„iDeal“ siūlo įsigyti „iPhone 6s“ pigiau mainais į seną telefoną

Įgaliotas „Apple“ produktų pardavėjas Lietuvoje „iDeal“ nuo penktadienio pradeda vykdyti akciją, kurios metu atnešus seną telefoną bus taikoma nuolaida visų talpų „iPhone 6s“ modeliams.

Atnešus bet kokio gamintojo seną telefoną bus pritaikyta 70 eurų nuolaida „iPhone 6s“ modeliui. Ši nuolaida negalioja „iPhone 6s Plus“, o atneštas telefonas nebūtinai turi būti veikiantis.

„iDeal“ pažymi, kad nuolaidos nėra sumuojamos, o pasiūlymo laikas ir prekių kiekis riboti.

„iDeal“ siūlo įsigyti „iPhone 6s“ pigiau mainais į seną telefoną

Svetainė leidžia palyginti „Apple“ produktų kainas tarp pasaulio valstybių

Daugelio „Apple“ produktų kainos visame pasaulyje gali skirtis tarp skirtingų šalių. Labiausiai tai priklauso nuo valstybės taikomų mokesčių ir tuo metu esančio JAV dolerio kurso. 

Svetainė AppleCompass.com leidžia pamatyti šiuos skirtumus ir išsiaiškinti, kur norimą „Apple“ produktą yra verčiausia įsigyti. Tiesa, svetainė leidžia rinktis pagrinde tas valstybes, kuriose „Apple“ yra atidariusi savo parduotuves, tad Lietuvos joje nerasime.

Tačiau jei planuojate keliauti, atostogauti ar turite giminaitį/draugą toje šalyje, kurioje jus dominantis produktas yra parduodamas pigiau, AppleCompass.com verta pridėti į naudingų interneto svetainių sąrašą.

Ši išmani svetainė kartu leidžia palyginti šalyje esančių pardavėjų kainas ar sugretinti su kainomis kitoje valstybėje, todėl įdomu išsiaiškinti, kurie produktai kokioje valstybėje kainuoja pigiau. Žinoma, JAV „Apple“ produktų kainos neturi lygių.

Svarbu paminėti, kad valstybių sąraše yra ir kaimyninė Lenkija, todėl galima patogiai palyginti, kiek už „Apple“ produkciją moka kaimynai, ir kiek mes.

„iDeal“ atskleidė naujų „iPhone SE“ ir „iPad Pro“ kainas Lietuvoje

Įgaliotas „Apple“ produktų pardavėjas Lietuvoje „iDeal“ trečiadienį savo internetinėje svetainėje atskleidė vos prieš kelias dienas pristatytų išmaniojo telefono „iPhone SE“ ir planšetinio kompiuterio „iPad Pro“ kainas mūsų šalyje.

iTouch.lt antradienį dalinosi preliminariomis šių pirmadienį pristatytų produktų kainomis Lietuvoje, ir nors „iPhone SE“ kainos buvo nuspėtos tiksliai, „iPad Pro“ šiek tiek „pabranginome“.

Kol kas nėra tiksliai aišku, kada naujieji įrenginiai pasieks „iDeal“ salonus. „Omnitel“ trečiadienį paskelbė, kad „iPhone SE“ prekybą pradės balandžio 6 dieną. „iDeal“ kol kas prie visų naujų įrenginių kainų rašo „Jau greitai“.

Dalinamės oficialiomis „iPhone SE“ ir „iPad Pro“ kainomis Lietuvoje.

„iPhone SE“ kainos:

Talpa16GB64GB
Kaina499€599€

„iPad Pro“ 9.7" kainos:

Modelis/Talpa32GB128GB256GB
Be SIM699€879 €1059€
Su SIM (Cellular)849€1029€1209€

„iPad Pro“ 12.9" kainos*:

Modelis/Talpa256GB
Be SIM1299€
Su SIM (Cellular)1449€

*Kitų „iPad Pro“ 12.9″ modelių kainas galite rasti „iDeal“ svetainėje.

Kiek Lietuvoje kainuos naujieji „iPhone SE“ ir „iPad Pro“?

Pirmadienio vakarą „Apple“ pristatymo metu pasirodžius išmaniajam telefonui „iPhone SE“ ir planšetiniam kompiuteriui „iPad Pro“, tapo aišku ne tik, kiek kainuos naujieji įrenginiai už Atlanto bei didžiosiose Europos valstybėse, bet ir preliminari kaina Lietuvoje.

Netrukus po pristatymo, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir Vokietijos gyventojams skirtose „Apple“ internetinės parduotuvėse jau buvo galima rasti naujų produktų kainas.

Pavyzdžiui, naujasis „iPhone SE“ Vokietijoje kainuos nuo 489 eurų už modelį su 16 gigabaitų atmintimi. Už didesnę 64 gigabaitų atmintį teks sumokėti 589 eurus. Identiškos kainos yra ir Prancūzijoje.

Tuo tarpu 9,7 colio įstrižainės ekranu pasižyminčio „iPad Pro“ kainodara šiek tiek sudėtingesnė, nes čia tiesiog yra daugiau pasirinkimų. Pirkėjai gali rinktis 32, 128 ar 256 gigabaitų talpos modelius, kuriuos dar galima rinktis su ar be SIM kortelės palaikymo.

Praėjusiais metais Lietuvoje įvedus eurą tapo labai patogu palyginti mūsų šalyje parduodamų „Apple“ produktų kainas su kitų Europos valstybių. Praktika rodo, kad lyginant, pavyzdžiui, su Vokietija, mūsų šalyje „iPhone“ ir „iPad“ kainos yra didesnės 10-20 eurų.

Taip yra todėl, kad Lietuvoje taikomas šiek tiek didesnis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas ir vienkartinis valstybės nustatytas kompensacinis atlyginimas autoriams už įrenginio vidinę atmintį, kurį įprastai sumoka pardavėjas.

Tad remiantis šiuo skaičiavimu, iTouch.lt sudarė ir dalinasi preliminariomis „iPhone SE“ ir „iPad Pro“ kainomis Lietuvoje. Kol kas nėra aišku, kada naujieji produktai pasieks mūsų šalį, tačiau „Apple“ pažadėjo, kad tai turėtų įvykti vėliausiai iki gegužės pabaigos.

Preliminarios „iPhone SE“ kainos

Talpa16GB64GB
Kaina499€599€

Preliminarios „iPad Pro“ kainos

Modelis/Talpa32GB128GB256GB
Be SIM709€899 €1079€
Su SIM (Cellular)869€1039€1249€

Išmanus, lietuvių sukurtas sonaras „Deeper“: apžvalga

Po didžiulės sėkmės 2014-aisiais, kuomet produktas pateko ant kompanijos „Apple“ parduotuvių lentynų, dažnas jau yra girdėjęs apie Lietuvoje sukurtą išmanųjį sonarą „Deeper“, skirtą žvejams padidinti savo laimikį ir išsiaiškinti, kokiuose vandenyse plaukioja. Kadangi sonaras yra išmanus ir savo išvaizda neprimena stereotipinių sonarų, stūksančių laivagaliuose, nutarėme išsiaiškinti, kuo „Deeper“ toks ypatingas ir kaip jis veikia.

Pradžioje vertėtų paminėti, kad šis, delno dydžio sonaras yra neatsiejamas nuo mobiliųjų įrenginių – išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių, nes jo veikimo principas yra pagrįstas susijungimu su šiais įrenginiais per specialiai tam skirtą aplikaciją. Pastarąją galima nemokamai atsisiųsti iš „App Store“. Aplikacija yra pritaikyta „iPhone“ ir „iPad“ įrenginiams. Žinoma, yra išleista aplikacija ir „Android“ naudotojams.

„Deeper“ aplikacija
Štai taip atrodo „Deeper“ aplikacijos „vidus“. / iTouch.lt nuotr.

Naudojimasis „Deeper“ iš esmės yra paprastas. Prijungus sonarą „Bluetooth“ ryšiu prie išmanaus įrenginio, kuriame jau įdiegta aplikacija, sonaras yra įmetamas į vandenį. Jį skenuodamas, sonaras siunčia signalą į krante arba valtyje esantį įrenginį, kuris vaizdą atvaizduoja mums priimtinu formatu: rodo, ar yra žuvų ir kiek jų, nustato gylį, dugno reljefą, po vandeniu esančią florą ir fauną, temperatūrą. Todėl šioje vietoje daug pagyrų galimą būtų suteikti būtent aplikacijai, nes ji aiškiai ir išsamiai atvaizduoja gaunamą turinį.

„Deeper“
Į delną telpantis sonaras neprimena tų, kurie stūgso laivagaliuose. / iTouch.lt nuotr.

„Deeper“ sonaras į vandenį yra įmetamas dažniausiai pritvirtintas valu prie meškerės (atskirai galima įsigyti tvirtinimo prie valties sistemą). Priklausomai nuo to, ar žvejojama nuo kranto, lieptelio ar iš valties, prie sonaro į atitinkamas vietas yra įsukamas specialus kilpos formos metaliukas, skirtas pritvirtinti valui. „Deeper“ svoris – 100 gramų, todėl reikia tinkamai įvertinti valo storį. Be to, reikia paminėti, kad preliminarus „Bluetooth“ ryšio veikimo laukas yra 40-50 metrų, priklausomai nuo naudojamo įrenginio ir jo operacinės sistemos. Todėl tokiu atveju galima neišvengti ir ryšio nutrūkimų.

Tiesa, su pastaraisiais mes iš dalies susidūrėme testavimo metu, nes aplikacija tiesiog nustodavo dirbti. Nors problemų labiau kėlė su „Deeper“ naudojamas „iPhone 6s“ – prie 0 laipsnių jis retkarčiais išsijunginėdavo, nors „Apple“ ir neslepia, kad taip gali nutikti, tik galbūt ne prie tokios „aukštos“ temperatūros. Spėjome, kad dėl to kaltas „Bluetooth“ ryšys, kuris, kaip technologija, yra įrenginio resursų, įskaitant baterijos, švaistūnas. Tačiau „Deeper“ jokie šalčiai nebaisūs. Kadangi sonaras skirtas ir poledinei žūklei, jo nurodoma veikimo temperatūra svyruoja tarp -20 ir 40 laipsnių.

„Deeper“
Atidarius „Deeper“, gauname prieigą prie įkrovimo jungties. / iTouch.lt nuotr.

„Deeper“ bateriją pilnai įkrauti užtrunka apie dvi valandas, tačiau sonaras ištisai gali veikti iki 6 valandų. Komplektacijoje yra pridedamas įkrovimo kabelis, kurį geriausia prijungti prie telefono sieninio tinklo kištuko. Kartu su „Deeper“ taip pat gaunamas dėklas, skirtas transportuoti ar tiesiog laikyti sonarą jame, kai šis nenaudojamas.

Apibendrinant galima teigti, kad „Deeper“ sonaras yra visiškai išbaigtas produktas, orientuotas į tikrą žvejį, kuris nori savo hobį paversti išmaniu. Pradedant aplikacija ir jos valdymu, baigiant sonaro veikimo paprastumu, naudojimasis yra lengvas ir prieinamas kiekvienam. Skirtas naudoti tiek žiemą, tiek vasarą, „Deeper“ užsitikrina, kad netaps sezoniniu įrenginiu ir atliks jam paskirtą darbą – padidinti žvejybos laimikį.

„Deeper“ sonarą galite įsigyti visuose „iDeal“ salonuose. Kaina – 219 eurų.

„Deeper“
Naudojantis „Deeper“ svarbu pasirinkti reikiamą valui skirto kabliuko prijungimo būdą. / iTouch.lt nuotr.

Lietuvoje pradedamas rodyti daug dėmesio sulaukęs filmas „Steve Jobs“

Penktadienį Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti filmas „Steve Jobs“, kuris pasakoja apie legendinio „Apple“ įkūrėjo gyvenimą. 

„Lūšnynų milijonieriaus“ ir „Traukinių žymėjimo“ režisieriaus Danny Boyle’o sukurtoje juostoje pagrindinis dėmesys skiriamas trim svarbiems S. Jobso gyvenimo profesiniams įvykiams: 1984 m. pristatytam asmeniniam kompiuteriui „Macintosh“, po ketverių metų į rinką išleistam kompiuteriui „NeXt“ ir, žinoma, didžiausią jo triumfą paliudijusio „iMac“ pristatymui 1998-aisiais.

Šalia šių pasaulį keitusių S. Jobso (kurį vaidina Michaelis Fassbenderis) pasiekimų, filmas pasakoja apie sudėtingus jo santykius su bendradarbiais, kolegomis, artimaisiais ir tikra dukra Liza, kurios S. Jobsas labai ilgai nenorėjo pripažinti, nors DNR testas ir buvo įrodęs jo tėvystę.

Šis filmas jau spėjo susilaukti gausybės įvairių nuomonių. Štai garsus technologijų žurnalistas Waltas Mossbergas ir S. Jobso žmona Laurene Powell apie šį filmą atsiliepė neigiamai, D. Boyle’as netgi atsiprašė dabartinio „Apple“ vadovo Timo Cooko.

Šeštadienį Kauno ir Klaipėdos „iDeal“ salonuose – „JAMAM“ nuolaidos

Šį šeštadienį Kauno ir Klaipėdos prekybos centruose „Akropolis“ esančiuose įgalioto „Apple“ produktų pardavėjo „iDeal“ salonuose bus taikomos akcijos „JAMAM“ nuolaidos.

Kauno ir Klaipėdos „iDeal“ salonuose bus taikomos šios nuolaidos:

  • 25 proc. nuolaida „iPad mini 3“
  • 20 proc. nuolaida visiems kompiuterių krepšiams ir jų dėklams
  • 15 proc. nuolaida visoms ausinėms ir kolonėlėms

Primename, kad nuolaidos nėra sumuojamos ir galios tik šį šeštadienį nurodytų miestų „iDeal“ salonuose.