„Apple“ pristatė atnaujintas operacines sistemas „iOS 8“ ir „OS X Yosemite“

„Apple“ pristatė atnaujintas operacines sistemas „iOS“ ir „OS X Yosemite“

Kompanija „Apple“ pirmadienį, konferencijos WWDC 2014 atidarymo metu pristatė naujausias operacinių sistemų „iOS“ ir „OS X“ versijas. Daugiausiai naujovių, kaip ir buvo tikėtasi, sulaukė kompiuteriams skirta operacinė sistema, pavadinta „OS X Yosemite“.

Naujausioji „OS X“ versija pasižymi ne tik nauja vartotojo sąsaja, bet ir nauja funkcija „iCloud Drive“ bei kur kas glaudesne sinchronizacija tarp „Mac“ ir „iOS“ įrenginių.

Būtent atnaujintoji sinchronizacija ir yra didžiausia „OS X Yosemite“ naujovė. Nuo šiol siųsti failus bevieliu „AirDrop“ būdu galima bus ir tarp „Mac“ bei „iOS“ įrenginių. Funkcija „Handoff“ aptiks, kada šalia naudojamo „iOS“ įrenginio yra „Mac“ kompiuteris ir suteiks galimybę akimirksniu pratęsti su „iOS“ įrenginiu pradėtą darbą prie kompiuterio.

Dar įdomesnė šios funkcijos galimybė yra leisti atrašyti į žinutes, priimti skambučius bei skambinti iš „Mac“ kompiuterio. Pavyzdžiui, jei yra skambinama į „iPhone“, įjungtame „Mac“ kompiuteryje rodomas pranešimas ir leidžiama atsiliepti jame bei pradėti pokalbį be pačio telefono – naudojantis kompiuteryje įmontuotais garsiakalbiu ir mikrofonu. Tas pats galioja ir tekstinėms (SMS) žinutėms.

Į rankas imti „iPhone“ nereikės net tuomet, kai norėsite per telefoną prisijungti prie interneto iš kompiuterio. Visa tai galima bus padaryti per „Mac“ bevielio „Wi-Fi“ ryšio nustatymus.

Žinoma, kaip ir tikėtasi, „OS X Yosemite“ sulaukė dizaino atnaujinimo, kuris primena „iOS 7“. Programų ir aplankų langai tapo labiau permatomi, pakeista pagrindinių programų juosta bei gamyklinių programų piktogramos.

Paieškos sistema „Spotlight“, leidžianti intuityviai ieškoti informacijos kompiuteryje ir atlikti paprastas užduotis, nuo šiol informaciją pateiks dar tiksliau ir galės rodyti rezultatus iš interneto, tame tarpe – ir internetinės enciklopedijos „Wikipedia“.

Viena svarbesnių naujovių yra „iCloud Drive“. Taip pavadinta „Dropbox“ alternatyva leis vartotojams sinchronizuoti visus jų dokumentus tarp „Mac“, „iOS“ ir „Windows“ įrenginių, ir matyti juos net tada, kai jų nėra įrenginyje.

Mėgstantys daug bendrauti elektroniniu paštu taip pat turėtų nudžiugti. Atnaujintoje pašto aplikacijoje „Mail Drop“ funkcija pasirūpins, kad adresatą pasiektų itin dideli, prie laiško prisegti failai. Įprastai populiariausi pašto klientai riboja prie laiško prisegtų failų dydį. Tačiau šią problemą „Apple“ pasiryžusi išspręsti paslaugos „iCloud“ pagalba, kurios dėka failai bus talpinami „debesyje“, o laiško gavėjas gaus nuorodą į didelio failo atsisiuntimo puslapį. „iCloud Drive“ palaikys iki 5 gigabaitų dydžio failus.

Kita pašto programos naujovė – „Markup“. Ši funkcija leis pažymėti svarbius dalykus siunčiamame laiške, pavyzdžiui, apibraukti dėmesio vertą objektą siunčiamoje nuotraukoje.

Interneto naršyklė „Safari“ sulaukė supaprastinto dizaino, sustiprinto saugumo, atnaujinto interneto svetainių kortelių atvaizdavimo bei iki 2 valandų baterijos taupymo.

Oficialiai „OS X Yosemite“ taps prieinama šį rudenį. Iki tol naujausią versiją galės išmėginti registruoti „Apple“ programuotojai ar prie „OS X“ testavimo programos prisijungę vartotojai.

„iOS 8“

Mobilioji operacinė sistema „iOS 8“

Nors iš išvaizdos „iOS 8“ nedaug kuo skiriasi nuo „iOS 7“, naujausioje versijoje gausu vidinių naujovių. Viena tokių – interaktyvūs programų pranešimai, leidžiantys atlikti tam tikrus veiksmus neišjungiant kitos aplikacijos. Pavyzdžiui, jei gaunate tekstinę žinutę naršydamas „Safari“ naršyklėje, į ją galite atsakyti neišjungdamas „Safari“ – tereikia tempti pranešimą žemyn ir iškart bus galima rinkti tekstą.

Nors piratų bendruomenė seniai gali džiaugtis įvairiomis „iOS“ modifikacijomis, viena jų – „QuickType“ – į šios programinės įrangos ekosistemą atkeliauja „Apple“ iniciatyva. Ši funkcija gebės mokytis vartotojo rašymo stilių ir jam renkant tekstą siūlys žodžius, taip pagreitindama rašymo greitį.

„Apple“ daug dėmesio skyrė naujindama žinučių aplikaciją. Nuo šiol vartotojai galės kurti susirašinėjimų pavadinimus, pridėti arba pašalinti žmones iš grupinio susirašinėjimo, leisti jiems palikti susirašinėjimą. Taip pat, bus galima dalintis savo lokacija, siųsti balso žinutes, pridėti paveikslėlius ir kurti vaizdo įrašus be kameros aplikacijos pagalbos.

Gandai pasitvirtino ir dėl „iOS 8“ sąsajos su sveikatingumo įrenginiais. Tam, kad šių įrenginių informacija tvarkingiau ir optimaliau pasiektų vartotoją, „Apple“ sukūrė naują paslaugą „HealthKit“, kuri, aplikacijos „Health“ pagalba, rinks ir kaups informaciją iš išorinių širdies matuoklių, žingsnių matavimo, kraujospūdžio ir panašių įrenginių.

„Siri“ naujausioje „iOS“ versijoje bus galima aktyvuoti net nesiliečiant prie įrenginio – užteks sušukti „Hey, Siri“. Be to, virtualus balso asistentas gebės „Shazam“ pagalba atpažinti fone grojamos muzikos pavadinimą, atsakymus pateiks panašiu stiliumi, kokiu buvo užduoti klausimai bei kalbės dar 22 papildomomis kalbomis.

„iOS 8“ suteiks programuotojams daugiau galimybių pateikti vartotojams tam tikras funkcijas. Viena tokių – valdikliai pranešimų centre, kurie teiks tikslingą informaciją apie tam tikrą dalyką, pavyzdžiui, vykstančias krepšinio rungtynes ar statymų eigą internetiniame aukcione „eBay“. Įdomu ir tai, kad programuotojai galės aplikacijoms priskirti „Touch ID“ palaikymą, kas reiškia, jog bus užtikrintas dar didesnis vartotojo duomenų saugumas aplikacijose.

Tarp tokių naujovių – ir „Family Sharing“, kuri pasirinktinai sinchronizuos nuotraukas, kalendoriaus įrašus, priminimus ir kt. informaciją tarp iki šešių šeimos įrenginių.

„iOS 8“ jau šiandien yra prieinama registruotiems „Apple“ programuotojams. Oficialiai naujausia „iOS“ versija bus prieinama šį rudenį.