„Google Photos“ aplikacija sulaukė „Live Photos“ palaikymo

Pirmadienį kompanija „Google“ atnaujino nuotraukų aplikaciją „Google Photos“, suteikdama jai „Live Photos“ nuotraukų palaikymą. 

Nuo šiol, aplikacijos versijos 1.8 naudotojai galės įtraukti „Live Photos“ nuotraukas į atsarginę kopiją bei jas peržiūrėti pačioje aplikacijoje.

Be šio atnaujinimo aplikacija taip pat pasižymi atnaujintu valdymu. Dabar aplikacijos apatinėje dalyje galima pasirinkti tris pagrindines skiltis, tame tarpe – ir asistentą, kuris ne tik rodo, kaip nuotraukos yra įkeliamos į „Google“ serverį, bet ir leidžia matyti pačios sistemos sukurtus filmukus ar nuotraukų rinkinius iš vartotojo telefone esančių duomenų.

„Live Photos“ – tai funkcija, pristatyta kartu su „iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“, kuri leidžia vartotojui įamžinti kelių sekundžių trukmės įrašus prieš ir po nuotraukos sukūrimo.

„Google Photos“ yra puikus pasirinkimas tiems vartotojams, kurie nori, kad jų nuotraukos būtų saugios ir pasiekiamos iš visų įrenginių. Aplikacija nemokamai kuria atsarginę nuotraukų ir vaizdo įrašų kopiją į „Google“ serverius.

„Google Photos“ aplikacija

„Apple“ operacinių sistemų testuotojams – naujos „iOS 9.3“ ir „OS X 10.11.4“ versijos

Dieną po to, kai „Apple“ programuotojams pristatė ketvirtas bandomąsias operacinių sistemų „iOS 9.3“ ir „OS X 10.11.4“ versijas, jos tapo prieinamos ir šių sistemų bandytojais panorusiems tapti vartotojams.

Tiek „iOS 9.3“, tiek „OS X 10.11.4“ yra pasiekiamos per įrenginių programinės įrangos atnaujinimo nustatymus ir tik tuose įrenginiuose, kurie dalyvauja „Apple“ programinės įrangos testavimo programoje.

Nors ketvirta bandomoji „iOS 9.3“ versija pasižymi vidiniais atnaujinimais, vienas ryškesnis pasikeitimas yra kontrolės centre esanti naktinio režimo „Night Shift“ piktograma. Iš akies ji pakeista į saulės piktogramą.

Nors dauguma „OS X 10.11.4“ atnaujinimų bus sunkiai pastebimi ir labiau susiję su operacinės sistemos „vidumi“, esminiais atnaujinimais galima įvardinti „Live Photos“ ir slaptažodžiais apsaugotų „Notes“ užrašų palaikymą.

Kol kas nėra aišku, kada „Apple“ nuspręs išleisti galutines šių operacinių sistemų versijas. Spėjama, kad „iOS 9.3“ gali būti išleista kartu su kovo 15 dienos pristatyme pasirodysiančiais įrenginiais.

„Instagram“ kviečia dalintis trumpais filmukais su nauja aplikacija „Boomerang“

Ketvirtadienį socialinis nuotraukų ir vaizdo įrašų tinklas „Instagram“ išleido naują aplikaciją „Boomerang“, kuria galima kurti trumpus vaizdo įrašus, sudarytus iš serijos nuotraukų. Panašią funkciją siūlo ir „Apple“, kuri su „iPhone 6S“ išleido galimybę kurti „Live Photos“.

„Boomerang“ visiems be registracijos leidžia nemokamai kurti trumpus vaizdo įrašus naudojantis galine arba priekine įrenginio kamera. Paspaudus mygtuką, aplikacija sukuria 10 nuotraukų ir sujungia jas į vieną judantį darinį, pridedama vientisus ir tolygius perėjimus.

Šie filmukai gali būti pasidalinti „Instagram“ ar „Facebook“ tinkluose tiesiai iš „Boomerang“ aplikacijos arba išsaugoti į įrenginio atmintį vėlesniam dalinimuisi.

„Boomerang“ galima nemokamai atsisiųsti iš „App Store“.

Boomerang

„Apple“ išleido operacinės sistemos „iOS 9“ atnaujinimą „iOS 9.1“

Kompanija „Apple“ trečiadienį išleido operacinės sistemos „iOS 9“, skirtos mobiliesiems įrenginiams, atnaujinimą „iOS 9.1“.

Kaip skelbiama atnaujinimo aprašyme, „iOS 9.1“ sudaro aptiktų klaidų ištaisymas, veikimo pagerinimas bei patobulinimai, tarp kurių:

  • „Live Photos“ funkcija sugebės nustatyti, kada telefonas „iPhone“ yra pakeliamas arba nuleidžiamas ir automatiškai neįrašinės šių judesių;
  • „Emoji“ paveiksliukų biblioteka papildyta 150 naujų „veidukų“.

Norėdami atsinaujinti „iOS“ versiją į naujausią, eikite į telefono nustatymus: Settings – General – Software Update. Prieš atliekant atnaujinimą rekomenduojame sukurti įrenginio atsarginę kopiją. Kaip tai padaryti, galite rasti informacijos mūsų parengtame gide.

iOS 9.1

„iPhone 6S“ funkcija „Live Photos“: tik ne 16 gigabaitų talpos modeliams

iPhone 6S Live Photos

Kai kompanijos „Apple“ marketingo vadovas Philas Schilleris pristatė išskirtinę „iPhone 6S“ funkciją „Live Photos“, jis pažymėjo, kad „Apple“ šią funkciją įgyvendino įrenginio vidinę atmintį taupančiu būdu.

„Live Photos“ – funkcija, kuri užfiksuoja epizodus prieš ir po nuotraukos sukūrimą.

Teigiama, kad su „Live Photos“ sukurtos nuotraukos užims du kartus daugiau įrenginio vietos už įprastas nuotraukas. Tačiau tokia „Apple“ nuotraukų kompresija vis dėl to stebina, nors 16 gigabaitų talpos modeliui ši funkcija gali būti ir ne pati naudingiausia.

Kaip rašo portalas „TechCrunch“, naujoji „Live Photos“ nesukuria kelių 12 megapikselių nuotraukų, o tik vieną su prieš ir po sekančiomis mažesnės rezoliucijos nuotraukomis.

Kaip ten bebūtų, „Live Photos“ funkcija nebus privalomas ir ją galima bus išjungti, todėl 16 gigabaitų talpos „iPhone 6S“ modelių savininkai greičiausiai taip ir pasielgs.