patvirtintų „Apple“ programuotojų portale, vaizdo įrašai, kurie pristato aplikacijas, turi būti neilgesni kaip 30 sekundžių ir turi perteikti naudojimosi aplikacija ar žaidimu esmę.

Tokia funkcija jau kuris laikas pasižymi „iOS“ įrenginiams skirta aplikacijų parduotuvė „App Store“, kuri pirmiau už konkurentę „Google Play“ pristatė šią funkciją.

Žinoma, kol kas ne kiekviena „Apple TV“ skirta aplikacija ar žaidimas pasižymės vaizdo pristatymu, nes programuotojams prireiks laiko juos paruošti, be to, vaizdo pristatymas nėra reikalaujamas ir aplikacijų bei žaidimų kūrėjai gali rinktis įkelti tik jų kūrinių ekranvaizdžius.

„Apple“ jau yra išleidusi programuotojams skirtą operacinės sistemos „tvOS“, skirtos naujausiam „Apple TV“, versiją 9.2, kuri netrukus turėtų būti išleista ir prieinama visiems vartotojams.