„Apple“ atšaukia dalį sieninių įkroviklių kištukų

Kompanija „Apple“ paskelbė atšaukianti sieninių įkroviklių dviejų šakučių kištukus-adapterius, skirtus Argentinai, Australijai, Brazilijai, Naujajai Zelandijai, Pietų Korėjai ir žemyninės Europos valstybėms, įskaitant Lietuvą.

„Apple“ teigia nustačiusi, kad labai retais atvejais paveikti dviejų šakučių kištukai-adapteriai gali lūžti ir sukelti riziką elektros smūgiui, kai adapteris yra priliečiamas.

Skelbiama, kad šie adapteriai buvo parduodami kartu su kompiuteriais „Mac“ ir dalimi „iOS“ įrenginių nuo 2003 iki 2015 metų bei buvo parduodami su įkroviklių rinkiniu „Apple World Travel Adapter Kit“. Iki šiol kompanijai yra žinoma 12 incidentų, susijusių su šiais adapteriais.

Šis atšaukimas neliečia kitoms šalims skirtų įkroviklių adapterių ar USB įkroviklių.

Defektuoti adapteriai pasižymi 4-5 simbolių kodu vidinėje adapterio dalyje, kuri jungiasi su įkrovikliu, arba išvis neturi jokio identifikacinio kodo nurodytoje vietoje. Nauji, nedefektuoti adapteriai toje pačioje vietoje turi regiono, kuriam yra skirti, kodo trumpinį, pavyzdžiui, „EUR“.

„Apple“ teigia, kad dėl defektuoto kištuko-adapterio keitimo reikia kreiptis į įgaliotą „Apple“ klientų aptarnavimo centrą, prieš tai išsiaiškinus, ar turimas kištukas-adapteris yra defektuotas bei susižinojus įrenginio, su kuriuo jis yra eksploatuojamas, serijinį numerį.

Dėl platesnės šio atšaukimo vykdymo instrukcijos skaitykite oficialiame „Apple“ palaikymo puslapyje.

Adapterių atšaukimas

„Apple“ didina kainas Europoje, kol JAV doleris ir toliau išlieka stiprus

„Apple“

Kompanija „Apple“ padidino dar kelių produktų kainas Europos valstybėse dėl vis dar stiprios JAV dolerio padėties prieš eurą ir kitas tarptautines valiutas. Tarp paveiktų valstybių – Vokietija, Prancūzija, Airija, Italija, Lietuva bei daugelis kitų.

Nuo antradienio visi 21 ir 27 colių „iMac“ modeliai be aukštos raiškos „Retina“ ekranų pabrango nuo 150 iki 300 eurų. Pavyzdžiui, bazinės konfigūracijos „iMac“ modelis Europoje brango nuo 1099 eurų iki 1249 eurų. O 27 colių ekraną turintis aukščiausių parametrų „iMac“ be „Retina“ ekrano dabar kainuos nebe 1799, o 2099 eurus.

Kainos tarp šalių gali skirtis dėl taikomų vietos mokesčių ir tarifų.

Pastebėta, kad brango ir „Mac mini“ bei „Mac Pro“ kompiuteriai. Pastarasis, kuris vadinamas galingiausiu „Apple“ kompiuteriu, brango nuo 400 iki 600 eurų, priklausomai nuo konfigūracijos.

Paskutinį kartą „Apple“ kainas Europoje didino kovo mėnesio pradžioje. Tąkart priežastis buvo ta pati – stiprus JAV dolerio kursas ir euro nuvertėjimas.

„Apple“ didina kainas dėl JAV dolerio ir euro santykio

Europoje ir vėl bus prekiaujama kompiuteriais „Mac Pro“

„Mac Pro“

Po dešimties mėnesių draudimo pardavinėti ankstesnės kartos kompiuterį „Mac Pro“ dėl neatitinkančių Europos Sąjungos reikalavimų, naujasis galingiausio „Apple“ kompiuterio modelis pagaliau pasieks Europos parduotuvių lentynas, praneša Mashable.com.

Atskleista, jog ankstesnės kartos „Mac Pro“ prekybą ES uždraudė dėl smulkių neatitikimų elektros lizduose ir kompiuterio ventiliavimo sistemoje.

Anot portalo 9to5Mac.com, senesnis „Mac Pro“ modelis 2013 metų kovą buvo išimtas iš prekybos Europoje vos tik buvo pradėtas kurti naujasis modelis.

Naujos kartos „Mac Pro“ atitinka visus Europos Sąjungos reikalavimus ir, pasak prancūzų portalo „MacGenerations“, vartotojus jis turėtų pasiekti jau sausio 14-ąją.

Lietuvoje naujausias „Mac Pro“ modelis bus prieinamas parduotuvėse „iDeal“. Tiesa, kol kas nėra aišku kada tiksliai.