„Apple“ bandys žengti žingsnį į Indiją

Indija ruošiasi patvirtinti kompanijos „Apple“ prašymą leisti šalyje steigti jos mažmeninės prekybos parduotuves, praneša „Bloomberg“.

Kaip teigia šaltiniai, „Apple“ šiuo metu iš naujo pateikia prašymą, nes jis buvo pateiktas netinkamu formatu.

Nors 1,3 milijardo gyventojų turinti šalis yra puiki galimybė „Apple“, tai taip pat yra ir iššūkis, nes didžioji dalis gyventojų negali sau leisti įsigyti tokio lygio produktų.

Šiuo metu „Apple“ valdo vos 2 procentus Indijos išmaniųjų telefonų rinkos. Tokią padėtį JAV kompanija bandė pataisyti gruodžio mėnesį, šalyje pasiūlydama 16 proc. mažesnę telefono „iPhone“ kainą. Be to, „iPhone 5s“ kaina buvo sumažinta beveik perpus.

Šiuo metu „Apple“ naudojasi perpardavinėtojais, norėdama parduoti savo produktus. Savų parduotuvių atidarymas ne tik padidintų pardavimus, bet ir pagerintų prekės ženklo žinomumą.

„iPhone“ surinkėja „Foxconn“ svarsto plėtrą į Indiją

Telefonai „iPhone 6“

Išmanųjį telefoną „iPhone“ surenkanti kompanija „Foxconn“ sprendžia plėtros į Indiją klausimą, skelbiama remiantis šaltinio iš Indijos valdžios pateikta informacija „Reuters“.

Anot leidinio, Indija gali pagelbėti „Foxconn“ perimti iš Kinijos dalį „iPhone“ gamybos ir nukreipti ją arčiau tų rinkų, kuriose siekiama didinti pardavimų augimą. Be to, mažesnės gamybos sąnaudos gali padėti „Foxconn“ išlaikyti „Apple“ užsakymus, į kuriuos taikosi konkurentai.

„Mėnesio eigoje „Foxconn“ siųs savo vadovų delegaciją ieškoti vietų gamybai“, – teigia vieno vakarų Indijos regiono industrijų ministras Subhashas Desai’us.

Teigiama, kad „iPhone“ surinkėja iki 2020 metų planuoja Indijoje pastatyti 10-12 gamyklų, įskaitant gamybos linijas ir duomenų centrus. Anot ministro, kompanija galvoja šalyje gaminti „iPhone“, „iPad“ ir „iPod“ įrenginius.

Šiuo metu „Apple“ Indijoje užima 10 procentų rinkos. Jei „Foxconn“ pradės gaminti „iOS“ įrenginius Indijoje, „Apple“ galės sumažinti kainas ir išsikovoti didesnę rinkos dalį sparčiai augančioje rinkoje.

„Apple“ bandys užkariauti Indiją su 8 gigabaitų talpos „iPhone 5C“

„iPhone 5C“

Kompanija „Apple“ penktadienį Indijoje pradėjo prekybą 8 gigabaitų vidinę atmintį turinčiu išmaniuoju telefonu „iPhone 5C“, praneša „The Times of India“.

Prekybos pradžios proga „Apple“ šį modelį indams pardavinės apie 150 litų pigiau, be to, nemokamai pridės „iPhone 5C“ skirtą įdėklą.

Tokios talpos „iPhone 5C“ modelį „Apple“ pristatė dar šių metų kovo mėnesį, tikėdamasi, jog mažiau kainuojantis „iPhone“ modelis galės konkuruoti su panašios kainos „Android“ flagmanais.

Tai jau antrasis „iPhone“ modelis, kurį gali įsigyti vartotojai Indijoje. Šiais metais „Apple“ pradėjo šioje šalyje prekiauti daugelyje pasaulio šalių jau nepardavinėjamu „iPhone 4“ modeliu.

„Apple“ vis dar gamina telefoną „iPhone 4“

„iPhone 4“

Kompanija „Apple“, nusitaikiusi į tokias šalis kaip Indija, Brazilija ir Indonezija, vėl atkuria išmaniojo telefono „iPhone 4“ gamybą ir didina apsukas. Kaip skelbia „BRG India“, „Apple“ niekada nebuvo pilnai nutraukusi „iPhone 4“ gamybos.

Nors 2010-aisiais išleisto modelio gamybos mastai negali lygintis su „iPhone 5S“, „iPhone 5C“ ar net „iPhone 4S“, „Apple“ šio modelio gamybą vykdo nuo pat jo išleidimo be pertraukų.

Kiek anksčiau pasklido gandų, kad „iPhone 4“ gamyba pastaruoju metu yra suintensyvinta dėl siekio padidinti šio modelio pardavimus mažiau pasiturinčiose šalyse, pavyzdžiui, Indijoje ar Brazilijoje.