Išleistas „iOS 8.3“ skirtas operacinės sistemos „nulaužimo“ įrankis

„Cydia“

Kinų programuotojų komanda „TaiG“ išleido mobiliosios operacinės sistemos „iOS 8.3“ nulaužimo (angl. – jailbreak) įrankį, skirtą „Windows“ platformai ir tinkantį visiems palaikomiems „iPhone“, „iPad“ ir „iPod touch“ įrenginiams.

„Nulaužimas“ leidžia aukščiau išvardintų įrenginių savininkams instaliuoti nepatvirtintas trečių šalių aplikacijas, sistemos įskiepius, modifikacijas, grafines temas ir kitą turinį iš programos „Cydia“, kuri laikoma „App Store“ alternatyva.

Kitaip tariant, daugelio „jailbreak“ vartotojų žodžiais, „nulaužimas“ leidžia vartotojui labiau individualizuoti ir padidinti „iOS“ įrenginio galimybes už „Apple“ ribų. Tiesa, pastaroji „nulaužimo“ nepataria atlikti, nes tokiu atveju prarandama įrenginio garantija.

Jau ilgą laiką „jailbreak“ bendruomenė yra laikoma ir piratų bendruomene, nes šiek tiek patobulinus savo „iOS“ įrenginį galima prieiti prie beveik visų mokamų „App Store“ aplikacijų, už tai nesumokant nei euro.

„TaiG“ kūrėjai įspėja, kad kol kas ne visi „Cydia“ esantys atsisiuntimai yra suderinami su „iOS 8.3“, todėl reikia laukti, kol „Cydia“ kūrėjas Jay’us „saurik“ Freemanas atnaujins sistemą.

„iOS 8“ naudoja 81 procentas „iOS“ vartotojų

„Apple“ prekinis ženklas

Kompanija „Apple“ pranešė, kad jos sukurtos mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ naujausia versija „iOS 8“ yra naudojama net 81 proc. visų „iOS“ įrenginių.

Toks „iOS 8“ vartotojų skaičius nustatytas atsižvelgiant į iš „App Store“ atsisiunčiamas aplikacijas ir jų versijas.

Nuo balandžio 13 dienos bendras „iOS 8“ vartotojų skaičius pakilo 2 procentais. Manoma, kad būtent tokį pokytį labiausiai veikė ką tik prekyboje pasirodęs ir pirmiems vartotojams jau ant rankų įsitaisęs išmanusis laikrodis „Apple Watch“.

Jau ne už kalnų vartotojai turėtų sulaukti naujos „iOS 8“ versijos, mat vos prieš kelias dienas „Apple“ patvirtintiems programuotojams išleido bandomąją „iOS 8.4“ versiją, kuri pasižymi atnaujinta muzikos aplikacija. Joje išvysime šiek tiek pasikeitusį pagrindinių funkcijų išdėstymą bei paiešką, leisiančią patogiai naršyti savo muzikos kolekcijoje.

„iOS 8“ vartotojų skaičius

Išleistas „iOS 8.3“ atnaujinimas, kuriame – naujos „Emoji“ šypsenėlės

„iOS 8.3“

„Apple“ trečiadienį išleido naują operacinės sistemos „iOS“ versiją „iOS 8.3“, skirtą „iPhone“, „iPod touch“ ir „iPad“ vartotojams. 

Naujausioje versijoje yra atnaujintos populiarios „Emoji“ klaviatūros šypsenėlės. Nuo šiol jos yra iš dalies pritaikytos visų rasių vartotojams, t.y. galima rinktis „veidukų“ spalvas.

Kaip skelbia „Apple“, „iOS 8.3“, taip pat pataisytos Wi-Fi ir „Bluetooth“ klaidos, pagerintas žinučių, kontrolės centro, trečių šalių klaviatūrų, aplikacijų veikimas.

Atnaujinimą galima įdiegti per įrenginio nustatymus (Settings – General – Software Update) arba prijungus įrenginį prie programos „iTunes“. Prieš įdiegiant atnaujinimą rekomenduojame sukurti įrenginio duomenų atsarginę kopiją.