Oficialu: „Apple“ perka ausinių gamintoją „Beats“

„Beats“

„Apple“ trečiadienį oficialiai pranešė įsigysianti ausinių ir garso įrangos gamintoją „Beats Electronics“. Viso sandorio vertė sieks 3 milijardus JAV dol.

Už šią sumą „Apple“ gaus muzikos transliavimo internetu platformą „Beats Music“, ausinių ir kolonėlių gamybos padalinį bei programinės garso įrangos kūrimo padalinį.

„Muzika yra svarbi mūsų gyvenimo dalis, ir ji užima svarbia dalį „Apple, – teigia „Apple“ generalinis direktorius Timas Cookas. – Todėl mes nenustojame investuoti į muziką ir sujungiame šias dvi nuostabias komandas, kad galėtume kurti pačius inovatyviausius muzikos produktus ir paslaugas pasaulyje.“

Manoma, kad „Apple“ prekinį ženklą „Beats“ vystys kaip atskirą projektą ir toliau, tačiau internetinės muzikos paslaugą „Beats Music“ mėgins sieti su savo muzikos platforma „iTunes“ ir taip didinti pastarosios mažėjantį populiarumą.

„Beats Electronics“ įkurta 2008-aisiais. Jos įkūrėjai – repo atlikėjas Dr. Dre ir muzikos industrijos ikona Jimmy Iovine’as. Pastarasis jau kelis dešimtmečius artimai bendrauja su „Apple“ ir padeda jai vystyti veiklą muzikos industrijoje.

Iš kairės: Jimmy Iovine'as, Timas Cookas, Dr. Dre ir Eddy Cue.
Iš kairės: Jimmy Iovine’as, Timas Cookas, Dr. Dre ir Eddy Cue.