Sulaukė kritikos už filmo „Steve Jobs“ kritikavimą

Įtakingo leidinio „New York Times“ technologijų žurnalistas Nickas Biltonas yra pasipiktinęs Silicio slėnio atstovų siekiu sugniuždyti naujausią filmą apie „Apple“ įkūrėją Steve’ą Jobsą, kuris per septynias rodymo kino teatruose savaites už bilietus sugebėjo surinkti „vos“ 18 mln. JAV dolerių.

Nors žurnalistas mano, kad Jobso efektas ir susidomėjimas juo šiuo metu jau yra šiek tiek sumenkęs, o filmui išleisti pasirinktas ne pats tinkamiausias metas, jis teigia, kad didieji technologijų investuotojai susimokė ir jau seniau pradėjo įtikinėti visus aplinkinius, kad nepalaikytų šio filmo.

Kaip viena iš tokio elgesio priežasčių yra nepasitenkinimas pačiu filmu. Štai rašytojas Stevenas Levy’is, kuris Jobsą pažinojo pirmaisiais jo kilimo karjeros laiptais metais, nemano, kad naujausias filmas apie jo pažįstamą atspindi tikrąjį jo veidą ar bent tą, kurį pažino didžioji dalis pasaulio.

N. Biltonas teigia, kad garsieji investuotojai elektroniniais laiškais netgi nuteikinėjo aplinkinius, kad šie nepalaikytų filmo. Tarp filmo priešininkų – ir S. Levy’is, ir Waltas Mossbergas. Pastarasis yra garsus technologijų žurnalistas, kuris visai neseniai taip pat pažėrė kritikos filmui „Steve Jobs“.

iTouch.lt primena, kad jau gruodžio 4 dieną, penktadienį, Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti filmas „Steve Jobs“.

Technologijų ekspertas filme „Steve Jobs“ neatpažįsta legendinio „Apple“ įkūrėjo

Didžiosiose šalyse kino teatrus pasiekus naujausiam filmui apie kompanijos „Apple“ įkūrėją „Steve Jobs“, visame pasaulyje ir žiniasklaidoje kyla vis daugiau diskusijų. 

Ilgametis Steve’o Jobso pažįstamas ir buvęs įtakingas „Wall Street Journal“ technologijų apžvalgininkas Waltas Mossbergas jau spėjo sukritikuoti naujausią filmą „Steve Jobs“, teigdamas, kad jame neatpažįsta žmogaus, kurį pažinojo.

„Priešingai nei Sorkinas (filmo scenarijaus autorius Aaronas Sorkinas – red past.), aš pažinojau tikrąjį Steve’ą Jobsą maždaug 14 metų, kurie buvo produktyviausi ir sėkmingiausi jo karjeroje dirbant „Apple“.

Per šiuos metus aš praleidau dešimtis valandų privačiuose pasikalbėjimuose su juo ir imant interviu ant scenos technologijų konferencijos metu, kurią aš rengiau. Ir Steve’as Jobsas, vaizduojamas Sorkino filme, nėra žmogus, kurį aš pažinojau“, – teigia ilgametis technologijų konferencijos „D: All Things Digital“ vedėjas.

Netrukus po tokio W. Mossbergo pareiškimo, S. Jobso žmona Laurene Powell savo „Twitter“ paskyroje padėkojo žurnalistui už tai, kad „atskyrė faktus nuo prasimanymo“.

Ketvirtadienį, kaip atsakymą į W. Mossbergo pareiškimą, filmo statytoja kino kompanija „Universal Pictures“ paviešino vaizdo įrašą, kuriam trumpai diskutuoja pagrindiniai filmo aktoriai ir statytojai: aktoriai Michaelis Fassbenderis, Kate Winslet, Sethas Roganas, Jeffas Danielsas, scenarijaus autorius Aaronas Sorkinas ir režisierius Danny Boyle’as.

Filmo „Steve Jobs“ režisierius atsiprašė „Apple“ vadovo Timo Cooko

Kiek anksčiau šį mėnesį duoto interviu metu „Apple“ vadovas Timas Cookas du naujausius filmus apie Steve’ą Jobsą pavadino oportunistiškais, t.y jų kūrėjai naudojasi „Apple“ įkūrėjo šlove ir siekia gauti naudos.

Nors T. Cookas nematė nei vieno iš dviejų naujausių filmų, jis S. Jobsą vadina nuostabiu žmogumi ir sako nemėgstantis filmų, kurie sukurti apie Jobsą.

Tačiau Aaronas Sorkinas turi atsakymą dabartiniam „Apple“ vadovui. Laukiamiausio šių metų filmo apie S. Jobsą režisierius teigia, kad šis filmas buvo statomas ne dėl pelno siekio, be to, prieš vertinant T. Cookui reikėtų pamatyti šį filmą.

Tačiau dieną po tokio atsakymo, A. Sorkinas naujo interviu metu kiek sušvelnino savo nuomonę.

„Žinote ką, manau, kad Timas Cookas ir aš nuėjome kiek per toli. Ir aš atsiprašau Timo Cooko. Tikiuosi, kad kai jis pamatys filmą, jis juo mėgausis taip pat, kaip mėgaujuosi aš“, – teigia jis.

A. Sorkino statytas filmas „Steve Jobs“, kuris paremtas Walterio Isaacsono biografine knyga „Steve Jobs“ ir kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Michaelis Fassbenderis, Lietuvos kino teatruose pasirodys gruodžio 4 dieną.

Kviečiame pasižiūrėti oficialų filmo anonsą.