Patarimas „iOS 9“ vartotojams, kaip išvengti didelės sąskaitos už mobilųjį internetą

Wifi Assist

Kompanija „Apple“, kartu su prieš dvi savaites išleista operacine sistema „iOS 9“, pristatė ir dar vieną naują funkciją. Tai – „Wi-Fi Assist“. Tiesa, ji gali labiau pakenkti nei padėti vartotojui.

Ši funkcija „iOS“ įrenginyje iš pirmo žvilgsnio atlieka naudingą funkciją – stengiasi vartotojui pateikti geriausios spartos interneto ryšį, nustatant, kuris ryšio metodas tuo metu yra geresnis: „Wi-Fi“ ar mobilusis (su sąlyga, kad abu yra įjungti).

Būtent šis nustatymo metodas ir lemia tai, kada esant prastesniam „Wi-Fi“ ryšiui, yra vartojamas mobilusis ryšys, o kartu su juo ir vartotojo duomenų perdavimo plano suteikti gigabaitai ar dar blogiau – papildomi pinigai.

Tačiau blogiausia yra „Wi-Fi Assist“ veikimo esmė, o tai, kad funkcija yra pagal nutylėjimą įjungta kiekviename įrenginyje, kuriame įdiegta operacinė sistema „iOS 9“. Laimei, funkciją galima išjungti nukeliavus į įrenginio nustatymus: Settings – Cellular ir pačioje sąrašo apačioje išjunkite „Wi-Fi Assist“.

Lietuvos 4G LTE ryšio greitis lenkia ir JAV, ir kitas didžiąsias valstybes

att_lte_icon_close_iphone_6_hero

Nors Lietuvoje esančio 4G LTE ryšio greitis nėra tarp greičiausių pasaulyje, mūsų šalis lenkia tokias milžines kaip JAV, Vokietiją ar Japoniją, skelbiama remiantis „OpenSignal“ surinktais duomenimis.

4G LTE ryšio standarto greičiai visame pasaulyje yra surenkami iš vartotojų atsiųstų duomenų, kurie tai gali padaryti naudodamiesi specialia greičio matavimo aplikacija, prieinama „App Store“.

Šių metų rugsėjį surinkti duomenys rodo, kad Lietuva tarp visų pasaulio šalių, kuriose buvo išmatuotas greitis, užima 22 vietą. Nors aplenkėme didžiąsias Europos ir kitų žemynų valstybes, pagal 4G LTE ryšio spartą mus lenkia kaimynai latviai, slovakai, austrai ir net rumunai. Tiesa, Lenkiją nežymiai lenkiame.

Svarbu paminėti dar ir tai, kad 4G LTE ryšio greitis buvo matuotas tik „Omnitel“ vartotojų. Vidutinis „Omnitel“ skleidžiamo LTE ryšio duomenų atsisiuntimo greitis – 13Mbps. Nors šio „Omnitel“ ryšio standarto padengimas Lietuvoje yra gana didelis – 79 proc. teritorijos, greitis nėra vienas ryškiausių.

Visą šalių 4G LTE ryšio spartos ir padengimo diagramą galite peržiūrėti čia.

LTE greičiai

Priimti „iPhone“ skambučius su „Mac“ ar „iPad“ bus galima ir be „Wi-Fi“ ryšio

Tęstinumo funkcija

Operacinė sistema „iOS 9“ leis vartotojams priimti į „iPhone“ gaunamus skambučius ir žinutes su kompiuteriais „Mac“ ar „iPad“ net ir tada, kai telefonas nėra tame pačiame bevielio interneto „Wi-Fi“ tinkle. Tai bus galima daryti net ir per mobilųjį internetą.

Kartu su „iOS 8“ pristatyta tęstinumo (angl. – Continuity) iki šiol leido tai daryti tik tada, kai įrenginiai yra tame pačiame „Wi-Fi“ tinkle. Tačiau nuo rudens, kuomet „iOS 9“ taps oficialiai prieinama, tai nebebus būtina.

Pavyzdžiui, jei pamiršote namie savo „iPhone“, darbe vis vien galėsite priimti skambučius ir žinutes per prie „Wi-Fi“ prijungtą kompiuterį „Mac“.

Ši funkcija jau yra gavusi pavadinimą. Tai – skambinimas per „Wi-Fi“. Daugelis didžiųjų užsienio mobiliojo ryšio operatorių jau virš metų siūlo galimybę skambinti iš bet kurio „iOS“ įrenginio, kuris prijungtas su tuo pačiu „iCloud“ vartotoju, kaip ir operatoriaus ryšį naudojantis „iPhone“.

„iOS 9“ jau dabar yra prieinama patvirtintiems „Apple“ programuotojams, tačiau kiti vartotojai ja galės pradėti naudotis nuo rudens.

Svetainė teiks informaciją apie aplikacijų suvartojamų interneto duomenų kiekį

KnowMyApp.org iliustracija

Tarptautinė bevielio ryšio asociacija atidarė interneto svetainę KnowMyApp.org, kuri informuos vartotojus apie jų naudojamų mobiliųjų aplikacijų suvartojamų interneto duomenų kiekį.

„Nors yra būdų, kurie leidžia sužinoti, kiek tam tikros aplikacijos sunaudojo interneto duomenų jomis pasinaudojus, KnowMyApp.org pirmą kartą vartotojams suteiks galimybę apskaičiuoti dar neatsisiųstos aplikacijos sąnaudas“, – teigia asociacijos atstovai.

Svetainės lankytojai galės ieškoti aplikacijų pagal jų pavadinimą, operacinę sistemą ar kategorijas. Pasirinkus norimą aplikaciją, bus pateikiama tokia informacija:

  • kaip buvo atliekamas testas su aplikacija;
  • kiek duomenų panaudota atsisiunčiant aplikaciją, jai veikiant aktyviu ir pasyviu režimais;
  • kaip aplikacija paveikia vartotojo užsakytus interneto duomenų planus;
  • kaip vartotojas gali kontroliuoti duomenų suvartojimą.

Šiuo metu KnowMyApp.org siūlo informaciją apie 50 aplikacijų, paimtų iš „Apple“ ir „Google“ mobiliųjų aplikacijų parduotuvių. Artimiausiu metu bus pateikta informacija apie didesnį kiekį aplikacijų.