Norvegijos policija privers sulaikytą nusikaltėlį atrakinti „iPhone“ su „Touch ID“ antspaudu

Norvegijos policija privers sulaikytą 27 metų narkotikų prekeivį atrakinti jo turėtą išmanųjį telefoną „iPhone“ su „Touch ID“ antspaudu, skelbia vietinis leidinys „Bergensavisen“.

Anot leidinio, policija mano, kad konfiskuotas telefonas gali turėti svarbios informacijos, iš kur nusikaltėlis gaudavo narkotinių medžiagų.

Vyras, kuris, teigiama, pripažino savo kaltę, atsisakė atrakinti savo „iPhone“ vos tik jam buvo pateikti kaltinimai, tačiau Norvegijos teismas nutarė leisiantis policijai priversti pridėti nusikaltėlį savo pirštą prie „iPhone“ įmontuoto „Touch ID“ sensoriaus.

Tačiau vis dar lieka neaišku, ar Norvegijos policija yra susipažinusi su tuo, kad telefonas reikalauja iš skaitmenų sudaryto slaptažodžio, jei „Touch ID“ antspaudas nebuvo naudotas per paskutines 48 valandas, telefonas buvo perkrautas arba tris iš eilės kartus buvo nesėkmingai bandoma atrakinti telefoną su „Touch ID“ apsauga.

Nusikaltėlis klausė „Siri“ kur paslėpti aukos kūną

Nusikaltėlis klausė „Siri“, kur paslėpti aukos kūną

Vienas Floridos (JAV) gyventojas, kaltintas už savo kambarioko nužudymą, teiravosi virtualaus balso asistento „Siri“, kur paslėpti kūną po įvykdyto nusikaltimo.

Kaip praneša policija, Pedro Bravo pagrobė savo draugą Christianą Aguilarą po nesutarimo, kilusio dėl merginos. Ch. Aguilaras susitikinėjo su buvusia P. Bravo mergina, o pastarajam tas ne itin patiko.

Nusikaltėlis buvo suimtas dar 2012 metų rugsėjo mėnesį, tačiau dar daugelį savaičių po to tyrėjai nesugebėjo rasti aukos kūno.

Įkalčiams paimtas ir ištirtas P. Bravo telefonas atskleidė, jog nusikaltimo metu pusvalandžio laiko tarpe žibintuvėlis buvo naudotas net 9 kartus.

O įdomiausia yra tai, kad nusikaltėlis „Siri“ pasakė tokią frazę: „Man reikia paslėpti kambarioką“. Virtualus balso asistentas atsakė „Kokios vietos ieškote?“ ir iškart pasiūlė rinktis tarp pelkių, vandens rezervuarų, metalo liejyklų ir sąvartynų,

Tiesa, yra pasirodę gandų, jog P. Bravo negalėjo pasinaudoti savo telefono pagalba, nes jis naudojo „iPhone 4“ modelį, kuris nepalaiko „Siri“ funkcijos.