Oficialiai išleista operacinė sistema „OS X El Capitan“

„OS X El Capitan“

Kompanija „Apple“ trečiadienį oficialiai išleido operacinę sistemą „OS X El Capitan“. Ankstesnės versijos dizainu besipuošianti operacinė sistema orientuota į patobulintas funkcijas bei spartesnį veikimą.

Šis operacinės sistemos atnaujinimas yra visiškai nemokamas, o jį galima parsisiųsti iš „Mac App Store“. „OS X El Capitan“ gali įdiegti visų 2009 metais ar vėliau išleistų kompiuterių „Mac“ vartotojai, taip pat kai kurių 2007 ir 2008 metų modelių vartotojai.

Naujoji operacinė sistema vartotojams suteikia bene svarbiausią atnaujinimą – spartesnį ir paprastesnį sistemos veikimą. „Kapitono“ pravardę gavusi „OS X“ versija pasižymi ir su „iOS 9“ pristatyta „Split View“ funkcija, leidžiančia patogiai padalinti ekraną dvejoms aplikacijoms.

Atsinaujinę vartotojai taip pat išvys atnaujintą „Spotlight“ paiešką, naujomis funkcijomis praturtintas gamyklines pašto ir užrašų programas ir kitas naujoves.

Prieš atnaujinant operacinės sistemos „OS X“ versiją į naujesnę, rekomenduojame sukurti kompiuterio atsarginę duomenų kopiją.

„OS X El Capitan“ bus išleista rugsėjo 30 dieną

OS X El Capitan

Kompanija „Apple“ paviešino kompiuteriams skirtos operacinės sistemos „OS X“ naujausios versijos „El Capitan“ oficialią išleidimo datą. Tai – rugsėjo 30-oji.

Apie pagrindines „El Capitan“ naujoves plačiau skaitykite čia.

Norėdami atnaujinti savo kompiuterio operacinės sistemos versiją į naujausią, rugsėjo 30 dieną keliaukite į kompiuteryje esančią „App Store“ programą ir skiltyje „Updates“ įdiekite visus galimus atnaujinimus.

„OS X El Capitan“, kaip ir ankstesnė sistemos versija, yra visiškai nemokama ir bus prieinama daugeliui „Mac“, pagamintų nuo 2007-2008 metų.

„Apple“ išleido naujas bandomąsias „iOS“ ir „OS X“ versijas

„iPhone“ su „iOS 8“

Pirmadienį kompanija „Apple“ išleido naujas operacinių sistemų „iOS“ ir „OS X“ versijas. Pastaroji skirta programuotojams ir vartotojams-testuotojams, o „iOS“ – tik programuotojams. 

Trečioji bandomoji „OS X Yosemite“ versija 10.10.4 pasižymi stabilesniu veikimu, suderinamumu ir pagerintu saugumu. „Apple“ siūlo programuotojams šiame atnaujinime susitelkti ties nuotraukomis.

O trečioji bandomoji „iOS 8.4“ versija taip pat pasižymi pagerintu veikimu bei ištaisytomis sistemos klaidomis. Bandomųjų versijų testavimo programoje dalyvaujantiems vartotojams kol kas yra prieinama antra bandomoji „iOS 8.4“ versija.

Jau ne už kalnų vartotojai turėtų sulaukti naujos „iOS 8“ versijos. „iOS 8.4“ versija pasižymi atnaujinta muzikos aplikacija. Joje išvysime šiek tiek pasikeitusį pagrindinių funkcijų išdėstymą bei paiešką, leisiančią patogiai naršyti savo muzikos kolekcijoje.

Išleistas „OS X 10.10.3“ papildomas atnaujinimas, skirtas ištaisyti vaizdo problemas

OS X 10.10.3

Praėjus vos savaitei po operacinės sistemos „OS X“ naujausios versijos 10.10.3 išleidimo, „Apple“ ketvirtadienį išleido tos pačios versijos papildomą atnaujinimą, kuris skirtas ištaisyti su vaizdu susijusias problemas.

Papildomas atnaujinimas nuo ketvirtadienio vakaro yra prieinamas „Mac App Store“ tiems vartotojams, kurie šiuo metu yra įsidiegę „OS X Yosemite 10.10.3“ versiją.

„Apple“ apie šį atnaujinimą rašo:

„OS X Yosemite 10.10.3“ papildomas atnaujinimas ištaiso vaizdo tvarkyklių problemą, kuri gali neleisti įsijungti jūsų „Mac“ naudojant kai kurias vaizdo įrašymo programas.“

Balandžio 8 dieną išleista 10.10.3 versija atnešė keletą naujovių „Mac“ kompiuteriams skirtai operacinei sistemai. Tarp jų – nauja nuotraukų programa, atnaujintos „Emoji“ šypsenėlės, paieškos „Spotlight“ pasiūlymai bei ištaisytos anksčiau rastos klaidos.

„Apple“ išleido „OS X Yosemite 10.10.3“ versiją su visiškai nauja nuotraukų programa

„OS X Yosemite“

Trečiadienį kompiuterių „Mac“ vartotojams džiugi žinia iš „Apple“ – išleista nauja „OS X Yosemite 10.10.3“ versija, kuri vartotojams atneša visiškai naują, tačiau iš „iOS“ pasiskolintą nuotraukų programą.

„Apple“ dar praėjusiais metais pranešė, kad „OS X Yosemite“ šiais metais sulauks naujos nuotraukų programos, kuri pakeis iki tol gyvavusią „iPhoto“. Naujoji programa yra labai panaši į nuotraukų programą „Apple“ mobiliuosiuose įrenginiuose, kuri leidžia patogiau rūšiuoti ir ieškoti nuotraukų, jas redaguoti bei kurti maketus.

Be to, nauja 10.10.3 versija, kaip ir naujausia „iOS“ versija, yra papildyta naujomis „Emoji“ šypsenėlėmis. Taip pat ištaisytos klaidos su „Safari“ veikimu, pagerintas Wi-Fi veikimas bei prisijungimas prie bevielių tinklų, išspręstos problemos su automatiniu įrenginių atsijungimu nuo „Bluetooth“ ryšio.

Norint atsinaujinti savo kompiuterį į šią operacinę sistemą, reikia pasirinkti „Apple“ meniu () ir „Software Update“.

„OS X Yosemite 10.10.3“

Operacinė sistema „OS X Yosemite“ oficialiai tampa prieinama

Operacinė sistema „OS X Yosemite“ oficialiai tampa prieinama

Naujausia „Apple“ operacinė sistema kompiuteriams „Mac“ nuo penktadienio tampa oficialiai prieinama – vartotojai gali nemokamai ją diegtis į savo kompiuterius.

Dar birželį vykusios konferencijos WWDC 2014 metu pristatyta operacinė sistema pasižymi išties pasikeitusiu nuo pirmtakės versijos dizainu bei supanašėjusiu valdymu su mobiliąja operacine sistema „iOS 8“.

Beveik milijonas vartotojų, kaip teigia „Apple“, jau naudojasi „OS X Yosemite“. Liepos mėnesį kompanija suteikė šansą daliai vartotojų pasinaudoti viešai prieinama bandomąja operacinės sistemos versija.

Iki tol iki oficialaus išleidimo bandomosiomis sistemų versijomis galėdavo naudotis tik „Apple“ patvirtinti programuotojai.

Suteikdama progą išbandyti savo naujausią programinį kūrinį platesnei auditorijai vartotojų, „Apple“ gavo šansą gauti daugiau atsiliepimų apie pagrindines naujos sistemos funkcijas.

Norint atsinaujinti savo kompiuterį į šią operacinę sistemą, reikia pasirinkti „Apple“ meniu () ir „Software Update“.

„OS X Yosemite“ veiks su:

  • 2007 metų vidurio ir naujesniais „iMac“;
  • 2008 metų pabaigos ir naujesniais aliumininiais „MacBook“;
  • 2007 metų vidurio ir naujesniais „MacBook Pro“;
  • 2008 metų pabaigos ir naujesniais „MacBook Air“;
  • 2009 metų pradžios ir naujesniais „Mac mini“;
  • 2008 metų pradžios ir naujesniais „Mac Pro“.

Jau spalį gali pasirodyti atnaujinti „Mac Mini“ kompiuteriai

„Mac Mini“

„Apple“ pagaliau gali išleisti atnaujintus stalinius kompiuterius „Mac Mini“, teigia „MacRumors“ šaltiniai. Anot jų, seniai atnaujinimo laukiantis kompiuteris bus išleistas kartu su nauja operacine sistema „OS X Yosemite“ir atnaujintais planšetiniais kompiuteriais „iPad“.

Nuo paskutinio „Mac Mini“ atnaujinimo praėjo beveik du metai, todėl nemaža dalis šio „Apple“ kompiuterio naudotojų ir gerbėjų laukė bet kokio ženklo iš kompanijos apie ketinimą išleisti naują modelį.

Manoma, kad atnaujintas „Mac Mini“ gali pasirodyti tame pačiame spalio mėnesį vyksiančiame „Apple“ renginyje, kuriame būtų paskelbta apie oficialų „OS X Yosemite“ startą ir naujuosius „iPad Air“ ir „iPad mini“.

Tiesa, nauji „Intel“ procesoriai, kurių išleidimu remiasi „Apple“ pristatinėdama savo kompiuterius, nenumatomi iki kitų metų. Todėl jau dabar aišku, kad „Mac Mini“ nepasižymės greičiausiais „Intel Broadwell“, o veiks kartu su „Haswell“ procesoriais, kurie jau dabar yra liepą atnaujintuose „MacBook Pro“ nešiojamuose kompiuteriuose.