Technologijų ekspertas filme „Steve Jobs“ neatpažįsta legendinio „Apple“ įkūrėjo

Didžiosiose šalyse kino teatrus pasiekus naujausiam filmui apie kompanijos „Apple“ įkūrėją „Steve Jobs“, visame pasaulyje ir žiniasklaidoje kyla vis daugiau diskusijų. 

Ilgametis Steve’o Jobso pažįstamas ir buvęs įtakingas „Wall Street Journal“ technologijų apžvalgininkas Waltas Mossbergas jau spėjo sukritikuoti naujausią filmą „Steve Jobs“, teigdamas, kad jame neatpažįsta žmogaus, kurį pažinojo.

„Priešingai nei Sorkinas (filmo scenarijaus autorius Aaronas Sorkinas – red past.), aš pažinojau tikrąjį Steve’ą Jobsą maždaug 14 metų, kurie buvo produktyviausi ir sėkmingiausi jo karjeroje dirbant „Apple“.

Per šiuos metus aš praleidau dešimtis valandų privačiuose pasikalbėjimuose su juo ir imant interviu ant scenos technologijų konferencijos metu, kurią aš rengiau. Ir Steve’as Jobsas, vaizduojamas Sorkino filme, nėra žmogus, kurį aš pažinojau“, – teigia ilgametis technologijų konferencijos „D: All Things Digital“ vedėjas.

Netrukus po tokio W. Mossbergo pareiškimo, S. Jobso žmona Laurene Powell savo „Twitter“ paskyroje padėkojo žurnalistui už tai, kad „atskyrė faktus nuo prasimanymo“.

Ketvirtadienį, kaip atsakymą į W. Mossbergo pareiškimą, filmo statytoja kino kompanija „Universal Pictures“ paviešino vaizdo įrašą, kuriam trumpai diskutuoja pagrindiniai filmo aktoriai ir statytojai: aktoriai Michaelis Fassbenderis, Kate Winslet, Sethas Roganas, Jeffas Danielsas, scenarijaus autorius Aaronas Sorkinas ir režisierius Danny Boyle’as.

Filmo „Steve Jobs“ režisierius atsiprašė „Apple“ vadovo Timo Cooko

Kiek anksčiau šį mėnesį duoto interviu metu „Apple“ vadovas Timas Cookas du naujausius filmus apie Steve’ą Jobsą pavadino oportunistiškais, t.y jų kūrėjai naudojasi „Apple“ įkūrėjo šlove ir siekia gauti naudos.

Nors T. Cookas nematė nei vieno iš dviejų naujausių filmų, jis S. Jobsą vadina nuostabiu žmogumi ir sako nemėgstantis filmų, kurie sukurti apie Jobsą.

Tačiau Aaronas Sorkinas turi atsakymą dabartiniam „Apple“ vadovui. Laukiamiausio šių metų filmo apie S. Jobsą režisierius teigia, kad šis filmas buvo statomas ne dėl pelno siekio, be to, prieš vertinant T. Cookui reikėtų pamatyti šį filmą.

Tačiau dieną po tokio atsakymo, A. Sorkinas naujo interviu metu kiek sušvelnino savo nuomonę.

„Žinote ką, manau, kad Timas Cookas ir aš nuėjome kiek per toli. Ir aš atsiprašau Timo Cooko. Tikiuosi, kad kai jis pamatys filmą, jis juo mėgausis taip pat, kaip mėgaujuosi aš“, – teigia jis.

A. Sorkino statytas filmas „Steve Jobs“, kuris paremtas Walterio Isaacsono biografine knyga „Steve Jobs“ ir kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Michaelis Fassbenderis, Lietuvos kino teatruose pasirodys gruodžio 4 dieną.

Kviečiame pasižiūrėti oficialų filmo anonsą.

JAV pradėta rodyti dokumentika apie S. Jobsą, kurios „Apple“ nenorėtų, kad pamatytumėte

Jobs filmas

Kino fanai tikriausiai laukia, kada jau spalio mėnesį kino sales pasieks Aarono Sorkino ir Danny Boyle’o kurtas filmas apie „Apple“ įkūrėją Steve’ą Jobsą. Tačiau iki tol gerbėjai JAV nuo šiandien turi galimybę pamatyti dokumentinį filmą apie tą patį asmenį, tačiau iš kitos pusės.

Pavadinimu „Steve Jobs: The Man in the Machine“ filmą sukūrė Oskaro laureatas Alexas Gibney, kuris anksčiau į dienos šviesą yra išvilkęs vienos didžiausių JAV energetikos kompanijų „Enron“ nusikaltimus.

Todėl nenuostabu, kad naujausiame savo kūrinyje A. Gibney vienos didžiausių technologijų kompanijos įkūrėją bando parodyti ne iš pačios geriausios pusės. Daugelis kino kritikų šį dokumentinį filmą vertina neigiamai ir teigia, jog tai tėra visapusiškas Jobso atakavimas.

„Filmas labiausiai yra sutelktas į tezę, jog Jobsas visąlaik tebuvo mulkis, o žmonės, kurie mėgsta „Apple“ produktus ir žavisi Jobsu yra idiotai ir kulto aukos“, – rašo dienraštis „Huffington Post“.

Jam antrina ir „Denver Post“: „Gibney čia nesinaudoja pigiais triukais, tačiau galite pajausti, kad jis naudojasi visais savo arsenale turimais ginklais.“

Kol kas nėra aišku, kada galima bus išvysti dokumentinį filmą ir Lietuvoje. Tačiau žadama, kad filmas netrukus gali būti patalpintas ir „YouTube“.

Oficialu: Steve’ą Jobsą „Sony“ statomame filme vaidins „Betmeno“ žvaigždė Ch. Bale’as

Christianas Bale'as ir Steve'as Jobsas

Scenarijų autorius Aaronas Sorkinas patvirtino, kad jo kuriamame ir „Sony“ statomame filme apie „Apple“ įkūrėją Steve’ą Jobsą pagrindinį vaidmenį atliks žinomas Holivudo aktorius Christianas Bale’as.

Tai scenarijaus autorius patvirtino pokalbio su „Bloomberg“ žurnaliste metu. Anot jo, atlikti Steve’o Jobso vaidmeniui CH. Bale’as pasirinktas be jokių atrankų, nes ši rolė yra nepaprastai sudėtinga.

„Jis (Ch. Bale’as – red. past.) turės pasakyti daugiau žodžių nei kiti žmonės trijuose filmuose kartu sudėjus. Bet jis sudoros“, – teigia A. Sorkinas.

Jau anksčiau buvo skelbta, jog filmą režisuos britų režisierius Danny Boyle’as. Aktorius Ch. Bale’as  yra vaidinęs tokiuose filmuose kaip „Žiaurūs laikai“, „Kovotojas“, „Betmeno“ serija ir kt.

[youtube id=“7Dg_2UJDrTQ“ width=“600″ height=“340″ position=“center“]

Steve’o Jobso vaidmuo „Sony“ statomame filme gali atitekti Leonardui DiCaprio

Aktorius Leonardas di Caprio
Aktorius Leonardas di Caprio

Kompanijos „Sony Pictures“ kuriamame filme apie legendinį „Apple“ įkūrėją ir vadovą Steve’ą Jobsą pagrindinį vaidmenį gali atlikti Holivudo superžvaigždė Leonardas DiCaprio, skelbia „The Hollywood Reporter“.

Apie tokią galimybę prasitarė galimas šio filmo režisierius Danny’is Boyle’as, kuris yra pastatęs tokius filmus kaip „Lūšnynų milijonierius“, „28 dienos po“ bei „127 valandos“. Jis taip pat režisavo praėjusiais metais vykusių Londono olimpinių vasaros žaidynių atidarymo ceremoniją.

Tiek garsusis Holivudo aktorius, tiek ir režisierius pradėti sieti su šiuo filmu po to, kai prieš savaitę „Sony“ nepavyko susitarti su „Socialinio tinklo“ režisieriumi Davidu Fincheriu. Pastarasis norėjo, kad S. Jobso vaidmenį atliktų kitas žymus aktorius Christianas Bale’as.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad „Sony“ kuriamas filmas susidės iš trijų dalių po 30 minučių. Filmo scenarijaus autorius Aaronas Sorkinas dar sausį pranešė, jog scenarijus jau baigtas rašyti. Teigiama, kad jį konsultavo vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve’as Wozniakas.

Kol kas nėra aišku, kada filmas bus baigtas statyti. Numatoma filmo statymo pradžia – šių metų pabaigą arba 2015-ųjų pradžia.

 

„Sony“ statomame filme Steve’o Jobso vaidmuo gali atitekti Christianui Bale’ui

Christianas Bale'as ir Steve'as Jobsas

Režisierius Davidas Fincheris, kuris yra arti susitarimo su „Sony“ dėl filmo apie „Apple“ įkūrėją Steve’ą Jobsą kūrimo, tikisi, kad pagrindinis vaidmuo atiteks Holivudo žvaigždei Christianui Bale’ui, skelbia „TheWrap“.

Nors oficialiai nėra paskelbta, kad D.Fincheris režisuos filmą, teigiama, kad jis bus paskirtas pagrindiniu filmo režisieriumi, jei pagrindinį vaidmenį gaus būtent Ch.Bale’as. Pastarasis nėra įvardinamas kaip vienintelis kandidatas „Apple“ įkūrėjo rolei, tačiau daug kas kalba apie nenuginčijamus jo panašumus su S.Jobsu.

D.Fincheriui jau yra tekę režisuoti filmą apie technologijų kompaniją. Dar 2010-aisiais jis statė filmą apie socialinį tinklalapį „Facebook“, pavadinimu „The Social Network“. Filmas buvo apdovanotas gausybe apdovanojimų.

iTouch.lt jau rašė, jog „Sony“ jau turi šio filmo scenarijų, kurį parašė Oskaro laureatas Aaronas Sorkinas.

Filmo pasirodymo data kol kas nėra aiški.

„Sony“ jau turi filmo apie Steve‘ą Jobsą scenarijų

Steve'as Jobsas ir „iPod“

Oskaro laureatas ir scenarijų autorius Aaronas Sorkinas baigė rašyti biografinio filmo apie Steve‘ą Jobsą scenarijų. „Sony“ iniciatyva ir finansavimu kuriamas filmas, manoma, pranoks praėjusių metų rugsėjį pasirodžiusį alternatyvų filmą, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Holivudo žvaigždė Ashtonas Kutcheris.

A. Sorkinas scenarijaus autoriumi buvo pasirinktas dar 2012-aisiais, tačiau dėl užsitęsusių jo darbų su televizijos serialu „The Newsroom“ filmo apie „Apple“ įkūrėją kūrimas įsibėgėjo neiškarto.

Tačiau dabar filmo scenarijus jau yra baigtas ir perduotas „Sony“, tad tik laiko klausimas, kada filmas bus pradėtas statyti.

A. Sorkinas yra parašęs scenarijus tokiems filmams, kaip „The Social Network“, „Moneyball“, „Charlie Wilson‘s War“ ir kt.