„Apple“ ieško būdų atsisakyti „Home“ mygtuko telefonuose „iPhone“

„iPhone 6“

Kompanija „Apple“ ieško būdų, kaip integruoti liečiamojo ekrano dalį ir patį ekraną į vieną plokštę, skelbia „DigiTimes“. 

Liečiamosios dalies ir ekrano integracija taip pat apimtų į ekraną integruotus piršto antspaudo sensorius, kurie leistų „Apple“ atsisakyti įžymiojo „Home“ mygtuko, puošiančio visų „iPhone“ modelių priekinę dalį.

Tai reiškia, kad ateities „iPhone“ modelių ekranai gali atlikti tokias pačias funkcijas kaip ir „Home“ mygtukas. Pavyzdžiui, paspaudimo ar piršto antspaudo nuskaitymo.

Prie spaudimo technologijos „Apple“ dirbti ilgai netektų, mat kompanija jau yra pristačiusi „Force Touch“ technologiją, kuri leidžia nustatyti, kaip vartotojas stipriai spaudžia paviršių, ir atitinkamai atlikti tam tikras funkcijas.

„Home“ mygtuko atsisakymas taip pat leistų padidinti „iPhone“ ekranus, nes mygtuko pašalinimo atveju atsirastų daugiau vietos išplėsti ekranui – kad ir iki pat telefono kraštinių.

Palyginimas: „Touch ID“ prieš „Galaxy S5“ pirštų antspaudų skenerį (video)

„Galaxy S5“ ir „iPhone 5S“

Nors „Samsung“ oficialiai dar neišleido savo naujausio išmaniojo telefono „Galaxy S5“, internete jau pradeda atsirasti palyginimų tarp jo ir konkurentų alternatyvos „iPhone 5S“. Kaip ir „Apple“ telefonas, „Galaxy S5“ pasižymi pirštų antspaudų nuskaitymo galimybe, todėl „iCrackUriDevice“ nusprendė palyginti šią funkciją abiejuose įrenginiuose.

Kaip paaiškėjo, ši funkcija abiejuose flagmanuose turi ir privalumų, ir trūkumų. „iPhone 5S“ geba nuskaityti vartotojo piršto antspaudą iš bet kokio kampo, o „Galaxy S5“ tai gali padaryti tik braukiant pirštu per sensorių tam tikru (tiesiu) kampu.

Tiesa, „Samsung“ išmanusis telefonas gali panaudoti vartotojo piršto antspaudą „PayPal“ pirkinių autorizacijai, o „iPhone 5S“ tai gali padaryti tik perkant pačios „Apple“ vystomoje „iTunes“ parduotuvėje.

Kalbant apie antspaudo nuskaitymo greitį, abu įrenginiai tai daro itin sparčiai. Tiesa, dėl nepatogaus „Galaxy S5“ sensoriaus nuskaitymo kampo ne visuomet pavyksta iš pirmo karto nuskaityti antspaudą, o tai atima šiek tiek laiko iš vartotojo.

Nors „iPhone 5S“ šią funkciją galima pavadinti tikslesne ir patogesne vartotojui, „Galaxy S5“ su piršto antspaudu vartotojui siūlo nuveikti šiek tiek daugiau, pavyzdžiui, įsigyti prekes bet kokioje internetinėje parduotuvėje, kurioje galima atsiskaityti su „PayPal“ paskyra.

Kviečiame pasižiūrėti palyginimo vaizdo įrašą.

[youtube id=“R3C6OW8eMGk“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]