„Apple“ išleido penktas bandomąsias „iOS 9.3“, „tvOS 9.2“, „OS X 10.11.4“ ir „watchOS 2.2“ versijas

Kompanija „Apple“ antradienį oficialiai patvirtintiems programuotojams ir testuotojams išleido jau penktas bandomąsias operacinių sistemų „iOS 9.3“, „tvOS 9.2“, „OS X 10.11.4“ ir „watchOS 2.2“ versijas.

Priešingai nei su ketvirta bandomąją versija, šios versijos prieinamos ne tik „Apple“ patvirtintiems programuotojams, bet ir bandomųjų versijų testavimo programoje dalyvaujantiems vartotojams.

„tvOS 9.2“ yra gana svarbus atnaujinimas, nes kartu su savimi į naujausius „Apple TV“ modelius atneš „Bluetooth“ klaviatūrų palaikymą, galimybę aplikacijas ir žaidimus skirstyti į aplankus, naują daugiaprogramio režimo dizainą bei diktavimą balsu paieškos laukelyje.

Nors dauguma „OS X 10.11.4“ atnaujinimų bus sunkiai pastebimi ir labiau susiję su operacinės sistemos „vidumi“, esminiais atnaujinimais galima įvardinti „Live Photos“ ir slaptažodžiais apsaugotų „Notes“ užrašų palaikymą.

Bene didžiausia „iOS 9.3“ naujovė yra „Night Shift“ – naktinis režimas, kuris automatiškai vartotojo nustatytu laiku pašalina iš ekrano mėlynos spalvos efektą, taip sumažindamas apkrovą akims, kai įrenginiu naudojamasi tamsiu paros metu, pavyzdžiui, prieš miegą.

Kol kas nėra aišku, kada „Apple“ nuspręs išleisti galutines šių operacinių sistemų versijas. Spėjama, kad „iOS 9.3“ gali būti išleista kartu su išmaniuoju telefonu „iPhone SE“.

„Apple“ išleido ketvirtas bandomąsias „iOS 9.3“, „tvOS 9.2“, „OS X 10.11.4“ ir „watchOS 2.2“ versijas

Kompanija „Apple“ pirmadienį oficialiai patvirtintiems programuotojams išleido jau ketvirtas bandomąsias operacinių sistemų „iOS 9.3“, „tvOS 9.2“, „OS X 10.11.4“ ir „watchOS 2.2“ versijas.

Nors kol kas šios versijos prieinamos tik „Apple“ patvirtintiems programuotojams, „iOS 9.3“ ir „OS X 10.11.4“ bandomąsias versijas turėtų netrukus bus leista pradėti naudoti ir bandomųjų versijų testavimo programoje dalyvaujantiems vartotojams.

„tvOS 9.2“ yra gana svarbus atnaujinimas, nes kartu su savimi į naujausius „Apple TV“ modelius atneš „Bluetooth“ klaviatūrų palaikymą, galimybę aplikacijas ir žaidimus skirstyti į aplankus, naują daugiaprogramio režimo dizainą bei diktavimą balsu paieškos laukelyje.

Nors dauguma „OS X 10.11.4“ atnaujinimų bus sunkiai pastebimi ir labiau susiję su operacinės sistemos „vidumi“, esminiais atnaujinimais galima įvardinti „Live Photos“ ir slaptažodžiais apsaugotų „Notes“ užrašų palaikymą.

Bene didžiausia „iOS 9.3“ naujovė yra „Night Shift“ – naktinis režimas, kuris automatiškai vartotojo nustatytu laiku pašalina iš ekrano mėlynos spalvos efektą, taip sumažindamas apkrovą akims, kai įrenginiu naudojamasi tamsiu paros metu, pavyzdžiui, prieš miegą.

Kol kas nėra aišku, kada „Apple“ nuspręs išleisti galutines šių operacinių sistemų versijas. Spėjama, kad „iOS 9.3“ gali būti išleista kartu su kovo 15 dienos pristatyme pasirodysiančiais įrenginiais.

„iOS 9.3“ pasižymės greita naktinio režimo prieiga

Pirmadienio vakarą patvirtinti „Apple“ programuotojai gavo prieigą prie ką tik išleistos antros bandomosios operacinės sistemos „iOS“ versijos 9.3.

Nors kol kas dar nėra aišku ką tiksliai „Apple“ atnaujino su šia versija, vienas esminis skirtumas nuo pirmosios bandomosios „iOS 9.3“ versijos pastebimas jau dabar. Tai – kontrolės centre esanti nauja „akies“ piktograma.

Šis naujas mygtukas leidžia greitai įjungti ir išjungti naktinį režimą, kuris vartotojus pasieks su galutine 9.3 versija. „Night Shift“ vadinama funkcija suteikia galimybę sistemai automatiškai arba vartotojo nustatytu laiku pakeisti ekrano spalvų „temperatūrą“, taip sumažinant tenkantį krūvį akims vėlyvuoju metu, ypač – prieš miegą.

Be šios funkcijos, „iOS 9.3“ taip pat pasižymės naujomis „3D Touch“ greitojo meniu funkcijomis bei galimybe užrakinti užrašų aplikaciją slaptažodžiu ar „Touch ID“ apsauga.

Kol kas nėra aišku, kada tiksliai „Apple“ išleis galutinę „iOS 9.3“ versiją.

„Apple“ išleido pirmas viešas bandomąsias „iOS 9“ ir „OS X El Capitan“ versijas

„iOS 9“

Kompanija „Apple“ ketvirtadienį išleido pirmas bandomąsias operacinių sistemų „iOS 9“ ir „OS X El Capitan“ versijas, kurios yra viešai prieinamos visiems užsiregistravusiems bandomųjų versijų testavimo programoje.

Norint į savo įrenginį įdiegti bandomąją versiją, reikia užsiregistruoti bandomųjų versijų programoje ir sekti instaliacijos instrukcijas.

Bandomosios „iOS 9“ versijos instaliavimas reikalauja į „iOS“ įrenginį įdiegti specialų profilį, o „OS X El Capitan“ instaliacija pradedama iš „Apple“ bandomųjų versijų puslapio, kuris nukreipia į „Mac App Store“.

Oficialiai visiems vartotojams abi operacinės sistemos bus prieinamos nuo šio rudens.

Dėmesio! Prieš instaliuojant į įrenginį bandomąją versiją, patariame sukurti atsarginę įrenginio duomenų kopiją.

„OS X El Capitan“

„Apple“ programuotojams išleido antras bandomąsias „OS X El Capitan“, „iOS 9“ ir „watchOS 2.0“ versijas

„iOS 9“

Kompanija „Apple“ antradienį išleido naujas bandomąsias operacinių sistemų „OS X El Capitan“, „iOS 9“ bei „WatchOS 2.0“ versijas, skirtas kompanijos patvirtintiems programuotojams.

Antroji „iOS 9“ versija sulaukė klaidų, atrastų pirmoje versijoje, ištaisymo, tai: „AirPlay“ prisijungimo pagerinimas, „Family Sharing“ slaptažodžio keitimo galimybės pataisymas „iCloud“ nustatymuose, atkūrimo iš atsarginės kopijos pagreitinimas, pašto aplikacijos pataisymas nuo automatinio išsijungimo spausdinant dokumentą ir kt.

Kol kas nėra atrasta, kokios naujovės ir pataisymai pasiekė antrąją „OS X El Capitan“ versiją, tačiau galima spėti, jog „Apple“ labai orientuojasi į, kaip skelbia, 40 procentų greičiau veikiančią operacinę sistemą, todėl tikėtina, kad atnaujinimai labiausiai susiję su sistemos sparta.

O štai „watchOS 2.0“ sulaukė programuotojams gerų atnaujinimų. Tai – galimybė pilnavertiškai paleisti trečių šalių aplikacijas bei prieiga prie „Apple Watch“ sensorių, pavyzdžiui, „Taptic Engine“, širdies ritmo matuoklio, mikrofono bei akselerometro.

Visos bandomosios versijos jau yra prieinamos programuotojams ir gali būti atsisiųstos iš oficialaus „Apple“ programuotojų puslapio.

„Apple“ išleido naujas bandomąsias „iOS“ ir „OS X“ versijas

„iPhone“ su „iOS 8“

Pirmadienį kompanija „Apple“ išleido naujas operacinių sistemų „iOS“ ir „OS X“ versijas. Pastaroji skirta programuotojams ir vartotojams-testuotojams, o „iOS“ – tik programuotojams. 

Trečioji bandomoji „OS X Yosemite“ versija 10.10.4 pasižymi stabilesniu veikimu, suderinamumu ir pagerintu saugumu. „Apple“ siūlo programuotojams šiame atnaujinime susitelkti ties nuotraukomis.

O trečioji bandomoji „iOS 8.4“ versija taip pat pasižymi pagerintu veikimu bei ištaisytomis sistemos klaidomis. Bandomųjų versijų testavimo programoje dalyvaujantiems vartotojams kol kas yra prieinama antra bandomoji „iOS 8.4“ versija.

Jau ne už kalnų vartotojai turėtų sulaukti naujos „iOS 8“ versijos. „iOS 8.4“ versija pasižymi atnaujinta muzikos aplikacija. Joje išvysime šiek tiek pasikeitusį pagrindinių funkcijų išdėstymą bei paiešką, leisiančią patogiai naršyti savo muzikos kolekcijoje.

„iOS 7.1“ versija – jau ne už kalnų

„iOS 7.1“ versija

„Apple“ pirmadienį programuotojams pristatė bandomąją ketvirtą mobiliosios operacinės sistemos „iOS 7.1“ versiją.

Naujausioje bandomojoje versijoje, kuri yra prieinama tik patvirtintiems „Apple“ programuotojams, yra ištaisytos programinės klaidos, kaip, pavyzdžiui, žinutės klaidos pranešimo nerodymas po žinutės išsiuntimo.

Įprastai „Apple“, išleidusi ketvirtą bandomąją „iOS“ versiją, neilgai trukus pristato ir galutinę versiją, kuri tampa prieinama visiems vartotojams. Todėl „iOS 7.1“ galima tikėtis išvysti per kelias savaites.