Gandas: „iPhone“ su OLED ekranu atkeliaus 2017-aisiais

Kompanija „Apple“ jau po metų ketina pristatyti pirmąjį išmanųjį telefoną „iPhone“, kuris pasižymės OLED technologijos ekranu, praneša „Nikkei“.

Šaltiniai skelbia, kad „iPhone“ gamintoja jau susisiekė su kompanijomis „LG“ ir „Samsung“ aptarti OLED ekranų gamybos detales iki kitais metais numatyto įrenginio pristatymo.

Jei tai tiesa, tokį žingsnį „Apple“ žengtų metais ar net dviem anksčiau, nei spėjo analitikai. Žinomas analitikas Ming Chi Kuo teigė, kad „Apple“ esamus TFT-LCD technologijos ekranus savo mobiliuosiuose įrenginiuose ketina naudoti dar iki 2019 metų.

Vieno populiariausių pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintoja jau seniai yra susidomėjusi OLED ekranais. Dar prieš keletą metų „Apple“ yra užregistravusi su OLED technologija susijusius patentus, o praėjusių metų gruodį pasirodė pranešimų, kad kompanija subūrė slaptą komandą, kuri dirba ties LCD ir OLED ekranų kūrimu.

Trečdalis parduodamų išmaniųjų telefonų – su didesniais nei 5 colių įstrižainės ekranais

„Galaxy S5“ ir „iPhone 5S“

Tyrimų bendrovės „Canalys“ duomenimis, iš per pirmąjį šių metų ketvirtį parduotų išmaniųjų telefonų net trečdalis turėjo didesnį nei 5 colių įstrižainės ekraną.

Tarp tokios įstrižainės ekraną turinčių modelių, kurių visumoje buvo parduota virš 90 mln., pagrinde dominavo „Samsung“ ir LG. Būtent šie du gamintojai siūlo didžiausią pasiūlą tokių telefonų.

„Canalys“ atliktas tyrimas parodė, kad 34 procentai per pirmąjį ketvirtį parduotų išmaniųjų turėjo 5 ir daugiau colių įstrižainės ekranus. Visgi, 66 procentai per tą patį laikotarpį parduotų flagmanų turėjo ekranus, kurių įstrižainė nesiekė 5 colių.

Primename, kad tarp tokių telefonų – ir „iPhone 5S“, turintis 4 colių įstrižainės ekraną. Tiesa, jau seniai sklinda gandai, jog sekančios kartos „iPhone“, kuris greičiausiai vadinsis „iPhone 6“, turės ne mažiau kaip 4,7 colių įstrižainės ekraną ir pasirodys šį rudenį.

Numatomas ir dar didesnės įstrižainės – 5,5 colio – modelio pasirodymas šių metų pabaigoje.

Trečdalis parduodamų išmaniųjų telefonų - su didesniais nei 5 colių įstrižainės ekranais

Gandai: LG bus pagrindinė „iWatch“ ekranų gamintoja

„iWatch“ konceptas

Kaip skelbia Pietų Korėjos žiniasklaida, „Apple“ jau išsirinko kompaniją, kuriai bus pateikta daugiausiai išmaniajam laikrodžiui „iWatch“ skirtų lankstomų ekranų užsakymų. Ja taps LG.

Manoma, kad „Apple“ iki šių metų pabaigos planuoja parduoti virš 9 milijonų šio dėvimo įrenginio vienetų. Numanoma laikrodžio pasirodymo prekyboje data – rugsėjo mėnesis.

iTouch.lt jau anksčiau rašė, kad „iWatch“ tikimasi išvysti dviejų dydžių: su 1,3 ir 1,5 colio įstrižainės ekranais. Greičiausiai dviejų skirtingų dydžių modeliai bus skirti specialiai tik vyrams, ir tik moterims.

Tai jau ne pirmas kartas, kuomet LG yra siejama su paslaptingu „Apple“ išmaniojo laikrodžio projektu. Dar sausį pasirodė pranešimų, neva LG tieks „iWatch“ gamybai tokius pačius OLED technologijos ekranus, kokie buvo naudoti išmaniuosiuose telefonuose „G Flex“.

„iPhone 6“ ekranai gali būti pradėti gaminti jau kitą mėnesį

„iPhone“

Naujos kartos kompanijos „Apple“ išmaniajam telefonui „iPhone 6“ skirtų ekranų masinė gamyba gali būti pradėta jau gegužės mėnesį, praneša „Reuters“.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad pagrindiniai ekranų gamintojai bus „Japan Display“, „Sharp“ bei „LG“.

Manoma, kad „Apple“ gali žengti svarbų žingsnį ir išleisti dvejų skirtingų įstrižainių ekranus turinčius „iPhone“ modelius: su 4,7 ir 5,5 colių ekranais. Tačiau pastarasis modelis dėl gamybos vėlavimo gali būti išleistas kiek vėliau arba šiemet išvis nepasirodyti.

Naujos kartos išmanusis telefonas „iPhone“ greičiausiai turės visiškai naują operacinę sistemą „iOS 8“. Teigiama, kad naujausia „iOS“ versija bus orientuota į vartotojo sveikatą ir gyvybinių funkcijų stebėjimą, turės gausybė programinių atnaujinimų, tarp kurių ir teksto redagavimo programa „Preview“, patobulinti žemėlapiai ir kt.

„iPhone 6“ tikimasi išvysti antroje šių metų pusėje.

Gandai: „Apple“ rugsėjį išleis du 4,7 ir 5,5 colių ekranus turinčius „iPhone“

„iPhone“ ekranai

Kompanijos „Apple“ sekančios kartos išmanusis telefonas „iPhone“ bus išleistas dviejų modelių – su 4,7 ir 5,5 colių įstrižainių ekranais, skelbia japonų naujienų portalas „Nikkei“.

Gandai apie tai, kad „Apple“ ruošiasi išleisti du skirtingų dydžių ekranus turinčius „iPhone“ modelius sklinda jau apie pusę metų.

Anot „Nikkei“, „Apple“ tiekėjai jau pradeda gaminti šiems modeliams skirtas dalis, pavyzdžiui, pirštų antspaudų sensorius, procesorius bei ekranus iš safyro kristalo.

Tiesa, masinę dalių gamybą numatoma pradėti balandžio mėnesį. Būtent tada, teigiama, ekranus naujos kartos „iPhone“ modeliams pradės gaminti ir „Apple“ partneriai „Sharp“ bei „LG“.

Tinklaraštis „Macotakara“ jau anksčiau skelbė, kad „LG“ gaminamų ekranu rezoliucija bus 1920×1080, o pikselių skaičius viename colyje sieks 440.

Tačiau kol kas apie sekančios kartos „iPhone“ yra žinoma labai mažai. Manoma, kad naujas modelis(-iai) turės plonesnį korpusą nei „iPhone 5S“, atnaujintą dizainą ir naujos kartos „A8“ procesorių. Yra pasirodę gandų, kurie skelbia ir apie 8 megapikselių priekinę fotokamerą bei 2 gigabaitus operatyviąją atmintį.

Gandai: „Apple“ išmaniajame laikrodyje bus naudojamos „LG“ baterijos

„iWatch“ konceptas

Kompanija „Apple“ gandais apipintame išmaniajame laikrodyje gali panaudoti talpesnes nei įprastos „LG“ baterijas, praneša „Korea Herald“.

Teigiama, kad, priešingai nei buvo skelbta anksčiau, „Apple vietoje saulės įkraunamų baterijų išmaniajame laikrodyje naudos įprastas ličio jonų baterijas. Jas tiekti turėtų „LG“.

„LG“ kuriamos naujos kartos baterijos pasižymi didesne talpa ir ilgesne budėjimo trukme. Be to, „LG“ jas gali sukurti įvairių formų, o būtent to lenktą korpusą turintiems laikrodžiams ir reikia.

Manoma, jog jei „Apple“ visgi nuspręstų išmaniajame laikrodyje įdiegti galimybę jį įkrauti saulės energija, tai tebūtų papildomas įrenginio maitinimo šaltinis.

„LG“ atsisakė komentuoti tokius gandus.

Gandai: „LG“ gamins „Apple“ išmaniojo laikrodžio ekranus

„iWatch“ konceptas

Kaip skelbia korėjiečių naujienų portalas „Digital Daily“, technologijų kompanijos „LG“ ir „Apple“ susitarė dėl lanksčių, iš plastiko pagamintų ekranų gamybos pastarosios išmaniajam laikrodžiui. Teigiama, kad „LG“ bus vienintelė „iWatch“ laikrodžio ekranų gamintoja.

Anot portalo informacijos, laikrodžio ekrano įstrižainė sieks 1,52 colio (3,86 centimetro). „Apple“ išmanųjį laikrodį tikimasi išvysti jau šią vasarą, o prekyboje – rudenį. Anot „Digital Daily“, gamybos pradžiai numatoma pagaminti per 2 mln. laikrodžių.

Tiesa, nėra jokio pagrindo manyti, kad tokie korėjiečių gandai turi bent kiek tiesos, tačiau labai galimas dalykas, jog jei „Apple“ sumanys išleisti išmanųjį laikrodį, ekraną jam greičiausiai gamins „LG“ arba „Sharp“.

Kviečiame skaityti straipsnį apie tai, ar galima šiemet tikėtis išvysti „iWatch“.